Strona głównaSportKia Sportage - sprawdzamy opinie użytkowników

Kia Sportage – sprawdzamy opinie użytkowników

Ciężko jest wyobrazić sobie nasze życia bez samochodów. Pomysł, że zamiast w wygodnym, niewymagającym od nas dużo samochodzie, mielibyśmy wciąż jeździć w bryczkach czy powozach, zwłaszcza jeśli mielibyśmy pokonywać długie dystanse. Samochody od momentu powstania, już ponad 100 lat temu, przeszły ogromną rewolucję, i z niepewnych, prostych maszyn na czterech kołach, stały się luksusowymi, skomplikowanymi cudami techniki. Nie ulega wątpliwości, że nie jest to koniec ewolucji samochodów, a za 20 lat modele, które teraz wydają nam się nierealne, staną się przeżytkiem, które będziemy mogli spotkać na drogach co parę kilometrów. Mając to w pamięci, kiedy podejmujemy się decyzji o kupnie samochodu, chcemy mieć pewność, że wytrzymają one bieg czasu i nie staną się nietrafioną inwestycją. Kupując samochody, a zwłaszcza takie, które wiemy, że będziemy używać bardzo często, muszą mieć kilka cech, by przetrwały próbę czasu, a także by były bezpieczne i jak najbardziej bezawaryjne. Na szczęście media takie jak gazety, telewizja czy internet, oferują nam dużo pomocy, dając nam porady, oraz wskazówki, na co zwracać uwagę w samochodach, przez co decyzja o kupnie pojazdu, zostaje podjęta świadomie, a my czujemy się z naszym wyborem bezpiecznie. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się nadwozia typu SUV, ponieważ uchodzą one za bardzo wytrzymałe, a także zapewniają większe bezpieczeństwo w razie wypadku. Jednym z samochodów, które zostają wybierane w dużej mierze właśnie przez tę cechę, jest Nissan Qashqai i Kia Sportage. Jest to samochód, którego pierwsza generacja wyjechała na drogi już w 1993 roku, a produkowany jest przez południowokoreańską firmę, przez to cieszy się dużą popularnością na drogach euroazjatyckich.

Dane techniczne Kia Sportage

 Do tej pory na rynek trafiło 5 generacji samochodu Kia Sportage, a w każdej możemy znaleźć różniące się od siebie dane techniczne. Kia Sportage pierwszej generacji posiada 5- biegową skrzynię manualną, lub też 4 – biegową skrzynię automatyczną. Zbiornik paliwa ma pojemność od 60 l do 63 l, a ładowność samochodu wynosi od 415 kg do 590 kg. W przypadku 2 generacji możemy się spotkać z 5 i 6 – biegowymi skrzyniami manualnymi, lub 4 – biegowymi skrzyniami automatycznymi. W przypadku Kia Sportage III występują 5 i 6 – biegowe skrzynie manualne i 6 -biegowe skrzynie automatyczne, a zbiornik paliwa ma pojemność 58 l. Dane techniczne w przypadku generacji czwartej, to 6 – biegowa skrzynia manualna, 6 i 8 – biegowa skrzynia automatyczna, a także 7 – biegowa DCT, a do zbiornika nalejemy 62 l paliwa. W piątej, najnowszej generacji, znajdziemy 6 – biegowe skrzynie manualne, 7 – biegowe DCT, oraz 8 – biegowe skrzynie automatyczne.

Wymiary

Wymiary w Kia Sportage są różne w zależności od generacji. Kia Sportage I ma długość 4245 mm i 4030 mm w Cabrio, z kolei wysokość samochodu wynosi 1635 mm, szerokość 1855 mm, rozstaw osi 2360 mm. Wymiary generacji 2 to 4351 mm długości, 1801 mm szerokości w modelach produkowanych od 2004 roku do 2008 roku, i od 1801 do 1840 mm w modelach produkowanych od 2008 do 2010 roku. Wysokość Kia Sportage wynosi 1694 mm w samochodach produkowanych od 2004 do 2008 roku, oraz 1730 mm w modelach produkowanych od 2008 do 2010 roku, podczas gdy rozstaw osi wynosi 2629 mm. W przypadku samochodów generacji trzeciej długość pojazdu wynosi 4445 mm, szerokość 1855 mm, wysokość 1645 mm, rozstaw osi mierzy 2640 mm. Wymiary Kia Sportage IV to 4480 mm długości, 1855 mm szerokości, 1645 mm wysokości, rozstaw osi wynosi 2670 mm. W 5 generacji pojazdy mają długość 4515 mm, szerokość 1865 mm, wysokość 1660 mm, rozstaw osi mierzy 2680 mm.

Waga

Waga Kia Sportage różni się w zależności od generacji samochodu. Waga samochodu pierwszej generacji wynosi od 1420 kg do 1513 kg; w drugiej generacji od 1480 kg do 1685 kg; w trzeciej od 1305 kg do 1780 kg, w czwartej od 1488 kg do 1626 kg, a w piątej od 1350 kg do 1601 kg.

Spalanie

Według raportu spalania, benzynowe silniki Kia Sportage I spalają po około 9 l x 100 km, silniki benzynowe w granicach 10 l x 100 km, a silniki z LPG około 12 l x 100 km, zależności od rodzaju trasy i prędkości poruszania się. W przypadku drugiej generacji natomiast silniki benzynowe spalają około 10 l x 100 km, silniki z LPG około 13,5 l x 100 km, o silniki diesla niecałe 9 l x 100 km. W generacji trzeciej silniki spalają około 9 l paliwa na 100 km, silniki z LPG około 10 l x 100 km, a silniki diesla 7,5 l x 100 km. Kia Sportage IV spala mniej więcej 8 l x 100 km w silnikach benzynowych, po około 10 l x 100 km silnikach z LPG, oraz niecały 7 l x 100 km w silnikach diesla. Nie ma wielu raportów o najnowszej, piątej generacji.

Pojemność bagażnika

Pojemność Bagażnika w pierwszej generacji wynosi od 520 do 1570 l, pojemność w drugiej generacji od 332 l to 1411 l, pojemność bagażnika w trzeciej generacji wynosi od 565 l do 1530 l, w Kia Sportage IV od 491 l to 1492 l, a w najnowszej Kia Sportage V, od 591 l do 1760 l.

Jaki silnik w Kia Sportage wybrać?

To jaki silnik w Kia Sportage wybrać, zależy w dużej mierze od naszych preferencji, oraz od tego, jaki samochód prowadzi się nam najlepiej. Jeśli zależy nam na tym, by tracić jak najmniej na paliwo, to wielu fanów motoryzacji poleca silniki z LPG, lub też diesel, jednak wszystko zależy od tego, co nam bardziej odpowiada. Na pytanie, jaki silnik w Kia Sportage wybrać, jest pytaniem, które warto zadać fachowcom, którzy biorąc wszystkie czynniki pod uwagę, wydadzą najlepszy osąd.

Kia Sportage – pasek czy łańcuch rozrządu?

Na forum możemy znaleźć sprzeczne informacje co do tego, co posiada Kia Sportage – pasek, czy łańcuch rozrządu. Według internautów, którzy opisują konkretne modele, w samochodzie znajdziemy łańcuch rozrządu. Jednak jeśli nie ufamy opinii obcych, warto zadać pytanie specjaliście, który poinformuje na o tym, czy w naszym samochodzie znajdziemy pasek, czy łańcuch rozrządu.

Konfigurator Kia Sportage

Konfigurator Kia Sportage to bardzo przydatne narzędzie, które pomaga nam dobrać odpowiedni dla siebie model samochodu. Na stronie Kia można znaleźć konfigurator, który porówna ceny, a także pozwoli na wybranie wersji, silnika, czy innych dodatków. Przed zdecydowaniem się na zakup samochodu, korzystanie z konfiguratora może być bardzo dużą pomocą.

Kia Sportage – tuning

Wielu właścicieli samochodów, w tym właścicieli Kia Sportage, czasem decyduje się na tuning. W internecie znajdziemy wiele salonów, które oferują nam zajęcie się tuningiem za rozsądne ceny, ale możemy też spróbować dokonać tego sami, kupując różne części i dodatki z internetu.

Kia Sportage – opinie i oceny kierowców

Kierowcy często wystawiają opinie i oceny na temat samochodów, którymi się poruszają. Nie inaczej jest w przypadku Kia Sportage. Według wielu opinii jest to samochód przede wszystkim dla miłośników dużych SUV-ów, ponieważ samochód ten spełnia wszystkie kryteria dla tego typu pojazdów. Wielu kierowców ocenia pozytywnie zwłaszcza ilość miejsca w środku, a także wygląd karoserii i nadwozia.

Opinie o Kia Sportage II

Według wielu opinii Kia Sportage II jest samochodem, którego jednymi z największych zalet są układ jezdny i karoseria. Dużo osób chwali też widoczność w samochodzie, ergonomię, a zwłaszcza przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Jedną z wad, może być koszt utrzymania samochodów, jednak stosunek jakości do ceny w przypadku Kia Sportage II, według opinii wypada dosyć pozytywnie.

Opinie o spalaniu

Przed Wydaniem opinii o spalaniu samochodu, należy pamiętać, że samochody typu SUV, mają w zwyczaju spalać więcej. Nie ulega wątpliwości, że nie każdy może sobie pozwolić na samochód, który w niektórych modelach i konfiguracjach silnika, pali nawet 10 l x 100 km, jednak jeśli poszukamy dobrego modelu uważnie, według wielu opinii, spalanie w Kia Sportage utrzymuje się w dosyć dobrych granicach.

Opinie o Kia Sportage 2019

Kia Sportage wyprodukowane w 2019 roku, należą do czwartej generacji, dlatego możemy spotkać w nich wiele ulepszeń w porównaniu do poprzednich modeli. Według opinii o Kia Sportage z 2019 roku jest to samochód, który prezentuje się bardzo dobrze, a jeśli dobierzemy sobie właściwe ustalenia, chociażby w konfiguratorze, jest to samochód, który będzie służył nam bardzo dobrze i jest, zgodnie z opiniami kierowców, pojazdem godnym polecenia.

Opinie o Kia Sportage 2.0 w benzynie

Opinie o Kia Sportage 2.0 w benzynie w dużej części chwalą głównie silnik, który wyróżnia się na rynku, podobnie zresztą jak skrzynia biegów. Dużo plusów zbierają zawieszenie i układ hamulcowy, a także karoseria i przeniesienie napędu. Opinie mówią jednak, że jedną z wad może być układ elektryczny, który czasem sprzyja uciążliwym usterkom.

Wady Kia Sportage 1.6 GDI

Wady Kia Sportage 1.6 GDI to dosyć często występujące usterki, takie jak strzelające zawiasy, a także rzadko występujące, choć uciążliwe problemy z układem napędowym. Wady Kia Sportage 1.6 GDI ilością ustępują jednak zaletą tego samochodu, dlatego by przekonać o tym, czy faktycznie są one uciążliwe, musimy się sami.

Cena Kia Sportage

Cena Kia Sportage różni się w zależności od generacji, roku produkcji, a także stanu technicznego. Najstarsze modele kupimy w cenie kilkunastu tysięcy, najnowsze kosztują natomiast do kilkuset tysięcy złotych.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne