Strona głównaNajciekawszeBurger ukraiński w McDonald's - co o nim wiemy?

Burger ukraiński w McDonald’s – co o nim wiemy?

Fani fast foodów pytają o ukraiński burger – gdzie go kupić i od kiedy jest dostępny? Nowości spodziewać możemy się od 27 kwietnia. Właśnie wtedy premierę ma kanapka z sieci popularnego fast foodu. McDonald’s, tak samo jak inne firmy, chce włączyć się w pomoc Ukrainie, która od 24 lutego mierzy się z eskalacją wojny z Rosją, która trwa już od ponad 8 lat. W tym roku agresja ze strony Rosji znacznie się nasiliła. Wojska rosyjskie niszczą kolejne miasta, w wyniku czego ponad 5 mln osób opuściło teren Ukrainy. Jak deklaruje McDonald’s, część dochodów ze sprzedaży burgera ma zostać przekazana na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Burger ukraiński McDonald’s, a skład – co znajdziemy w nowej kompozycji fast fooda? Czy jest smaczna?

Burger ukraiński w McDonald’s – ile kosztuje?

McDonald’s jest jedną z najpopularniejszych sieci fast foodowych na świecie. Roczne dochody sieciówki przekraczają 20 mld dolarów! Jest to zawrotna kwota, jednak McDonald’s słynie raczej z niskich cen. Tego typu restauracje serwują jedzenie mało korzystne dla naszego zdrowia. Masa tłuszczu i dodawany do wszystkiego cukier są kluczowym połączeniem, cenionym przez masę ludzi. Taki duet podnosi smakowitość dań i sprawia, że chcemy jeść więcej. O gustach dyskutować się nie powinno, jednak niezaprzeczalne jest to, że McDonald ma przez to tyle fanów, co i wrogów. 

Wiele osób pyta o burgera ukraińskiego w McDonald’s – ile kosztuje? Burger ukraiński cenowo nie odbiega od innych pozycji w menu. Fast foody najczęściej oferują dwie opcje składania zamówień – w zestawie i bez. Oznacza to, że kupując np. wrapa, możemy zapłacić tylko za niego lub w promocyjnej cenie dobrać sobie jeszcze frytki i napój. 

Jeśli chodzi o burgera ukraińskiego w McDonald’s, a cenę to sam burger kosztuje 16,30 zł. Jeśli chcemy zjeść go z dodatkami, to za zestaw zapłacimy odrobinę więcej. Burger ukraiński w McDonald’s – ile kosztuje w zestawie? Za zwykły zestaw zapłacimy 22,40 zł, a powiększony – 25,40 zł. Burger ukraiński w McDonald’s cenowo wypada całkiem korzystnie, zresztą jak większość dań z tej sieciówki. 

Burger ukraiński w McDonald’s. Cena nowości – jak ma się do kwoty odkładanej w celach niesienia pomocy humanitarnej?

McDonald w swoim pomyśle niesienia pomocy nie był pierwszy. PKO Bank Polski zrezygnował z opłat realizacji różnych przelewów do banków ukraińskich. Biedronka zadeklarowała, że dla ukraińskich pracowników przygotowała zapomogi pieniężne. PKP Intercity oferuje Ukraińcom i Ukrainkom darmowe przejazdy w drugiej klasie. W wielu miastach w Polsce komunikacja miejska również jest dla nich bezpłatna.

Dyrektorka ds. korporacyjnych McDonald’s Polska w jednym ze wpisów oznajmiła, że 3 zł z każdego sprzedanego burgera, zostaną przekazane do Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie. W Internecie toczy się zażarta dyskusja na temat wysokości tej kwoty, jednak nie można zaprzeczyć, że każda pomoc ma znaczenie. Przy takich obrotach, jakie generuje McDonald’s, odłożona suma może być naprawdę spora. Wiele osób, które zwykle nie jadają w fast foodach może pokusić się o spróbowanie nowości. Jakość tamtejszego jedzenia dla dużej liczby ludzi pozostawia wiele do życzenia i kluczową dla nich kwestią będzie to, jak wypadnie burger ukraiński w McDonald’s pod kątem składu.

Burger ukraiński w McDonald’s – kcal

Zacznijmy od tematu burgera ukraińskiego w McDonald’s, a składu. Z czego złożona jest nowa kanapka? Jak podaje oficjalna strona McDonald’s, burger zrobiony jest z: ciemnej bułki, kurczaka, sera cheddar, bekonu, sałaty, pomidora i dwóch sosów: czosnkowego oraz miodowo-musztardowego. McDonald’s jest jedną z sieciówek, gdzie kupić możemy wiele burgerów. Różnią się one zazwyczaj rodzajem mięsa i sosami. W przypadku burgera ukraińskiego zauważalne jest podobieństwo do McChickena. 

Burger ukraiński w McDonald’s, a kcal są ważną kwestią dla osób dbających o linię. Fastfoodowa sieciówka stworzyła tabele wartości odżywczych i alergenów, w której każdy może sprawdzić, czy dany produkt jest dla niego odpowiedni. Niestety, tabela ta nie jest aktualizowana tak na bieżąco. Od kiedy w McDonald’s zaczęły pojawiać się sezonowe nowości, takie jak np. słynny Drwal, ludzie zaczęli zastanawiać się nad ich kalorycznością, gdyż nie było ich w spisie. 

Burger ukraiński w McDonald’s, a kcal są jak dotąd kwestią nierozwiązaną. Z racji na podobieństwo do McChickena możemy spodziewać się ponad 500 kcal w jednym burgerze. W zależności od upodobań, dla jednych będzie to dużo, a dla drugich w sam raz. Jeśli jesteśmy jednak klientami McDonald’s i mamy wybór kupić naszą ulubioną rzecz z menu lub  spróbować nowego ukraińskiego burgera, to może warto wybrać drugą opcję. Poznamy nowe smaki, a przy okazji pomożemy Ukraińcom, którzy są obecnie w bardzo ciężkiej sytuacji.

Podsumowując: Gdzie kupić ukraińskiego burgera? Dostaniemy go w każdej restauracji McDonald’s. Od kiedy? Jak podaje McDonald’s – od 27 kwietnia do wyczerpania zapasów. Kwestia kalorii w burgerze nie jest jeszcze jasna, ale fani zdrowego odżywiania nie muszą się martwić. Fastfoodowa sieć na pewno niedługo poda dokładną liczbę kcal w nowości – nie chce przecież odstraszyć od ukraińskiego burgera zwolenników ich liczenia!

Jeśli masz ochotę na innego burgera, chociażby na Maestro Burger to sprawdź jego kalorykę w naszym artykule.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne