Strona głównaTechnologiaJaki odkurzacz piorący?

Jaki odkurzacz piorący?

Nieskazitelnie czyste podłogi i dywany, które wyglądają jak nowe lub dopiero co odebrane z pralni? To efekt możliwy do uzyskania w domach, w których w wyposażeniu jest odkurzacz piorący. Opinie użytkowników poświadczają, jak przydatne jest to urządzenie. Doceniają go szczególnie rodzice małych dzieci oraz właściciele zwierząt domowych. Przekonaj się Jaki odkurzacz piorący na forum wypada najlepiej i jaki odkurzacz piorący do domu spełni Twoje oczekiwania. Zobacz test odkurzaczy piorących i nasze rekomendacje.

Wszelkie zabrudzenia, wylane posiłki, odbite na wykładzinie łapy po spacerze w błocie… To wszystko szybko da się usunąć, mając dobry odkurzacz piorący. Zakup tego sprzętu nie jest wymysłem czy efektem działania zachęcających reklam. Posiadane odkurzacza piorącego powoli staje się standardem. Jaki odkurzacz piorący do domu sprawdzi się najlepiej? Poznaj zalety odkurzaczy tego typu i przyjrzyj się przygotowanemu przez nas rankingowi. Zobacz, jaki odkurzacz piorący wybrać.

Zalety odkurzaczy piorących

O odkurzaczach piorących mówi się, że są urządzeniami wielozadaniowymi. I jest to jak najbardziej prawda. O ile odkurzacze przemysłowe są dostosowane do jednego rodzaju czynności, tak sprzęt piorący radzi sobie z wieloma powierzchniami i plamami. Zatem wielozadaniowość jak najbardziej możemy zaliczyć do zalet odkurzaczy piorących. Poza tym sprzątanie z użyciem tego sprzętu jest łatwe. Nie wymaga posiadania specjalnych środków czyszczących, a zabrudzenia można usunąć niemal zaraz po ich wystąpieniu – nie trzeba czekać na wizytę firmy sprzątającej, która posiada w wyposażeniu odkurzacz piorący. Zależnie od potrzeb, odkurzacz piorący można używać na sprzątania na mokro lub na sucho, jak tradycyjny odkurzacz. Nie trzeba posiadać dwóch różnych modeli. Z odkurzaczem piorącym walka z alergenami i roztoczami jest skuteczna, dlatego tak chętnie sięgają po nie właśnie alergicy. Przyjrzyjmy się rankingowi odkurzaczy piorących. Jeśli chodzi o profesjonalne odkurzacze piorące – opinie są różne, ale my mamy kilka sprawdzonych typów. Postaw na dobry odkurzacz piorący w swoim domu.

Ranking odkurzaczy piorących

Jak się okazuje, najlepsze odkurzacze piorące wcale nie muszą być drogie. Za kilkaset złotych można kupić bardzo dobry sprzęt do użytku domowego. Częstym wyborem klientów jest odkurzacz piorący Bosch Serie 4 AquaWash&Clean. Test odkurzaczy piorących rozwieje wątpliwości. Oprócz tego, że spełnia swoją rolę, to jest niewielkich rozmiarów i ładnie się prezentuje. Moc 2100 W sprawia, że żadne wyzwanie nie jest byt trudne dla tego odkurzacza. Ktoś w domu rozlał sok lub herbatę na podłogę? To urządzenie również takich opresji może uratować, bo posiada funkcję zbierania rozlanych płynów. Jeśli zastanawiasz jaki odkurzacz piorący wybrać, kolejny polecanym przez nas odkurzaczem piorącym z funkcjami odkurzacza tradycyjnego jest Karcher SE 40001 Plus 1.081-133.0.

Nadaje się do czyszczenia większości materiałów tekstylnych. Sprawdzi się nie tylko w domu, ale także podczas czyszczenia tapicerki samochodowej. Co ważne – usuwa roztocza z dywanów i innych powierzchni. Bogaty wybór końcówek sprawia, że łatwo dotrzeć nim nawet na trudno dostępne miejsca. Na trzeciej pozycji naszego rankingu dla osób zastanawiających się, jaki odkurzacz piorący kupić, znajduje się urządzenie THOMAS Cycloon Hybrid Amfibia. Można nim odkurzać zarówno tradycyjnie, jak i z użyciem wody. Pranie tapicerki oraz dywanów jest znacznie ułatwione, jeśli posiada się ten sprzęt. Pięć funkcji w jednym – to brzmi zachęcająco.

Ranking odkurzaczy piorących nie byłby kompletny, gdyby zabrakło w nim odkurzacza MPM MOD-22. Dzięki rozbudowanym możliwościom pozwala nie tylko na odkurzanie i pranie, ale można z jego pomocą umyć glazurę, a nawet okna! Odkurzacz MPM ma w zestawie przydatną turboszczotkę. Nie sposób także nie wspomnieć o odkurzaczu Clatronic BSS1209, który całkiem dobrze przeszedł nasz test odkurzaczy piorących. Jest najtańszą propozycją z tego zestawienia, posiada podstawowe funkcje, takie jak odkurzanie na sucho i czyszczenie na mokro.

Profesjonalne odkurzacze piorące – opinie

Jaki odkurzacz piorący? Forum dotyczące sprzętów sprzątających zalewa fala tego typu pytań. Z opinii internautów można wywnioskować, że najlepiej sprawdzają się odkurzacze piorące, które mają dużo dodatkowych funkcji. Użytkownicy cenią sobie fakt, że dobre odkurzacze pracują cicho i są wydajne – nie ulegają awariom. Nie bez znaczenia jest również sposób sterowania urządzeniami. Zarówno tradycyjne przyciski i pokrętła, jak i dotykowe panele sprawdzają się świetnie. 

Funkcjonalność oraz wygoda to cechy, jakie ma odkurzacz piorący. Na forum znajdziesz wiele cennych porad. Sprzątanie z użyciem odkurzacza piorącego to gwarancja, że porządki przyniosą oczekiwany efekt – oprócz czystych powierzchni, odkurzane obiekty będą również pozbawione alergenów i roztoczy. W domach, w których mieszkają alergicy, taki odkurzacz z funkcją prania powinien być używany na porządku dziennym, regularnie. Profesjonalne odkurzacze piorące opiniowane są jako odpowiedni sprzęt dla alergików.

Najlepsze odkurzacze piorące – co je cechuje?

Jaki odkurzacz piorący kupić? Te najlepsze odkurzacze piorące cechuje przede wszystkim duża moc. Zasadniczo im większa, tym lepiej. Poza tym ważny jest rozmiar urządzenia i pojemność pojemnika na wodę. Osoby mieszkające w niewielkich mieszkaniach wybierają mniejsze modele, którym łatwiej znaleźć dobre miejsce do przechowywania. Na szczęście mniejsze wymiary sprzętu nie wpływają znacznie na rozmiar worka, czy pojemnika.

Pomieszczą one kilka litrów wody/śmieci. Niektóre modele odkurzaczy piorących zupełnie rezygnują z posiadania tradycyjnych worków, każde odkurzanie wymaga nalania świeżej wody do zbiornika, która dobrze absorbuje brud. Stanowi swoisty filtr. Jest to rozwiązanie ekonomiczne – nie trzeba się martwić o robienie zapasów worków. Odkurzacz piorący pełni funkcje takie same, jak odkurzacz tradycyjny, a dodatkowo pozwana na czyszczenie na mokro, zbieranie rozlanych płynów oraz na pranie dywanów, tapicerek mebli itd. Czy już wiesz, jaki odkurzacz piorący wybrać dla siebie? Dobry odkurzacz piorący ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

  1. Piorący jest spoko, ale jak ma się dywany. Ja ich nie mam i mi w zupełności wystarcza roomba. Dokładnie sprząta każdy kąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne