Strona głównaPoradyJak ukryć kable bez kucia?

Jak ukryć kable bez kucia?

Urządzanie mieszkania jest zajęciem bardzo czasochłonnym, niekiedy generującym dużo nerwów. Jedno z podstawowych pytań brzmi jak ukryć kable bez kucia ściany? Powszechnie wiadomo, że jakakolwiek ingerencja w ściany powoduje mnóstwo bałaganu, mogą ponadto zostać nieestetyczne ślady po tej operacji. Zatem niezbędne jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak ukryć kable bez kucia. To zadanie wbrew pozorom nie jest takie trudne, wymaga najczęściej używania maskownicy. Wszystkie kable można w niej ukryć poprzez wykucie specjalnego rowka wzdłuż ściany, podobnie wygląda to w przypadku konieczności ukrywania kabli elektrycznych.

Gdy masz kable ukryte w ścianie to sprawdź artykuł: jaki wykrywacz do kabli, aby uniknąć kłucia całej ściany!

Warto zastanowić się, jak ukryć kable bez kucia?

Z całą pewnością, niezależnie od ogólnego przeznaczenia urządzanego lokalu, nie można zostawić na środku plączących się kabli. Przed schowaniem są prawdziwą zmorą, dlatego wiedza jak ukryć kable bez kucia jest wręcz niezbędna. Najbardziej znanym sposobem jest zamaskowanie kabli, chodzi o czynność, która zapewni możliwie najlepszy efekt wizualny. Ponadto zapewnia się w ten sposób bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych w pomieszczeniu osób. Zanim jednak przystąpi się do ukrycia kabli w ścianie, trzeba je odpowiednio rozmieścić. W ten sposób zapobiega się ewentualnym uszkodzeniom przewodów.

Jak ukryć kable na ścianie?

Sposoby na to, jak ukryć kable na ścianie są niezbędne dla zachowania porządku podczas urządzania, czy remontu mieszkania. Podczas takich prac trzeba zadbać o bezpieczeństwo swoje i wszystkich zgromadzonych. Następnie konieczne jest sprawdzenie, czy każdy kabel jest pokryty specjalną gumą izolującą niwelującą ryzyko porażenia prądem. Zastanawiając się jak ukryć kable w ścianie trzeba sprawdzić, czy kable są na pewno dobrze zabezpieczone, w przeciwnym wypadku mogą pojawić się tak zwane przebicia. Każdy kabel elektryczny może stanowić niemałe zagrożenie, więc przed jego wykluczeniem nie można przystąpić do pracy.

Jak zamaskować kable na ścianie?

Chcąc w każdym zakamarku dopieścić wygląd swojego mieszkania, wiele osób zastanawia się jak zamaskować kable na ścianie, aby wszystko wyglądało estetycznie? Być może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale prawidłowe wykonanie tych czynności może zabezpieczać całą instalację przed ewentualnym uszkodzeniem. Wynika to z faktu, że jeśli kable zwisają lub leżą na podłodze nie tylko brzydko wyglądają, ale niszczą się. Zatem niezbędna jest wiedza, jak zamaskować kable na ścianie. Tego zadania powinno się podjąć na początku planowania aranżacji każdego pomieszczenia, nawet podczas powstawania stanu surowego.

Telewizor na ścianie – maskownica kabli

Kable od poszczególnych sprzętów RTV i AGD muszą być ukryte. Dotyczy to również telewizora na ścianie, maskownica kabli spełni w tym przypadku najlepiej tę rolę. Tak naprawdę nie jest to zbyt skomplikowana czynność, poradzi sobie z nią zatem każdy mężczyzna. Na samym końcu być może potrzebne będą poprawki, ale zapewne niewielkie, więc nie ma się czym przyjmować. We współczesnych domach montuje się telewizor na ścianie – maskownica kabli umożliwia aranżację pomieszczenia w ten sposób. Wykute wcześniej rowki w ścianie wystarczy zamaskować najskuteczniejszym sposobem, następnie pokryć gipsem.

Jak ukryć wystające kable ze ściany?

Zmorą wielu osób, którym czas zajmuje urządzanie swoich wnętrz są wystające kable ze ściany, to nie tylko kwestie estetyki. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa wszystkich użytkowników lokum. Dlatego niezbędne jest zastanowienie się, jak ukryć wystające kable ze ściany? Jeżeli znajdują się wysoko, można użyć tak zwanej puszki. Jest kawałek owalnego plastiku, który umieszcza się w ścianie. Wkładane do niej kable są następnie zamykane specjalnym przykryciem.

Wystające kable ze ściany

Częstym widokiem w mieszkaniach w stanie surowym są zwisające kable ze ściany. Nie dość, że wyglądają okropnie, to są niebezpieczne. Aby to naprawić, trzeba wyciąć w ścianie otwór. Jak ukryć wystające kable ze ściany? Do tego celu przydadzą się puszki, maskownice oraz listwy – wszystkie muszą być przeznaczone do montażu na ścianach. We współczesnych sklepach można wybrać te wszystkie elementy z różnej kolorystyki, pasującej do ścian. W takim przypadku dość ciężko zobaczyć, w którym miejscu ukryto kable. Wszystko jest zachowane w najwyższym stopniu estetyki. Widać, że odpowiedź na pytanie jak ukryć wystające kable ze ściany jest dość rozbudowana.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne