Strona głównaPoradyJak zostać myśliwym? Jakie są tego koszty?

Jak zostać myśliwym? Jakie są tego koszty?

Aby móc rozpocząć pracę myśliwego, konieczne jest odbycie stażu myśliwskiego, ale jest to możliwe dopiero po ukończeniu 18. roku życia. Osoby zainteresowane wykonywaniem tego zawodu zastanawiają się, jak zostać myśliwym? Jakie są tego koszty? Zakładając oczywiście, że najbliższe koło łowieckie zgodziło się przyjąć kandydata na staż. Zgłoszenie takie składa się w formie podania, okres trwania tego rodzaju zatrudnienia to 12 miesięcy. Jak zostać myśliwym? Jakie są tego koszty? O tym może przekonać się osoba rozpoczynająca przygotowania.

Sprawdź jaki prezent dla myśliwego kupić.

Jak zostać myśliwym? Koszty

Generalnie nie wystarczy pozyskać teoretyczną wiedzę na temat jak zostać myśliwym. Koszty tego przedsięwzięcia są dość wysokie. Już samo odbycie stażu wiąże się z kosztem 1.000 złotych, w który wliczone są naboje oraz opłacenie strzelnicy. Kosztowne jest również samo opłacenie kursu, następnie trzeba odbyć szkolenia uzupełniające zdobytą we wcześniejszym etapie wiedzę. Jak zostać myśliwym? Koszty są jak najbardziej ważną kwestią, ale niezbędne jest także zdanie egzaminów – pisemnych, ustnych i strzeleckiego.

Ile kosztuje zostanie myśliwym?

Na pełnienie profesji myśliwego składa się dość duże nakłady finansowe, staż jest najdroższy, ponieważ jest tutaj mowa o 1.000 złotych. Zakładając jego ukończenie, kolejne środki trzeba przygotować na poczet egzaminu na myśliwego, który kosztuje 300 złotych. Zaliczenie egzaminu to jednak nie koniec wydatków. Zatem ile kosztuje zostanie myśliwym? Składa się na to także wpisowe, czyli koszt około 900 złotych. Na tej podstawie nie pozostaje nic innego jak złożyć stosowny wniosek do Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Głównej Policji. Chodzi o pozwolenie na posiadanie broni myśliwskiej.

Sprawdź produkty marki Helikon-Tex, które są idealne dla myśliwych!

Jak zostać myśliwym? Ile kosztuje dopełnienie formalności?

Powyżej znajdują się odpowiedzi na pytania jak zostać myśliwym? Ile kosztuje możliwość pełnienia obowiązków? Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane kwoty, może to być koszt około 2.500 złotych, co czasami jest barierą niezwykle trudną do pokonania. Dotyczy to głównie młodych ludzi, których rodzice nie dysponują takimi sumami. Jak zostać myśliwym? Ile kosztuje? Na to pytania poszukuje odpowiedzi wielu ludzi, tak naprawdę każdy etap wiąże się z większymi lub mniejszymi kosztami.

Jak zostać myśliwym niezrzeszonym?

Niekiedy wykonywanie zawodu myśliwego jest pewnego rodzaju rodzinną tradycją. Wielu młodych ludzi stawia sobie w związku z tym pytanie jak zostać myśliwym niezrzeszonym? W przypadku chęci aplikowania na stanowisko myśliwego niezbędne jest odbycie stażu w jednym z kół łowieckich. Wzbudza to jednak niekiedy pewne wątpliwości, ponieważ interesując się jak zostać myśliwym niezrzeszonym nie rozważa się raczej działania w kółkach łowieckich. Jednak reguły są sztywne i obowiązują każdego.

Jak zostać myśliwym – krok po kroku

Niektórym osobom, zwłaszcza tym chcącym wiedzieć, jak zostać myśliwym krok po kroku, trzeba dokładnie wszystko wytłumaczyć. Należy liczyć się z kosztami oraz dysponować czasem na odbycie stażu, kursów oraz zdania egzaminu. Jest to oczywiście maksymalny skrót, ponieważ odpowiedź na pytanie jak zostać myśliwym krok po kroku jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. Po pierwsze składa się wniosek o przyjęcie na staż, po drugie odbywa się zatrudnienie w tej postaci, po trzecie robi się kursy i zdaje egzamin.

Wpisowe do koła łowieckiego

Każdy nowy członek jest zobowiązany do uregulowania wpisowego do koła łowieckiego, jednak jego maksymalna wysokość jest regulowana. Zazwyczaj jest to kwota 75 złotych, generalnie nie może przekroczyć dziesięciokrotności rocznej składki do Zrzeszenia. Sama decyzja o przyjęciu lub odmowy przyjęcia kandydata na myśliwego jest podejmowana przez zarząd konkretnej organizacji. Wpisowe do koła łowieckiego obowiązuje wszystkich członków, nie ma od tego wyjątków.

Kurs na myśliwego

Po zakończeniu stażu w kółku łowieckim kandydat musi rozpocząć kurs na myśliwego. Może on odbywać się w weekendy lub wieczorowo, całość trwa od miesiąca do maksymalnie trzech. Kurs na myśliwego nie jest darmowy, koszty wynoszą od około 1.500 do 2.000 złotych, na końcu konieczne jest podejście do egzaminu, podzielonego na trzy etapy.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne