Strona głównaPoradyJak oszukać drukarkę Epson?

Jak oszukać drukarkę Epson?

Epson to firma zajmująca się produkcją drukarek. Proponowane przez nią modele są jednymi z najpopularniejszych na rynku. To produkty świetnie nadające się dla osób chcących posiadać tego typu sprzęt w swoim domu czy mieszkaniu, a należy podkreślić, że takich ludzi jest coraz więcej. Nic dziwnego – możliwość samodzielnego wydrukowania potrzebnych materiałów od ręki jest czymś bardzo ułatwiającym życie. Drukarki Epson są zaprojektowane tak by nie zajmowały dużo przestrzeni, wyglądały stylowo oraz były możliwie bezawaryjne. Właśnie dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Jednakże pomimo zastosowania najnowszych technologii i dobrze przemyślanych rozwiązań sprzęt tego typu nieodmiennie sprawia właścicielom jeden główny problem. Jest nim powiadomienie o braku tuszu. Oczywiście, zdarza się, że atrament po prostu się skończył i należy go wymienić. Jednak w wielu przypadkach można zastosować pewne rozwiązanie, które umożliwi dalsze korzystanie z drukarki Epson, bez wymiany starych tuszy na nowe. Jak oszukać drukarkę Epson tak by wciąż działała ale nie wyrzucała ciągłych komunikatów o konieczności wymiany tuszu? Jest kilka możliwych rozwiązań.

Jak oszukać drukarkę Epson z tuszem?

Należy zacząć od tego, że jeżeli drukarka rzeczywiście jest pusta to nie ma innej rady niż wymiana tuszy. Wiadomo, „z pustego nawet Salomon nie naleje”. Jednak regularnie pojawiające się komunikaty informujące o konieczności wymiany wkładów nawet jeżeli poprzednie nie zostały jeszcze wykorzystane do wyjątków niestety nie należy. Wynika to z tego, że sprzęt został fabrycznie zaprojektowany, tak by działać jedynie wtedy, gdy każdy z kolorów tuszy jest dostępny. Oznacza to, że drukarka Epson nie będzie działać kiedy będzie jej brakować jednego z kolorowych tuszy, nawet jeżeli chcesz wydrukować coś na czarno-biało. Jest to powszechny problem frustrujący wielu użytkowników. Dlatego znaleźli oni rozwiązanie umożliwiające obejście ustawień narzuconych przez producenta. Jak oszukać drukarkę Epson?

– Resetowanie urządzenia: czyli ponowne uruchomienie systemu operacyjnego drukarki Epson. Jednakże wybierając to rozwiązanie trzeba zawczasu przemyśleć jak oszukać drukarkę Epson z tuszem. W większości przypadków ten sposób pomaga, ale tylko jeżeli zostanie zrealizowany przy niskim poziomie tuszy, a nie całkowitym braku jednego z nich.

Proces ten można zrealizować za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych programów komputerowych. Bez problemu dostęp do nich można znaleźć w sieci internetowej. Jednym z programów jest program serwisowy WIC, który można połączyć z niemal każdym typem drukarki marki Epson.

tusze w drukarce epson

– Zabezpieczenie styków w kartridżu: do tej czynności najlepiej przyda się klasyczna taśma klejąca. Należy zakleić styk znajdujący się na górnej, z reguły lewej części wybranego kartridża, a następnie wsadzić go do drukarki Epson tak jak zazwyczaj. Urządzenie prawdopodobnie powiadomi o wykrytym błędzie jednakże po jego zatwierdzeniu proces drukowania czarno-białego powinien odbywać się bez problemu. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zapoznać się z udostępnianymi przez innych użytkowników filmikami wyjaśniającymi jak dokładnie ma wyglądać cały proces.

– Weryfikacja ustawień drukarki: okazuje się, że wielu użytkowników zastanawia się jak oszukać drukarkę Epson z tuszem a w niektórych modelach wystarczy odpowiednio skonfigurować domyślne ustawienia. Dlatego na samym początku drogi poszukiwania rozwiązania umożliwiającego swobodne drukowanie bez wszystkich kolorów należy poszukać w opcjach sprzętu opcji „jeden pojemnik z tuszem czarnym” bądź „drukowanie czarno-białe”.

– Kupno zamienników tuszy oryginalnych: może nie jest to do końca odpowiedź na to jak oszukać drukarkę Epson z tuszem, jednakże jest to rozwiązanie tańsze od ciągłego kupowania tuszy oryginalnych. Na rynku są dostępne alternatywy pasujące do każdego znanego modelu. Jest to rozwiązanie szczególnie dobre dla osób, które nie lubią grzebać w ustawieniach sprzętu oraz nie wyobrażają sobie jego resetowania.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

Popularne