Strona głównaOpinieFiltron – wysoka jakość filtrów paliwa. Opinie

Filtron – wysoka jakość filtrów paliwa. Opinie

Jedną z najistotniejszych rzeczy, która chroni nasz silnik przed zanieczyszczeniem jest filtracja paliwa. Paliwo docierające ze zbiornika do komory spalania musi przejść nie lada drogę. Układ paliwowy przechowuje benzynę lub olej napędowy w zbiorniku, a następnie pobiera ją przez przewody paliwowe i dostarcza ją przez filtr paliwa do wtrysków. Paliwo jest następnie dostarczane do komory cylindra, gdzie jest mieszane z powietrzem, odparowywane i spalane w celu wytworzenia energii. Najistotniejszym elementem dla „bezpieczeństwa” silnika jest filtr paliwa. Dobry filtr to czysta mieszanka paliwa, która oprócz krążącego w silniku oleju, to gwarancja zdrowego silnika. 

Do czego służy filtr paliwa i co może zanieczyścić silnik?

Wbrew krążącemu przekonaniu benzyna nie jest idealnie czystym płynem. Zdarza się, że zawiera ona niewielką ilość osadu, która osadza się na dnie zbiornika. Po długim okresie tych „śmieci” może zalegać dość sporo i przy jeździe na końcówce paliwa zostają zassane do układu paliwowego. Zadaniem filtra paliwa jest zatrzymanie tego osadu przed przedostaniem się do silnika. W innym wypadku komora spalania może osadzać się na podzespołach motoru w postaci nagaru i powoduje cięższą pracę tłoków. Dlatego też filtry paliwa Filtron są niezbędnym elementem silnika.

Starsze auta z metalowymi zbiornikami paliwa, niestety z czasem zaczynają rdzewieć. Nalot w baku powstaje ze skondensowanej pary wodnej, która zbiera się wtedy, gdy nie jest on szczelnie wypełniony. Dodatkowo paliwo zawierające bioetanol, absorbuje wodę z otoczenia, więc tak naprawdę sprzyja powstawaniu rdzy wewnątrz baku. Dawniej benzyna nie mieszała się w takim stopniu z wodą. To ona, jako cięższa od paliwa zbierała się na dnie zbiornika. Tragedią jest, gdy rdza ominie filtr paliwa i dostanie się do silnika. Wówczas może nawet zdarzyć się, że silnik zacznie się „dławić”. Stąd krótka droga do poważnej awarii samochodu.

Z tych właśnie względów odpowiednia filtracja paliwa to podstawa. Na rynku motoryzacyjnym możemy znaleźć wiele firm oferujących akcesoria do oczyszczania paliw. Który z nich jest godny polecenia? Wielu użytkowników poleca wix Filtron. W opinii użytkowników to jeden z najlepszych tego typu produktów na rynku, który skutecznie niweluje problemy z silnikiem.

Filtry paliwa „Filtron” – najwyższa jakość i gwarancja bezpieczeństwa silnika     

 Filtry paliwa marki Filtron są idealnie dopasowane do wymagań współczesnej motoryzacji. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać Filtron, jako część Twojego samochodu.

Filtron to:

  • Komponenty wykonane z najwyższej jakości
  • Doskonała wydajność produktów Filtron
  • Zaufana marka, którą wybrało setki klientów
  • Szeroki wybór pojemności filtrów dopasowany do odpowiednich marek samochodów
  • Każdy z filtrów jest łatwy w montażu, co jest dobrą nowiną dla majsterkowiczów, którzy sami próbują swoich sił w mechanice.

Produkt marki Filtron w opinii użytkowników to dobry filtr na miarę, dobrego samochodu. Filtron jakością wykonania filtrów dorównuje prawdziwym potęgom akcesoriów motoryzacyjnych Mobil, Bosh i wielu innym. Dodatkowo to odpowiedzialna firma, która jest partnerem wielu eventów takich jak „Ogólnopolskie mistrzostwa mechanika”.

Za marketingowy rozwój marki odpowiedzialni są specjaliści światowej marki Mann Hummel.

Filtron to także firma z polskim kapitałem, której filtry otrzymują bardzo dobre opinie. Szczególną popularnością cieszą się filtry paliwa, które posiadają własny kanał w stylu „zrób to sam” na youtube. 

Każdy produkt marki Filtron to dobry filtr na miarę, dobrego samochodu.

Filtry paliwa Filtron zyskują dobre opinie, gdyż są firma posiada kompetencje dostawcy oryginalnego wyposażenia.

Zamontowany filtr paliwa marki Filtron utrzyma paliwo trafiające do silnika w czystości. Dzięki temu silnik będzie mniej zanieczyszczony w środku i będzie działał długo dłużej. Filtron dba o to, by każdy pracował o wiele lżej, aby spalić otrzymywane paliwo oraz zachować swoją moc przez następne lata.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne