Strona głównaOpinieBitly – co to? Jak działa? Opinie

Bitly – co to? Jak działa? Opinie

Internet jest pełen linków i odnośników, które pozwalają dzielić się przeróżnymi treściami. W ostatnim czasie, zwłaszcza na serwisach społecznościowych można zauważyć linki, które zaczynają się od „bit.ly”. Ten format oznacza, że adres strony został skrócony. Co to dokładnie jest Bitly? Po co skracać linki i jak działa Bitly? Czy warto korzystać, jakie są opinie o platformie?

Zobacz: Bransoletka Feng Shui – opinie. Czy to działa? Czy warto? Jak używać? Opinie na forum

Bitly – co to?

Często podstrony stron internetowych mają bardzo długie adres, co utrudnia ich udostępnienie szczególnie w mediach społecznościowych. Wiele z nich ma ograniczenia w ilości znaków, a to oznacza, że długi link niweluje możliwość opublikowania dodatkowego tekstu. Dodatkowo taki link średnio wygląda, a rozwiązanie jest bardzo proste – Bitly i skrócenie linku. Co to Bitly? To platforma do skracania linków, z której korzysta coraz więcej osób, które publikują w social mediach, a i odbiorcy powoli przyzwyczajają się do widoku krótkiego linku, zaczynającego się bit.ly i nie mają problemu, żeby z niego korzystać. Minusem może być brak zaufania do takiego linku przez część odbiorców, ale wraz z rosnącą popularnością tego rozwiązania ufność rośnie i coraz mniejszej liczbie osób przeszkadza inny wygląd odnośnika, a część w ogóle tego nie zauważa.

 Bitly – jak działa?

 Podstawowe funkcje Bitly są całkowicie darmowe, ale aby z nich korzystać, trzeba utworzyć na platformie swoje konto, które dodatkowo daje dostęp do statystyk. Sposób tworzenia krótkich linków jest dla użytkownika bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie, aby móc tworzyć nawet 5 tysięcy skróconych linków. Jak działa Bitly i jak stworzyć skrócony link? Za każdym razem wygląda to dokładnie tak samo:

1.     należy zalogować się na stronie;

2.     kliknąć przycisk „create”;

3.     wkleić długi link w okno;

4.     zatwierdzić przyciskiem „create”;

5.     pojawi się nowy skrócony link.

Źródło: bitly.com

Wystarczy go skopiować i można używać w dowolnym miejscu. Każdy utworzony w ten sposób link będzie się zaczynał od „bit.ly”, po którym nastąpi ciąg losowych znaków. Co ciekawe, każdemu linkowi można nadać tytuł, a następnie obserwować statystyki, dotyczące kliknięć. Trzeba też wiedzieć, co to tajemnicze „ly” w nazwie i domenie oznacza Libię, a to znaczy, że ze względu na obowiązujące w tym kraju prawo, nie każdy link wygenerowany w ten sposób może działać. Jednak platforma ma na to rozwiązanie – wystarczy zmienić domenę. Wtedy adres będzie zaczynał się od innych liter, ale zasada działania pozostanie taka sama. Domenę można zmienić po naciśnięciu przycisku „create” w tym samym oknie, w którym wkleja się długi link. Co więcej, użytkownik może samodzielnie wybrać domenę, a nawet wykorzystać swoją własną, co ułatwi rozpoznanie strony i zwiększy zaufanie do krótkiego linku.

Zobacz: Stilove – opinie, forum, sukienki opinie, sklep stacjonarny, dostawa, zwrot

Bitly – opinie. Czy to bezpieczne?

Korzystanie ze skrótów bit.ly oznacza, że użytkownik nie ma pewności, na jaką stronę wchodzi, a to wielkie pole dla oszustów. Google przeskanował ponad 90 tysięcy linków bit.ly i okazało się, że ponad 700 z nich prowadziło to stron, które zawierały szkodliwe oprogramowanie pobierane automatycznie, a często nawet bez wiedzy użytkownika. To oznacza, że samo Bitly jest bezpieczne, a pozytywne opinie użytkowników są potwierdzeniem tego, że warto korzystać z opcji skracania linków. Jednak lepiej nie klikać w linki (i nie dotyczy to tylko Bitly) z nieznanych źródeł – zamieszczonych przez obce osoby w komentarzach na social mediach, czy wysyłanych w prywatnych wiadomościach od nieznanych ludzi. Bitly cieszy się dużą popularnością i ma bardzo dobre opinie, a próby oszustw będą się zdarzały wszędzie tam, gdzie oszuści i złodzieje zobaczą szansę na łatwy zarobek. Nie powinno to zniechęcać przed korzystaniem z Bitly, czy używaniem linków bit.ly, ale warto robić to z rozsądkiem. Użytkownicy najbardziej cenią sobie możliwość stworzenia ogromnej ilości skróconych linków oraz możliwość łatwego zarządzania nimi. Na plus oceniana jest również sama platforma – intuicyjna, czytelna i bardzo łatwa w obsłudze. Dodatkowo Bitly udostępnia również statystyki, które pozwalają śledzić liczbę kliknięć i zainteresowanie odbiorców. Dużym udogodnieniem jest równie aplikacja mobilna i wtyczki do stron, które sprawiają, że korzystanie z Bitly jest jeszcze prostsze i możliwe z każdego urządzenia.

Sprawdź jeszcze

Popularne