Strona głównaPoradyJak zrobić serduszko na klawiaturze?

Jak zrobić serduszko na klawiaturze?

wiat social mediów sprawił, że bardzo chętnie korzystamy ze sposobów na to, by skrócić naszą wypowiedź. Przekazywanie maksimum treści przy minimalnej ilości znaków pozwala zaoszczędzić czas i przekazywać wiadomości jeszcze szybciej. Nic zatem dziwnego, że część słów zastępują nam emotki, które odpowiadają rozmaitym reakcjom. Stąd też często pojawiające się w internecie pytania np. o to jak zrobić serduszko na klawiaturze. Wbrew pozorom nie jest to szczególnie trudne, a poza tym istnieje nie jeden, ale aż kilka sposobów na to, jak zrobić serduszko na klawiaturze.

Jak zrobić serduszko na klawiaturze?

Dlaczego w ogóle warto wiedzieć jak zrobić serduszko na klawiaturze komputera lub telefonu? Ten popularny symbol może mieć wiele znaczeń. Może wyrażać mnóstwo różnych pozytywnych emocji i uczuć, a także reakcje, czy nastawienie do danej sytuacji. Nic zatem dziwnego, że wiele osób zastanawia się jak zrobić serce na klawiaturze. Możliwości jest kilka. Oczywiście najłatwiej jest zrobić serduszko na klawiaturze telefonu. Wówczas wystarczy wysunąć tablicę z emotkami i wybrać motyw serca. Ważną zaletą jest fakt, że mamy tu do wyboru nie tylko zwykłe proste czerwone serce, ale też mnóstwo innych wersji tego symbolu. Zatem to, jak zrobić serduszko na klawiaturze telefonu nie stanowi właściwie najmniejszego problemu i zajmuje dosłownie sekundy.

Jak zrobić serce w sms ze znaków?

Takie pytania pojawiają się równie często. Niekiedy zależy nam na tym, żeby wyróżnić swoją wypowiedź innym znakiem niż symbol czerwonego serca, który jest wszystkim dobrze znany. Czasem chcemy wiedzieć jak zrobić serce w sms ze znaków. Chodzi o proste zestawienie zwykłych symboli z klawiatury, które będzie przypominało serce. Tu także mamy różne możliwości. Najprościej będzie zastosować klawisz “Shift”+”,” w połączeniu z cyfrą 3. Efektem będzie taki symbol: “<3”. Jednak nie jest to jedyny sposób na to, jak zrobić serce w sms ze znaków. Tu również możemy postawić na gotowe emotki, które także ożywią naszą wypowiedź. To prosty i najszybszy sposób na to, by wysłać komuś serduszko czy przekazać pozytywną reakcję.

♡ jak zrobić takie serduszko?

Czasem nie chcemy serca ani ze znaków, ani z listy emotek. Co zatem nam pozostaje? Możemy na przykład zastosować puste serduszko do skopiowania. To dobry pomysł, gdy wszystkie inne metody zawiodą. Zatem ♡ jak zrobić takie serduszko? Oczywiście wiemy już, że jest coś takiego jak puste serduszko do skopiowania. Bez problemu można znaleźć je w internecie i wykorzystać, co jest przydatne np. podczas rozmów na komputerze. Możemy też zastosować specjalną kombinację klawiszy na klawiaturze numerycznej. Oczywiście można wykorzystać puste serduszko do skopiowania, ale sposób z kombinacją klawiszy jest szybszy i wygodniejszy. Odpowiadając na pytanie ♡ jak zrobić takie serduszko – wystarczy zastosować kombinację klawiszy “alt” + “259”. Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby wcześniej uruchomić klawiaturę numeryczną, która na wielu komputerach jest nieaktywna. 

Jak zrobić serce na klawiaturze w Windows?

Poza powyższymi sposobami jest jeszcze inne rozwiązanie dla użytkowników komputerów z systemem Windows. Jest nim tablica znaków. Zatem jak zrobić serce na klawiaturze w tym przypadku? Wystarczy, że wejdziemy w “start” i wpiszemy hasło “tablica znaków”. Po uruchomieniu aplikacji przechodzimy w widok zaawansowany i wyszukujemy ikonę serduszka. Po tym, jak klikniemy “wybierz”, należy zaznaczyć serce, wcisnąć “CRTL”+”C”, a następnie wkleić w pożądanym miejscu używając skrótu “CRTL”+”V”. Czy jest to prosty sposób na to, jak zrobić serce na klawiaturze? Być może nie do końca, ponieważ inne metody są szybsze, łatwiejsze i mniej skomplikowane.Jednak dla użytkowników, którzy mają z tym styczność po raz pierwszy i chcą wpleść w swoją wypowiedź właśnie tak wyglądający symbol serca mogą wykorzystać którąś z tych metod. Ostatecznie nie zawsze trzeba polegać na emotkach.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne