Strona głównaPoradyCo to są artykuły przemysłowe i tekstylia?

Co to są artykuły przemysłowe i tekstylia?

Zarówno artykuły przemysłowe, jak i tekstylia, to bardzo szerokie pojęcia. Obejmują wiele pozornie niezwiązanych ze sobą produktów, które są dostępne w niektórych sklepach. Coraz więcej dyskontów otwiera dział „artykuły przemysłowe i tekstylia”. Biedronka jest jednym z typów sklepów, kładących wyjątkowy nacisk na budowę właśnie tego działu towarów.

Chodzi tu nie tylko o liczne promocje, ale także stałe wzbogacanie oferty artykułami sezonowymi. Latem zakupisz tam niemal wszystko, co jest potrzebne do urządzenia imprezy przy grillu, z kolei zimą znajdziesz tu sanki, rękawiczki i odmrażacz do szyb. Co zaliczamy do artykułów przemysłowych i tekstyliów — co to pojęcie obejmuje i czy tego typu działy to dobry pomysł w dyskontach?

Artykuły przemysłowe i tekstylne — co to jest i dlaczego warto udać się na ten dział?

Niezależnie od tego czy akurat potrzebujesz czegoś do ubrania, czy może artykułu gospodarstwa domowego typu garnek lub patelnia, zawsze warto udać się  na dział artykuły przemysłowe i tekstylne- często znajdziesz tam prawdziwe perełki typu limitowane edycje środków czyszczących lub różnego rodzaju ubrania znanych marek typu Umbro, lub Nike.

Warte uwagi na dziale tekstylia  i artykuły przemysłowe są także zabawki, których cena znacznie odbiega od tej, którą spotkasz w typowo dziecięcych sklepach. Zatem artykuły przemysłowe i tekstylia w Biedronce lub innym dyskoncie mogą stać się ulubionym działem rodziców małych dzieci.

Rozmieszczenie towarów na dziale artykuły przemysłowe i tekstylia

Wybierając się na dział artykuły przemysłowe i tekstylia, wiedząc, co zaliczamy do artykułów przemysłowych, możemy być zaskoczeni tym, jak to pojęcie jest rozumiane przez osoby dbające o rozkład półek i towarów w sklepach. Nikogo nie dziwi widok past do polerowania auta obok ubranek dziecięcych lub zabawek obok podpałki do grilla. Co prawda za sam bałagan w koszach są odpowiedzialni sami klienci, jednak czasem rozmieszczenie poszczególnych towarów bawi klientów i staje się przyczyną powstawania memów.

Warto jednak wiedzieć, że visual merchandiser (osoba odpowiedzialna za rozmieszczenie określonych towarów w sklepie, doskonale wie, co to są artykuły przemysłowe i tekstylia, jednak czasem wytyczne co do rozkładu poszczególnych przedmiotów na półkach przychodzą z góry — w związku z tym trudno z nimi dyskutować, a klienci trafiają na “kwiatki”, które aż się proszą o zabawny komentarz.

Artykuły przemysłowe — co to i dlaczego prawie zawsze występują w parze z tekstyliami?

Od dawna spotykasz się z nazwą „artykuły przemysłowe” – co to jest? W zasadzie grupa ta jest wyjątkowo szeroka. Obejmuje naczynia, drobne AGD, czasem narzędzia. To bardzo obszerna dziedzina, która szczególną popularność zdobyła w latach 90’, kiedy to pojawiły się tzw. sklepy wielobranżowe, w których znajdowała się ogromna ilość artykułów przemysłowych.

Tekstylia łatwo połączyć z artykułami przemysłowymi ze względu na ich właściwości. Nie ma tu ograniczeń co do temperatury — tak jak w przypadku roślin, żywności czy nawozów. Dlatego też, biorąc pod uwagę względy związane z przechowywaniem i ekspozycją tychże towarów, łatwiej ustawić je na półkach lub w koszach w jednym miejscu. 

Podobnie rzecz ma się we wspomnianych przestrzeniach magazynowych — znacznie łatwiej zorganizować przestrzeń dla obu tych grup, a następnie znajdować i poszczególne egzemplarze, kiedy występują one w jednym miejscu.

Tekstylia i artykuły przemysłowe w biedronce są dostępne zarówno w formie regularnej sprzedaży, jak i licznych akcjach promocyjnych, kiedy to bardzo ważne jest zestawienie poszczególnych produktów w niewielkiej odległości, by nieco ułatwić kupującym poszukiwania wszystkiego, czego potrzebują w danym okresie.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne