Strona głównaPracaCzy outsourcing jest opłacalny dla pracowników?

Czy outsourcing jest opłacalny dla pracowników?

Praca w firmie outsourcingowej to doskonały pomysł dla pracowników z różnych branż, zwłaszcza w sektorze IT. W ten sposób można zdobywać nowe wyzwania, ponieważ firmy outsourcingowe realizują dużo projektów dla rozmaitych firm. W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniamy, czy outsourcing jest opłacalny dla pracowników.

Czym jest outsourcing?

Outsourcing, a w zasadzie outside-resource-using, to wyspecjalizowana usługa, która polega na tym, że przedsiębiorca decyduje się na wynajęcie firmy zewnętrznej, która ma za zadanie realizować określone usługi bądź procesy. Z roku na rok outsourcing cieszy się coraz większą popularnością wśród firm z wielu branż. Jest to spowodowane tym, iż samodzielne prowadzenie procesów rekrutacyjnych jest bardzo czaso- i kosztochłonne, zaś korzystając z outsourcingu od ręki pracodawcy mogą otrzymać wsparcie ze strony wykwalifikowanych specjalistów. Outsourcing jest wybierany m.in. w działach IT, prawnych, finansowych czy księgowych.

Outsourcing stanowi dla firm szansę na wzrost efektywności biznesowej i rentowności a także ograniczenie niepotrzebnych kosztów. Firmy outsourcingowe dbają także o to, by współpracować z doświadczonymi specjalistami mającymi szeroką wiedzę w różnych dziedzinach.

Jakie są korzyści z outsourcingu dla pracowników?

Outsourcing to także niewątpliwie ogromna szansa dla pracowników. Specjaliści, którzy są zatrudniani przez firmy outsourcingowe, mają szerokie możliwości w zakresie zdobywania doświadczenia. Praca dla tego typu firm wyróżnia się tym, iż można realizować projekty dla bardzo różnych klientów, dlatego też jest to jeden z najlepszych sposobów na zbudowanie imponującego CV.

Współpraca z firmą outsourcingową daje także szerokie możliwości w kontekście pozyskiwania nowych umiejętności. W momencie, gdy firma planuje nawiązanie współpracy z nowym klientem, może zaproponować swoim pracownikom udział w dedykowanych szkoleniach, w czasie których pracownicy będą mogli pozyskać nowe kompetencje.

Warto też nadmienić, iż firmy outsourcingowe dysponują najnowocześniejszymi technologiami i narzędziami, co także stanowi ogromny atut dla ich pracowników chcących rozwijać swoje umiejętności. 

Talent Network w Mindbox, czyli profesjonalny outsourcing IT

Jedną z renomowanych firm specjalizujących się w outsourcingu IT jest Mindbox. Talent Network na mindboxgroup.com to absolutny strzał w dziesiątkę dla wszystkich firm, które potrzebują kompleksowej obsługi informatycznej na najwyższym poziomie. Mindbox posiada wieloletnie doświadczenie i z powodzeniem realizuje szereg projektów z zakresu nowych technologii, które są wspierane przez najlepszych branżowych specjalistów. 

Siłą Mindbox są utalentowani oraz zorientowani na wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii informatycznych do kreowania nowej rzeczywistości biznesowej pracownicy. Firma ta funkcjonuje na 5 kontynentach w ponad 30 krajach. Do tej pory Mindbox zrealizował dla swoich klientów 20 tysięcy różnych projektów. W każdym miesiącu firma zatrudnia około 20 nowych pracowników. Wszystkie te dane są niezbitym dowodem na to, iż skorzystanie z profesjonalnej obsługi informatycznej Mindbox to doskonały wybór dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na tym, by ich dział IT działał jak najlepiej.

Pracownicy, których zatrudnia Mindbox, mają zapewnione szerokie możliwości awansu zawodowego oraz mogą brać udział w wielu niezwykle interesujących projektach. Wszystko to sprawia, iż Mindbox jest renomowanym i cenionym pracodawcą.

Mindbox – w jakim zakresie oferuje wsparcie?

Specjaliści Mindbox w ramach Talent Network mogą zaoferować merytoryczne wsparcie w różnych dziedzinach takich jak: 

  • technologie mobilne, 
  • technologie chmurowe (Cloud/DevOps),
  • nowoczesna inżynieria oprogramowania,
  • testowanie oprogramowania, 
  • systemy wspierające zarządzanie.

Szczegółowe informacje na temat Mindbox można sprawdzić na https://mindboxgroup.com/pl/.

Artykuł sponsorowany.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne