Strona głównaPoradyCo chce Ci powiedzieć Twój kot?

Co chce Ci powiedzieć Twój kot?

Jeśli jesteście właścicielem kota, psa czy innego zwierzęcia to pewnie większość swojego czasu spędzacie właśnie w ich towarzystwie. Reakcje psa zazwyczaj można odczytać dosyć łatwo, co pozwala na szybkie stwierdzenie czy można mu się naprzykrzać głaskaniem czy może lepiej dać mu odrobinę spokoju, albo w ogóle nie zbliżać się na kilometr. Z kotami jednak niestety sprawa nie wygląda zazwyczaj tak łatwo. Machający ogonek nie oznacza zazwyczaj radości, ale wiele innych komunikatów, nie zawsze pozytywnych. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej co Wasz kot próbuje Wam przekazać, to koniecznie przeczytajcie ten wpis do końca!

Posiadanie zwierzęta wprowadza wiele radości do naszego życia , ale także wydatki niezależnie od tego czy mamy labradora czy persa. Jeśli więc chcecie zminimalizować trochę Wasze miesięczne wydatki, a zarazem nie rezygnować z dobrej jakości produktów dla pupila, to koniecznie wykorzystajcie oferowany przez Zooplus kod rabatowy Royal Canin. Royal Canin jest to marka specjalizująca się w karmie dla kotów i psów w różnym wieku i dla różnych ras. Na pewno wśród ich oferty znajdziecie produkt z odpowiednim składem dla Waszego zwierzaka.

  1.     Koci ogon

Koci ogon w zależności od jego ułożenia może nam wiele powiedzieć o nastroju kota. Kiedy kot macha ogonem podczas pozycji stojącej może to na przykład oznaczać, ze coś mu się nie podoba lub też że zastanawia się co zrobić. Warto zaobserwować przy tym również dźwięki, które zwierzę wydaje. Jeśli za to ogon kota będzie schowany pod brzuchem to może to sygnalizować strach. Towarzyszy również temu często schodzenie niżej  na łapkach czy skulenie się. Jeśli za to kot ma zwinięty ogon wokół ciała podczas spania czy typowego dla niego siedzenia to oznacza zazwyczaj zrelaksowanie. Pamiętaj jednak, że każdy zwierzak jest inny, więc warto po prostu obserwować uważnie zachowania kota.

  1.       Ocieranie się

Kot okazuje sympatię między innymi poprzez ocieranie się głową, ponieważ to właśnie na policzkach znajduje się dużo feromonów, jak i często robi to całym ciałem. Służy to między innymi do pozostawienia i wymiany zapachu, który w życiu czworonoga odgrywa ważną rolą. Kot może okazywać swoją sympatię właścicielowi również przez lizanie lub też delikatne podgryzanie. Kot również często zasypia w łóżko tego domownika do którego jest najbardziej przywiązany.

  1.     Leżenie na plecach

Nie wszystkie koty lubią być głaskane po brzuchu, ponieważ jest to bardzo wrażliwa część ich ciała. Jeśli jednak kot kładzie się przed nami na plecach jest to oznaka zrelaksowania, zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Może być to również zaproszenie do zabawy i pieszczot. Unikaj jednak zabawy z użyciem stóp i dłoni, ponieważ jest ryzyko, że kot zapamięta je jako zabawki do atakowania. Pamiętaj także, że niektóre koty przyjmuję pozycję leżącą na plecach jako postawę obronną, która w lepszy sposób pozwoli im na użycie pazurów.

  1.     Kocie uszy

Ułożenie uszu u kota pozwali Ci w miarę szybko określić w jakim może być obecnie nastroju. Jeśli uszy stoją prosto to oznacza zazwyczaj, że zwierzę jest czujne. Skierowane do przodu mogą oznaczać za to zaciekawienie. Kiedy uszy u kota są spłaszczone może to byś sygnał, że przygotowuje się do ataku lub rośnie w nim zdenerwowanie. Uszy, które rozkładają się jak skrzydła samolotu oznaczają za to często mogą za to oznaczać niepokój, ale też uległość.

  1.     Mruczenie

Kot wydaje różne dźwięki, takie jak miauczenie, syczenie jednak to właśnie mruczenie jest zazwyczaj najbardziej pożądanym do usłyszenia dźwiękiem  przez właścicieli kotów. I faktycznie, koty często mruczą w towarzystwie bliskich sobie osobników i jest to w pewnym sensie oznaka zadowolenia i zrelaksowania. Czworonogi mogą też na przykład mruczeć w porze posiłkowej, która kojarzy im się z miłą czynnością. Mruczenie również może się pojawić podczas tak zwanego samoleczenia kotów, na przykład kiedy są ranne. Uspokaja je to i przywraca lepsze samopoczucie. Według niektórych ekspertów mruczenie kotów pozwala im również szybciej powrócić do zdrowia, dzięki wibracjom pojawiającym się wewnątrz ciała.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne