Strona głównaFinanseJakie są plusy płatności online w Twoim sklepie internetowym?

Jakie są plusy płatności online w Twoim sklepie internetowym?

Na przestrzeni wielu ostatnich lat, płatności online stały się rzeczą powszechną w sklepach internetowych. Dziś nie tylko są czymś często spotykanym, ale i wręcz oczekiwanym przez klientów robiących zakupy online. Jakie są korzyści płynące z ich wdrożenia, tak dla klientów, jak i dla sprzedawców? Czym te płatności tak właściwie są? To wszystko wyjaśnimy w dzisiejszym wpisie.

Czym są płatności online?

Płatności online stanowią rozwiązanie w branży e-commerce pozwalające płacić za produkty lub usługi w całości drogą internetową. Ten schemat praktycznie likwiduje konieczność wypełniania skomplikowanych druczków i czekania na księgowanie środków po obu stronach transakcji. W proces płatności zaangażowany jest operator, który zajmuje się ich obsługą. Przykładem może być firma Autopay, która wyróżnia się na tle innych usługodawców tego typu.

Korzyści dla klientów

Płatności online zdobywają coraz większą popularność wśród klientów. Dzięki nim transakcje są szybkie i wygodne, a użytkownicy mają dostęp do wielu metod płatności. Dodatkowo, płatności online zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjne metody.

Wygoda i szybkość transakcji

Płatności online wprowadzają do transakcji internetowych pewną dozę automatyzmu. Po przejściu przez proces zamawiania produktów i usług, klient jest automatycznie przekierowywany do okna wyboru metody płatności. Wygoda płynie z intuicyjności procesu, ale i faktu, że w jego trakcie dane odbiorcy wypełniane są automatycznie, bez możliwości ich zmiany. Likwiduje to ryzyko jakiejkolwiek pomyłki na tym etapie składania zamówienia. Klientowi pozostaje jedynie potwierdzenie płatności. Płatności online cechuje natychmiastowość – środki trafiają na konto odbiorcy w ciągu zaledwie kilkunastu sekund.

Różnorodność dostępnych metod płatności

Płatności online dają klientowi pełną swobodę w doborze metody płatności, z której chce skorzystać. Właściciel sklepu może wprowadzić wszystkie dostępne na rynku metody w ramach jednego wdrożenia. Elastyczność pod tym względem często wpływa na konwersje.

Zwiększone poczucie bezpieczeństwa

Sięgając po usługi zaufanej firmy celem zrealizowania płatności w sklepie internetowym, klient czuje się bezpieczniej. Pieczę nad swoimi środkami powierza bowiem firmie, co do której ma pewność, a która stwarza idealne i doskonale zabezpieczone środowisko do przechodzenia przez cały proces.

Korzyści dla właścicieli sklepów

Oczywiście korzyści płynące z wdrożenia płatności online w sklepie internetowym odczujesz również Ty, jego właściciel. Nie tylko poprawisz sprzedaż, ale też dotrzesz do nowych rynków i grup klientów. Zautomatyzujesz też procesy finansowe, usprawniając tym samym codzienną pracę Twojego sklepu.

Zwiększenie konwersji i sprzedaży

Płatności online są świetnym środkiem do zwiększenia konwersji i sprzedaży. Klienci nie tylko im ufają, ale i to właśnie od ich obecności często uzależniają swoją chęć zrobienia zakupów w konkretnym miejscu. Płatności online umożliwiają natychmiastowe przekazanie środków na linii klient-sprzedawca. Pozwalają bez zwłoki przejść do realizacji kolejnych zamówień, a przez to i dbać o satysfakcję posprzedażową. To z kolei przyczynia się do wzrostu liczby ponownych zakupów i stałych klientów.

Automatyzacja procesów finansowych

Wybierając płatności online, powierzasz przetwarzanie procesów finansowych firmie zewnętrznej i zautomatyzujesz proces przyjmowania należności. Nie musisz kontrolować przebiegu procesu płatności, który realizowany jest prawidłowo, szybko i sprawnie.

Zdobywanie nowych rynków i grup klientów

Wdrożenie płatności online pozwoli Ci trafić do zupełnie nowych odbiorców, przyzwyczajonych do szybkiego przechodzenia przez ten etap procesu składania zamówień internetowych. Otworzy przed Tobą furtkę do wejścia na nowe rynki, w przypadku których ta technologia stanowi nie tyle ciekawostkę, co obowiązujący od lat standard.

Zdjęcie autorstwa: ijeab na Freepik

Artykuł sponsorowany.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne