Strona głównaRozrywkaCo to znaczy shipować?

Co to znaczy shipować?

Do języka polskiego wplatane są często anglojęzyczne słowa. Bardzo chętnie i z wielką łatwością podchwytywane są one przez młodzież. Jednym z takich słów jest „shipowanie”. Co to znaczy shipować? Takie pytanie mogą zadawać sobie osoby w średnim, czy starszym wieku, co nie powinno nikogo dziwić. Shipowanie to inaczej kibicowania związkowi innych osób, popieranie ich, czasami bezkrytyczne przyznawanie słuszności. Najczęściej to pojęcie pojawia się w kontekście bohaterów filmowych, serialowych, czy postaci fikcyjnych z bajek. Wielu młodych ludzi zbyt poważnie traktuje wątki poruszane w produkcjach telewizyjnych, przez co nierzadko pojawiają się konflikty na tym tle. Co to znaczy shipować i jaki to ma sens? O ile pierwsza część pytania ma prostą odpowiedź, tak w przypadku drugiej niekoniecznie. Być może jest to sposób do nawiązania dyskusji między rówieśnikami.

Sprawdź też co to znaczy: Daddy issues czy też rawr.

Co to znaczy shipować i do kogo się odnosi?

Dla młodego pokolenia shipować kogoś, to nic innego jak kibicować jego relacji z drugą osobą. Nie zawsze musi to być związek miłosny, chodzi również o przyjaźnie, współpracę zawodową – wszystko zależy od kontekstu. Śmiało można uznać, że ship slang opanował polskie szkoły, platformy z filmami udostępniają widzom coraz większą liczbę nowych programów i taki jest właśnie tego skutek. W tym miejscu rodzice powinni zwrócić uwagę swoim dzieciom, zbyt częste stosowani obcojęzycznych zwrotów zamiast polskich jest średnio korzystne, w końcu żyjemy w Polsce. Zwłaszcza że nasz ojczysty język jest piękny i wyjątkowy, nie warto zastępować go innym.

Shipować – czy to ma sens?

Każde pokolenie rządzi się swoimi prawami, nie inaczej jest z tym najmłodszym, przed którym jeszcze dużo wrażeń. W slangu młodzieży już od dłuższego czasu pojawiło się pojęcie shipować, czyli opowiadać się po stronie wybranych ludzi. Jednak ma to właściwie przełożenie jedynie na postaci kreowane w filmach, serialach, bajkach. Tak naprawdę niewiele ma to wspólnego z realnym życiem, w którym dzieci i młodzież się obracają. Kogo można shipować? Jako przykład warto podać Hermionę i Harry’ego Pottera, chyba każdy zna ich historię. Tak się akurat składa, że są to główni bohaterowie. Ale shipować można też ludzi żyjących współcześnie, na przykład piosenkarki ze swoimi partnerami.

Shipować kogoś – co oznacza to pojęcie?

Pojęcie shipować kogoś zazwyczaj jest powiązane z ogromną sympatią, na co wpływ ma ogólny schemat zachowania, czy postępowania. Jest to również sposób na nawiązywanie ciekawych tematów z kolegami i koleżankami ze szkoły. Shipować kogoś to również podziwiać z różnych przyczyn, jak widać znaczenia poboczne również są wskazywane i nie powinno to w żaden sposób nikogo dziwić. Shipowanie samo w sobie nie jest czymś złym, ale zawsze można to nazywać w polskim języku. Młodzież nie zawsze to rozumie, dlatego w tym wypadku przyda się interwencja rodziców.

Czym jest ship slang?

Za anglojęzyczną nazwą – shipować kogoś, podażają kolejne pochodne tego zwrotu, na przykład ship slang. Obok słowa klucza tworzy się kolejne, które wyrażają również podziw i szacunek do konkretnych par, zespołów. Można spojrzeć na to z drugiej strony, nieco bardziej obiektywnej, w końcu jest to pewnego rodzaju wyraz sympatii dla drugiego człowieka. To akurat dobra wiadomość dla rodziców i opiekunów, ponieważ świadczy o empatii dzieci i młodzieży. Tak naprawdę każdy kiedyś kogoś shipował, z tą różnicą, że wtedy było na to inne określenie. Ale cóż, najwyższy czas przyjąć w końcu do siebie, że świat się zmienia.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne