Strona głównaModaStyl Hip-Hop - jak powinno się ubierać?

Styl Hip-Hop – jak powinno się ubierać?

Hip-hop największą popularnością cieszył się w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Przez pewien czas królował. Zaczął wpływać na modę, sztukę, reklamę i inne dziedziny życia, stając się jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych ruchów kulturowych ostatniego stulecia. Mimo że jego popularność przez lata przygasała, to możemy zauważyć, że w ostatnich czasach modowy styl hip hop, staje się coraz bardziej popularny.

Zobacz: Edzio – wschodząca gwiazda hip-hopu

Jak ubrać się na hip-hop? 

Przechadzając się po mieście, bez problemu jesteśmy w stanie zauważyć osobę ubierającą się w stylu hip hop. Ten styl szczególnie rzuca się w oczy i kojarzy z miejską ulicą. Wybierając go w pierwszej kolejności, warto skupić się na podstawowych wzorach stylówek. Pozwoli to na wdrożenie się w styl ubioru hip hop. Świetnie do tego się nadadzą proste i o jednolitym odcieniu koszulki lub bluzy, które w odpowiednim połączeniu dadzą interesujący efekt. Do tego spodnie workowate, czyli ubiór w stylu hip hop buggy lub luźne typu jogger. 

Joggery są uniwersalnymi spodniami, to one łączą w sobie elegancję ze sportową wygodą. Charakteryzują się one gumką w pasie oraz nogawkami zakończonymi ściągaczami, Aktualnie to te spodnie są niezwykle popularne w modzie młodzieżowej.

Styl ubioru hip hop muszą dopełniać odpowiednie buty, są jednym z jego najważniejszych elementów. Szczególnie na tym polu wyróżnić można trampki. Odpowiednie trampki idealnie wyróżnią nas na tle tłumu, chociaż osoby, które wolą większą wygodę zawsze mogą zamienić je na buty streetwearowe.

Oczywiście, czym byłby styl hip hop bez odpowiednio wyeksponowanych dodatków. Nerki, saszetki, czapki z daszkiem czy biżuteria rzucająca się w oczy to akcesoria dla osób, które wybierają styl ubioru hip hop. 

Czym charakteryzuje się hip-hop? 

Nieodłączną częścią hip hopu jest wyrażanie siebie, pokazanie swojej tożsamości. Jedną z najważniejszych wartości w tej kulturze jest autentyczność, dlatego też ten styl modowy jest z jednej strony mocno zarysowany, ale z drugiej w szczegółach pozwala na dostosowanie do swoich potrzeb i możliwości. Hip hop nie tylko pokazywanie siebie, lecz także bunt przeciwko narzucanym normom społeczny, dlatego dominują luźne i wygodne ubrania.

Uliczny tancerz

Nie należy zapominać, że w hip hopie dużą wagę przywiązuje się do swoich przekonań i korzeni. Szczególnie ważny jest patriotyzm lokalny i reprezentowanie swojego miasta i dzielnicy. Wiąże się z tym charakterystyczne zachowanie czy styl życia. W związku z tym cenione jest pokazywanie swoich korzeni za pomocą ubioru patriotycznego lub związanego z danym miastem.

Zobacz: Fiat Freemont – crossover w stylu amerykańskim na europejskich drogach

Styl hip hop dla dziewczyny 

Początkowo styl hip hop zdominowany był przez mężczyzn, a kobiety pojawiały się jedynie w teledyskach, jednak z czasem to one zaczęły wzbogacać hip hop o swoją kulturę. Podobnie działo się to w modzie hip hopowej, mimo że w tym stylu nadal dominuje unisex, to już od wielu lat można spotkać typowo kobiece ubranie. Wygodna luźna koszula czy bluza zamiast sukienki, to nie jedyne możliwości. Obecnie styl hip hop dla dziewczyn oferuje znacznie więcej. Pokazuje, że dobrze dobrany, nawet luźny strój może idealnie podkreślać sylwetkę, jeśli jest dobrze zaprojektowany. Bluza nie musi kończyć się na wysokości nóg, a jej ściągacz może opinać brzuch na wysokości pępka. Nie należy też zapomnieć o spodniach bojówkach z dużymi kieszeniami, które wykonane są z szorstkiego materiału w kolorze intensywnych pasteli, to one mogą być świetnym zastępstwem dla joggerów.

Warto pamiętać także o dodatkach. Odpowiednio wkomponowane pozwolą na określenie osobistego charakteru. Szczególnie modnym dodatkiem do stroju kobiecego jest opaska okalająca na głowę oraz duże ciemne okulary przeciwsłoneczne. Pamiętajmy, że styl hip hop dla dziewczyn również wyróżnia się masywnością akcesoriów. Duże kolczyki, zegarki, błyszczące naszyjniki są częścią tej garderoby i trudno sobie bez nich wyobrazić ten styl. Chodź także, należy zauważyć, że styl hip hop coraz bardziej przenika się z innymi stylami, szczególnie w rodzajach akcesoriów, które zaczynają być zastępowane mniejszymi, ale nadal zwracającymi uwagę dodatkami.

Wszystkie te możliwości doboru sprawiają, że praktycznie każda dziewczyna znajdzie strój, które będzie do niej pasował, wyrażał jej styl i osobowość, a także pozwoli czuć się swobodnie.

Zobacz: Golf pod marynarkę – tak powinien ubierać się stylowy mężczyzna XXI wieku!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne