Strona głównaModaGdzie kupić ciuchy do lumpeksu, czyli gdzie oni to kupują?

Gdzie kupić ciuchy do lumpeksu, czyli gdzie oni to kupują?

Planujesz otworzyć własny lumpeks? Poza pracownikami i miejscem prowadzenia działalności najważniejszą kwestią jest zatowarowanie sklepu. Oznacza to konieczność zadbania o dostawy. Wybór ubrań musi być duży i zróżnicowany, aby klienci chcieli do niego wracać. Gdzie kupić odzież używaną do sklepu? W internecie można nawiązać współpracę z firmami, które pozyskują tanią odzież na kilogramy z zagranicy. 

Worki z ubraniami z outletu

Czasami w lumpeksach wcale nie sprzedaje się używanych ubrań. Zamiast tego pochodzą one z outletów znanych marek. Są niepełnowartościowe, bo na przykład czegoś w nich brakuje. W takim przypadku klientki chętnie dokonują drobnych napraw, takich jak przyszycie guzika. Odzież outletowa jest droższa niż klasyczna odzież używana. Powinna być jednak nieco inaczej wyeksponowana. W takim przypadku raczej nikt nie kupuje ubrań z kosza. Worki z ubraniami z outletu powinny być rozpakowane, a produkty porozwieszane na wieszakach. To, co jest szczególnie ważne to fakt, żeby nawiązać współpracę z takim producentem odzieży. Szczególnie popularne są outlety znanych, sieciówkowych marek.

Worki z ubraniami z Anglii

Jak sprowadzić ubrania z Anglii? Większość osób prowadzących second hand z Polski decyduje się na kupowanie gotowych worków z ubraniami z Anglii albo z innych miejsc. Można kupić dużo tańsze worki odzieży niesegregowanej albo zdecydować się na droższą, ale sprawdzoną odzież segregowaną. Wszystko zależy od tego, jak dużo masz miejsca do przechowywania i magazynowania rzeczy, a także, ile osób do pracy zatrudniasz. W workach niesegregowanych znaleźć można tak naprawdę wszystko. Jej podzielenie na rodzaje, ale także rozmiary, ułatwi klientom zakupy.

Gdzie kupić odzież używaną do sklepu? Najlepiej nawiązać kontakt z dostawcą, który oferuje porządne produkty. Największe wzięcie w lumpeksach mają rozpoznawalne marki. Wśród odzieży młodzieżowej uznaniem cieszą się wszelkie sieciówki. To właśnie wśród nich swoich ubrań szukają młode kobiety, które obecnie są najczęstszymi klientkami sklepów.    

Jak sprowadzać ubrania z Anglii? Można także stworzyć własną sieć kontaktów i kupować je bezpośrednio na tamtejszym rynku. Wtedy nie tylko cena będzie najniższa, ale także oczekiwać można dostawy modnych, niezniszczonych ubrań.

Magazynowanie ubrań w lumpeksie

Oczywiście lumpeks nie jest klasycznym sklepem z ubraniami, ale także w jego przypadku warto kierować się modą oraz zmiennością pór roku. Jeżeli dane ubrania nie znikają z półek przez pewien czas, warto je schować i wyciągnąć ponownie później. Latem mało kto jest zainteresowany zakupem zimowego płaszcza. Postaw na sezonowość. Oczywiście oznacza to więcej pracy, ale może przynieść realne zyski.

Zdecyduj na początku, czy ubrania sprzedawać będziesz na kilogramy, czy też postanowisz ją wyceniać indywidualnie. Wyceniać zdecydowanie lepiej jest produkty unikalne, znanych marek, a także buty, torebki i inne dodatki. W przypadku takich rzeczy jak t-shirty albo ubranka dziecięce dużo większe wzięcie będą miały rzeczy sprzedawane na kilogramy. Większość lumpeksów ma wprowadzony podział tygodniowy. Każdego dnia obowiązuje inna cena za kilogram ubrań. Działa w tym przypadku efekt psychologiczny. Klientki czują rabat na produkty, a dzięki temu kupią więcej. 

To, gdzie kupić ciuchy do lumpeksu, jest bardzo ważne, jeżeli chcesz prowadzić second hand, który będzie się wyróżniał na lokalnym rynku. Najładniejsze ubrania powinny być odpowiednio wyeksponowane, aby przyciągać do środka. Warto poświęcić trochę czasu i stworzyć zestawy. Od razu pokażą one klientkom, jak mogą wyglądać w takim połączeniu. Jednocześnie warto wiedzieć, że istotne jest nie tylko to, gdzie kupić odzież używana do sklepu, ale również zachowanie czystości i porządku. Nawet najlepszy asortyment nie przyciągnie klientek, jeżeli w środku unosić się będzie nieprzyjemny zapach. 

To, skąd brać ciuchy do butiku, powinno być podstawowym pytaniem przed otwarciem własnego second handu. Warto zadbać też o przestrzeń do ekspozycji i magazynowania ubrań oraz o czystość i miłą obsługę.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne