Strona głównaBez kategoriiCzy DPD dostarcza w soboty?

Czy DPD dostarcza w soboty?

Czekanie na kuriera z przesyłką bywa naprawdę frustrujące, szczególnie jeśli w paczce jest jakiś ważny przedmiot, niezbędny na przykład do prowadzenia działalności. Dlatego zamawiający zwracają uwagę również na to, jaka firma kurierska będzie odpowiedzialna za dostarczenie paczki. Jedną z bardziej popularnych jest DPD. Czy kurier DPD pracuje w soboty?

Kiedy dostarczane są przesyłki weekendowe?

Zazwyczaj przesyłki kurierskie nie są dostarczane w weekendy. Tak jest na przykład w przypadku Poczty Polskiej. Jednak w kontekście tego, czy kurier DPD pracuje w soboty, wszystko zależy od rodzaju przesyłki. Można zapłacić dodatkową opłatę i wydrukować specjalną etykietę. Dzięki tej dopłacie przesyłka zostanie dostarczona również w sobotę. Kurierzy DPD są wyjątkiem na rynku. Firma nie tylko oferuje możliwość dostarczenia paczki w sobotę, ale także przyznaje szeroki zakres godzinowy dostawy paczek. Jest to od 8.00 do aż 17.00. Dzięki temu każdy może skorzystać z dostawy swojego zamówienia w najbardziej odpowiadającej mu porze. 

Dlaczego warto wybrać kuriera DPD?

Taka dodatkowa usługa wymaga sporych nakładów logistycznych i finansowych. Nie chodzi wyłącznie o dodatkową pensję kuriera, który oczywiście otrzymuje wyższe wynagrodzenie za dostarczenie paczek w weekendy, ale również o działanie magazynów i całego zaplecza logistycznego firmy. Tak duże przedsiębiorstwo operujące codziennie tysiącami paczek, nie może pozwolić sobie na przestoje i dłuższe magazynowanie paczek. Wszystkie centra dystrybucji muszą być ze sobą odpowiednio połączone. Z tego powodu tak ważne jest natychmiastowe zaplanowanie, kiedy ma nastąpić dostarczenie przesyłki. Od tego zależy, jak zaplanowany zostanie łańcuch dostaw i kiedy ostatecznie przesyłka znajdzie się w rękach odbiorcy. 

DPD należy do grona najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce. Z usług tego przedsiębiorstwa korzysta wiele sklepów internetowych. To, czy DPD dostarcza w soboty swoje przesyłki, jest dodatkowym rozszerzeniem oferty, które pojawiło się niedawno. Atutem DPD jest fakt, że firma ta umożliwia śledzenie wysyłanych za swoim pośrednictwem przesyłek. Sprawia to, że odbiorca w każdym momencie może sprawdzić, gdzie znajduje się jego paczka i zastanowić się, nad wygodną formą jej odbioru. DPD pozwala także na przekierowanie przesyłki. Po otrzymaniu danych przesyłki wysyła do odbiorcy paczki powiadomienie e-mail. Za jego pośrednictwem każdy samodzielnie może zmienić datę i miejsce odbioru. Na przykład jeżeli wiesz, że będziesz tego dnia w pracy, możesz poprosić o zostawienie jej tam. Innym wyjściem jest przekierowanie przesyłki do specjalnego punktu odbioru. Niektóre znajdują się w specjalnych punktach. Natomiast inne punkty odbioru to na przykład sklepy spożywcze, które są nieraz czynne nawet do godziny 22. Daje to sporo czasu na odbiór zamówienia.

Inną opcją, którą wprowadziło DPD jest możliwość przekierowania paczki do sąsiada. Jeżeli wiadomo, że będzie on w domu, kurier może dostarczyć przesyłkę właśnie pod ten adres. W celu przekierowania przesyłki należy posłużyć się specjalnym kodem PIN wysyłanym przez DPD. Niestety nie ma możliwości, aby na późniejszym etapie przekierować paczkę do dostarczenia w sobotę. Dlatego odpowiedź na pytanie, czy DPD dostarcza w soboty przesyłki jest pozytywna, ale trzeba to ustalić od początku.

Paczki w DPD są pod dobrą opieką. Respektowane jest na przykład oznaczenie “Uwaga! Szkło”. Nie jest tak w przypadku każdej firmy kurierskiej. Reklamacje z powodu zniszczenia przesyłki w tym przypadku są bardzo rzadkie.

Odpowiedź na pytanie o DPD, czy pracuje w soboty 2022 jest oczywiście pozytywna. Jak najbardziej przesyłki te są dostarczane wówczas do adresatów. Trzeba to jednak wziąć pod uwagę już w momencie robienia zamówienia albo zamawiania kuriera. Jest wówczas opcja wyboru także soboty jako dnia dostawy. Jest ona dodatkowo płatna. Trzeba taką dostawę zaznaczyć w odpowiednim okienku.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne