Strona głównaSportŚląsk zagra na wyjeździe z Pogonią – zapowiedź meczu!

Śląsk zagra na wyjeździe z Pogonią – zapowiedź meczu!

Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin to dwa zespoły, które w obecnej kampanii reprezentowały polską piłkę w eliminacjach europejskich pucharów. W nadchodzącej kolejce dojdzie do starcia tych drużyn, co powinno zwiastować wielkie emocje. W końcu mówimy o dwóch ekipach, które znajdują się w bardzo dobrej formie i plasują się w czołówce tabeli.

Pogoń Szczecin vs Śląsk Wrocław

Przed rozpoczęciem sezonu piłkarze Pogoni Szczecin mieli zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo w Ekstraklasie niż Śląsk Wrocław. Na ten moment można powiedzieć, że takie przewidywania zgadzają się z realnym stanem rzeczy. Portowcy w tym momencie plasują się wyżej od ekipy Śląska Wrocław, jednak różnica w punktach nie jest zbyt duża.

W obecnej kampanii Pogoń Szczecin doskonale prezentuje się na swoim boisku. Portowcy mają na koncie 5 zwycięstw w 6 poprzednich meczach domowych. Warto wspomnieć, że ta drużyna straciła dokładnie jedną bramkę w każdym z czterech ostatnich meczów u siebie, ale przy okazji zdobyła ich aż 13.

Śląsk Wrocław przystąpi do tego spotkania z nadzieją na zmazanie plamy, którą Wrocławianie zostawili w ostatniej delegacji. Mowa o przegranej w Niecieczy z Termalicą, gdzie po wyrównanym spotkaniu gospodarze wygrali 4:3.

W ostatnich latach spotkania bezpośrednie między tymi zespołami w Szczecinie układały się po myśli gospodarzy. Statystyki wskazują, że Pogoń zwyciężyła w 3 z ostatnich 4 meczów. Śląsk Wrocław na zwycięstwo na tym stadionie czeka od 2016 roku. Zdaniem analityków zakładów bukmacherskich szanse tego zespołu na przełamanie niekorzystnej passy w Szczecinie są raczej małe.

Zakłady bukmacherskie na Pogoń vs Śląsk

Pogoń Szczecin w obecnej kampanii jest niepokonana na swoim boisku, co z pewnością miało ogromny wpływ na przygotowane kursy przez analityków zakładów bukmacherskich. Wskazują one zdecydowanie w stronę gospodarzy, co nie może dziwić na podstawie analizy aktualnej formy tego zespołu.

Pogoń Szczecin wygrała w 2 ostatnich meczach domowych w stosunku 4:1 z Jagiellonią i Górnikiem Łęczna. Czy tym razem można się spodziewać takiego wyniku? Na podstawie statystyk z meczów bezpośrednich – raczej niekoniecznie, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnią formę, tutaj szanse mogą być całkiem solidne.

Śląsk Wrocław nie zdobył nawet jednego gola w 2 ostatnich meczach wyjazdowych z Pogonią Szczecin. Trzeba jednak wspomnieć, że Portowcy w poprzednim sezonie grali o wiele lepiej w defensywie, niż ma to miejsce w obecnym sezonie. W związku z tym nie można się kurczowo trzymać tych statystyk przy ocenie szans na najbliższą kolejkę Ekstraklasy. PZbuk bukmacher wystawił bardzo szczegółową analizę meczową na to spotkanie.

Dlaczego wolny czas warto spędzać na powietrzu? Przeczytaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne