Strona głównaNajciekawszeJacek Jaworek — kim jest? Żona, brat, rodzina, życiorys

Jacek Jaworek — kim jest? Żona, brat, rodzina, życiorys

Historie, jakie kryją się za zagadkami morderstw i co stoi za ich motywami, niesamowicie nas ciekawią, ale zarazem mocno przerażają. Tajemnice, ludzka psychologia, kryminały, zabójstwa… Jeśli jesteś fanem dreszczyku emocji, to z pewnością interesują Cię też życiorysy zabójców. Jesteśmy przekonani, że ten artykuł pomoże Ci się dowiedzieć, kim jest Jacek Jaworek, co się stało z jego rodziną, czy ma żonę i o co chodzi z jego bratem.

Zapraszamy!

Jacek Jaworek — kim jest? Krótki życiorys

Kim jest Jacek Jaworek? Jacek Jaworek był zwykłym mężczyzną, wyjeżdżał do pracy za granicę, miał swoje ułożone życie, wszystko wydawało się być w porządku. Nie sprawiał nawet wrażenia niebezpiecznego człowieka. Kim jest, a raczej kim się stał po tym, co zrobił swojej najbliższej rodzinie w Borowcu? 

Jacek Jaworek od około drugiej połowy lipca 2021 roku, zaczął być poszukiwanym przez sam Interpol i dostał czerwoną notę. To oznacza, że jest bardzo niebezpiecznym przestępcą i jest poszukiwany aż w 190 krajach świata. Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań, ułatwia to także procedury związane m.in. z zatrzymaniem i przekazaniem groźnych kryminalistów do Polski. Jest zabójcą swojej bliskiej rodziny, z którą wówczas mieszkał. Zamordował 3 osoby.

Sprawdź: Jeff Dahmer – ofiary, mieszkanie, dom, śmierć, wywiad, cytaty, jak umarł

Wcześniej jego życiorys nie różnił się zbytnio od egzystencji zwykłego dorosłego mężczyzny. Przynajmniej do chwili, gdy zabił swoją rodzinę. Jacek Jaworek ma obecnie 53 lata. Przez większość swojego poprzedniego życia przebywał za granicą, tam mieszkał i pracował. Wyjeżdżał do krajów takich jak Niemcy, Szwajcaria i Włochy. Ponoć był świetnym budowlańcem. 

Nikt nie spodziewał się, aż tak ogromnego obrotu spraw, sytuacja, jaka miała miejsce wówczas w lipcu 2021 roku, zszokowała nie tylko mieszkańców Borowca, ale także całą Polskę. Ciężko wyobrazić sobie co czuła w tym czasie rodzina zamordowanych i Jacka. Jego dotychczasowy życiorys, nie wskazywał na tak tragiczny obrót sytuacji i to, kim jest obecnie.

źródło: Facebook Jacek Jaworek

Jacek Jaworek — żona, brat, rodzina

Jacek Jaworek miał żonę i trójkę dzieci, jeździł do pracy za granicę, prowadził całkiem normalne życie — tak przynajmniej mogłoby się wydawać. Można powiedzieć, że nazbierało mu się sporo problemów, które mogły być przyczyną jego frustracji i poskutkowały tym, że zamordował 3 osoby. W latach pandemii niestety nie było możliwości wyjazdów do pracy za granicę. Była żona Jacka Jaworka, wzięła z nim rozwód. Gdy zaczął mieć problemy finansowe, nie mógł płacić za alimenty. Jego była żona, założyła mu potem sprawę w sądzie, o niespłacane świadczenia na dzieci. Jego druga partnerka natomiast wyrzuciła go z domu. Wtedy nie miał gdzie mieszkać. Jak udało nam się dowiedzieć, trafił do więzienia na niecałe 3 miesiące właśnie za sprawę z zaległościami w stosunku do byłej żony. 

W czerwcu 2021 roku, po wyjściu z aresztu, zamieszkał w domu po rodzicach, w którym mieszkał też jego brat Janusz ze swoją rodziną — dwójką synów Jakubem i Giannim oraz jego żoną Justyną. To wtedy, Jacek Jaworek zaczął sprawiać problemy, rodzinie swojego brata. Z naszych informacji wynika, że w domu Jaworków cały czas były kłótnie i sprzeczki między mordercą a zmarłą rodziną. Policja twierdzi, że dostawali oni wcześniej alarmy od sąsiadów i szwagierki zabójcy, o awanturach w ich posiadłości. Po oddanych strzałach do bliskich Jacek uciekł z miejsca zbrodni. Gdy uciekł jego szwagierka nadal jeszcze żyła. Policja twierdzi, że dostali od niej wezwanie na miejsce zbrodni, a także telefon od rodziny Jacka, do której uciekł Gianni. Niestety, nikogo z trójki poszkodowanych, nie udało się uratować.

źródło: Facebook Jacek Jaworek

Cudem udało się przeżyć wtedy 14-letniemu Gianniemu, który bał się agresywnego Jacka. Gdy tylko chłopiec usłyszał, że jego wujek krzyczy, natychmiast schował się do szafy i poczekał, aż wszystko ucichnie, a następnie uciekł do kuzynostwa rodziny. Z naszych informacji wynika, że chłopiec słyszał strzały i prawdopodobnie widział swoją martwą już rodzinę. Morderca oddał 10 strzałów celnych, z tego co wiadomo, mogło być ich znacznie więcej, tyle że nie trafionych. Jacek Jaworek posiadał broń. Już wcześniej groził nią i pokazywał swojej szwagierce. To był ten sam pistolet, którym później zastrzelił domowników. Jak wiemy, był to kaliber 765. Jacek Jaworek, który zamordował swoją bliską rodzinę — w tym rodzonego brata Janusza, zniknął odtąd na dobre. Jakby rozpłynął się w powietrzu. Szuka go ponad 190 krajów a za wskazanie miejsca pobytu Jaworka, wyznaczono nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych.

Dzięki naszemu artykułowi dowiedziałeś się, kim jest Jacek Jaworek, co się stało z jego rodziną, czy ma żonę i o co chodzi z jego bratem. Dodatkowo znasz też kilka ciekawostek o tym mordercy i co to jest czerwona nota.

Sprawdź jeszcze

Popularne