Strona głównaOpinieExodermin - opinie, cena, oszuści, zamiennik, forum

Exodermin – opinie, cena, oszuści, zamiennik, forum

Exodermin to preparat przeznaczony do leczenia grzybicy paznokci. Zawiera cztery aktywne składniki, które mają kompleksowo działać na płytkę paznokci i skórę wokół nich. Sprawdzamy, czy opinie na forum potwierdzają jego skuteczność. Z nami dowiesz się także, jaka jest jego cena i czy da się kupić jego bezpieczny zamiennik. 

Exodermin dostępny jest tylko w sprzedaży internetowej. Z uwagi na to, że nie jest zarejestrowany jako wyrób medyczny i nie przeszedł stosownych testów, nie znajdziesz go w aptece. Jednak to, że dany specyfik nie został dopuszczony do obrotu aptecznego, nie oznacza, że handlują nim oszuści. W przypadku niektórych preparatów taka sytuacja ma charakter przejściowy. Sporo preparatów, które mają naturalny, często ziołowy skład, nie trafia do aptek. Zdarza się, że małe firmy produkcyjne nie mają pieniędzy na sfinansowanie badań, które pozwoliłyby handlować ich produktami w aptekach. 

Zobacz: Zinzino – czy warto, oszuści, test, forum, opinie, piramida, jak zrezygnować

Exodermin – opinie

Maść Exodermin to preparat, któremu poświęcono w internecie kilka artykułów. Wynika z nich, że osoby, które go stosowały, pozbyły się grzybicy paznokci. Niektóre z nich borykały się z tym problemem od lat i inne środki nie były u nich w ogóle skuteczne. 

Jednak farmaceuci i redaktorzy serwisów farmaceutycznych nie są wobec niego już tak łaskawi. Zwracają uwagę na to, że do produktów dostępnych jedynie w sprzedaży internetowej należy podchodzić bardzo ostrożnie. Nie bez powodu bowiem nie można znaleźć ich w aptekach. Produkt nie posiada badań, które określałyby jego skuteczność, przeciwwskazania i interakcje z innymi lekami. 

W wielu sytuacjach skuteczność środków pochodzenia roślinnego opiera się jedynie na tym, jakie ogólne działanie wykazują wchodzące w ich skład substancje. 

Skład Exoderminu oparty jest na czterech substancjach naturalnego pochodzenia:

  1. kastoreum (wydzielina gruczołów skórnych bobra)
  2. smoła z kory brzozy i ekstrakt z liści aloesu
  3. olej z monarda fistulosa i wyciąg z nagietka
  4. propolis i kalanchoe 

Składniki te są znane ze swoich właściwości bakteriobójczych i przeciwgrzybicznych. Przyspieszają gojenie ran i łagodzą zmiany skórne. 

Exodermin – oszuści? 

Firma, która sprzedaje maść Exodermin przez internet prowadzi legalną działalność. Ma prawo oferować swój produkt. 

Źródło: ddarcart.com/blog/pl/exodermin/

Właściciele marki potwierdzają, że na rynku działają oszuści, którzy próbują sprzedawać zamiennik. W związku z tym zalecają, by zamawiać Exodermin tylko ze strony producenta. Exodermin sprzedawany na serwisach aukcyjnych lub u pośredników nie jest oryginalny, a co więcej jego cena jest wyższa niż ta, którą trzeba zapłacić u producenta. 

Obecnie Exodermin kosztuje 157 zł. W sieci jednak można spotkać oferty sprzedażowe, w których cena Exoderminu wynosi nawet ponad 200 zł.  

Zobacz: Coral Club – opinie, oszuści, odrobaczanie, forum, forum

Exodermin – opinie na forum

Na forach internetowych, na których Polacy dyskutują o skuteczności leków i proszą innych o opinie na temat wyrobów medycznych, nie pojawiają się dyskusje na temat Exodermin. 

Forum takie, jak wizaz.pl, gazeta.pl, czy Wykop nie piszą nic na temat tej maści, choć wątki leczenia grzybicy paznokci są tam poruszane. 

Exodermin – zamiennik

Producent maści Exodermin przestrzega przed sięganiem po zamiennik, który może być droższy i jest mniej skuteczny. 

Na rynku farmaceutycznym dostępne są za to przebadane środki, przy pomocy których można skutecznie pozbyć się grzybicy paznokci. Sporym problemem, który wiąże się z tym schorzeniem, jest to, że grzybica często nawraca. Co ważne, schorzenie to wcale nie wynika z braku higieny, ale dla wielu ludzi stanowi wstydliwy problem. 

Do czynników, które sprzyjają rozwojowi grzybicy należą:

  • problemy żołądkowo – jelitowe, np. zespół jelita drażliwego, kłopoty z dwunastnicą
  • długotrwała terapia antybiotykowa, 
  • cukrzyca, szczególnie w przypadku, gdy chory zaniechał leczenia, 
  • schorzenia hormonalne, z których wynika niepełny rozpad białek i enzymów na poziomie układu dokrewnego.

Grzybicą można zarazić się podczas wizyty w saunie lub na basenie. Jednak o wiele częściej choroba przytrafia się osobom z grupy ryzyka, o których piszemy powyżej. 

Aby rozpocząć właściwe leczenie, należy pójść na badanie do dermatologa. Ten będzie w stanie stwierdzić, z jakiego typu grzybicą zmaga się pacjent i wskaże, jakie leczenie będzie najbardziej skuteczne. Pacjenci, którzy zachorowali na grzybicę paznokci, muszą uzbroić się w cierpliwość – leczenie jest długotrwałe a problemy często nawracają. 

Zobacz: SkyShowtime – cena, czy warto, opinie

Sprawdź jeszcze

Popularne