Strona głównaPoradyJakie lampy sufitowe do małego salonu? — Doradzamy!

Jakie lampy sufitowe do małego salonu? — Doradzamy!

Lampy sufitowe stanowią centralny punkt oświetleniowy w każdym salonie. A salon to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu i chcemy czuć się w nim komfortowo zarówno odpoczywając w samotności, jak i relaksując się z rodziną. Odpowiedni wybór lamp to nie tylko doskonale dopasowany design, ale również większa oszczędność i bardziej praktyczne zastosowanie na co dzień. Dowiedz się więcej o lampach sufitowych!

Lampy sufitowe do salonu o niewielkim metrażu

Każdy salon to wyjątkowe miejsce. To właśnie w salonie zwykle spędzamy czas razem z rodziną, czy gościmy znajomych, których zapraszamy do domu. Uchodzi i zwykle jest to największe miejsce w domu, czy mieszkaniu. Jednak nie zawsze salon sam w sobie jest na tyle obszerny i duży, by pomieścić wielkie kryształowe żyrandole czy duże lampy kule. Jednak wybór lamp sufitowych na rynku jest na szczęście tak duży, że znajdziemy kompromis! Możemy znaleźć do naszego salonu lampę, która będzie posiadać ‘’salonowy look’’, a nie będzie ogromna i przytłaczająca. Pamiętajmy, że kupując na siłę do salonu dużą lampę odbierzemy sobie przestrzeń, a taka lampa i tak nie spełni swojego zadania. Zdecydowanie częściej efekt takiego zakupu będzie odejmować uroku zarówno lampie, jak i pomieszczeniu. Dlatego do małego salonu wybierzmy lampę sufitową o odpowiednich wymiarach. 

Lampy sufitowe dopasowane do stylu wnętrza

Odpowiedni dobór lampy sufitowej do stylu, w jakim urządzone jest nasze mieszkanie to klucz do sukcesu. Każdy z nas lubi wnętrza, które są spójne. Czujemy się wtedy dobrze, a odbiór pomieszczenia wszystkimi zmysłami sprawia, że możemy z łatwością odpoczywać lub spędzać czas z bliskimi. Dobrze urządzone otoczenie po prostu nam sprzyja i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Lampy sufitowe odgrywają bardzo istotną rolę w każdym wnętrzu, dlatego dopasowanie ich do stylu wnętrzarskiego, jaki panuje w salonie to absolutna konieczność. Jeśli nie masz pewności co się sprawdzi, polecamy poczytać blogi na sprawdzonych stronach producentów lamp lub zapytać o opinię eksperta, lub rozejrzeć się w internecie. Wybór jest tak duży, a stylów wnętrzarskich na tyle dużo, że nie dalibyśmy rady ich wszystkich tutaj wymienić. Radzimy jednak, by wziąć tę kwestię pod uwagę i przed zakupem nie kierować się wyglądem samej lampy, a również tym, by dobrze komponowała się z resztą wnętrza. 

Oszczędne lampy sufitowe 

W dzisiejszych czasach dla każdego z nas liczy się, by wybrane lampy sufitowe były oszczędne. Rosnące ceny za energię elektryczną zdecydowanie przyczyniają się do naszych wyborów. Poza tym, aby lampy sufitowe dobrze oświetlały pomieszczenie chcemy jeszcze, aby jednocześnie nie potrzebowały wiele energii lub zużywały jej mniej, (a dawały taki sam efekt). Jeśli chcemy maksymalnie zaoszczędzić na oświetleniu, a nie chcemy siedzieć przy świecach, to mamy dwa wyjścia. Możemy wybrać lampy sufitowe LED, które mają już wbudowane LED-y albo zdecydować się na inne lampy sufitowe, jednak zrezygnować ze zwykłych żarówek wolframowych i wybrać żarówki LED. Żarówki LED o odpowiednio dobranej mocy w zupełności wystarczą. Jeśli wolimy dwa punkty świetlne zamiast jednego i taką lampę sufitową właśnie wybierzemy, to nic straconego — możemy wybrać dwie żarówki o mniejszej mocy. Wówczas jeśli będą włączone razem uzyskamy w sumie tyle oświetlenia ile, jest nam potrzebne. Zatem nie musimy rezygnować z kilku żarówek w naszej lampie sufitowe (jeśli taką kilkupunktową wybierzemy). Możemy wybrać kilka żarówek LED o słabszej mocy i w sumie uzyskać ten sam efekt, jednocześnie wciąż oszczędzając energię elektryczną.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne