Strona głównaZdrowieReceptomat - opinie. Czy jest bezpieczny?

Receptomat – opinie. Czy jest bezpieczny?

Od 2020 roku wszystkie apteki mają obowiązek realizować e-recepty. Od tamtego czasu powstało mnóstwo portali, które oferują ich wystawianie na podstawie wywiadu online. Są to prywatne placówki medyczne – mimo wszystko ich usługi nie są bardzo drogie. Receptomat jest jedną z popularniejszych platform, dzięki której dostaniesz e-receptę lub L4. Jakie opinie o Recetomacie są w sieci? Jaka jest cena za receptę i konsultację? Z poniższego artykułu dowiesz się, czy Receptomat jest bezpieczny i jaki jest tam cennik usług.

Czym jest Receptomat? 

Receptomat jest prywatną placówką medyczną, w której zatrudnieni są normalni lekarze, którzy mają wszystkie uprawnienia do uprawiania tego zawodu. Za pomocą platformy przeprowadzają oni z pacjentami wywiady i analizują je. Jeśli stwierdzą, że dany pacjent potrzebuje danego leku i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przyjmowania, to wystawiają e-receptę, którą dostajemy w formie SMS-a oraz maila. 

Portal zajmuje się wystawianiem recept, teleporadami i zwolnieniami – wszystko przebiega online. W obecnych czasach możliwość otrzymania recepty bez wychodzenia z domu jest zbawienna. Żyjemy szybciej i mamy coraz mniej czasu. Wcześniej wyjazd do lekarza po receptę często wiązać się musiał z wzięciem wolnego w pracy. Niestety, pieniędzy również mamy coraz mniej, a przez to rezygnacja z dniówki w celu pójścia do lekarza po receptę, była bardzo bolesna dla naszego portfela.

Czy Receptomat jest bezpieczny?

Tak – Receptomat jest bezpieczny. To, że ludzie zastanawiają się nad tym, jest jednak pozytywnym zjawiskiem – dobrze jest najpierw sprawdzić, czy to legalne i bezpieczne. Jednak chodzi o nasze zdrowie. Nie musisz się obawiać, że w aptece Pan czy Pani farmaceutka oskarży Cię o posiadanie lewej recepty. Każda recepta wystawiona przez Receptomat jest legalne i niczym nie różni się od tej, którą dostałbyś/łabyś podczas stacjonarnej wizyty u lekarza. 

Receptomat – czy to legalne?

Wiele osób podaje w wątpliwość legalność Receptomatu i najpierw szuka informacji na forach, na których jest mnóstwo wątków w stylu: Receptomat – czy jest bezpieczny?, Receptomat – czy to legalne?. Tak, Receptomat jest legalną firmą, która działa w sposób zgodny z prawem. Jest to już tak popularny portal, że niemożliwym byłoby, żeby działał on niezgodnie z prawem. Wystawione e-recepty działają bez zarzutu i realizowane są we wszystkich aptekach. L4 wystawiane za pośrednictwem Receptomatu również – pracodawcy mają obowiązek je uznawać. 

receptomat opinie
Jak widać Receptomat działa bardzo szybko.

Receptomat – ile kosztuje recepta? Cennik 

Ile kosztuje recepta na Receptomat? Ceny ich usług nie są bardzo wysokie – na pewno niższe od prywatnej konsultacji u lekarza. A więc jaka jest cena za receptę na tym portalu? Według cennika podanego na stronie usługa ta kosztuje 59 zł. Obok ceny jest jednak informacja, że jest to kwota po obniżce. Z opinii na forum wynika, że obniżka ta jest prawie zawsze dostępna na stronie. Możliwe, że jest to po prostu chwyt marketingowy, który ma nas bardziej zachęcać do wykupienia u nich usługi wystawienia e-recepty lub zwolnienia. Wiele osób jest w szoku, kiedy dowiaduje się ile kosztuje recepta na Receptomat – kwota ta jest dość niska. 

Chociaż są głosy, że nie jest to wcale dobra cena za receptę online. Jednak popatrz na to z tej strony – oszczędzasz czas związany z dojazdami i umówieniem się do lekarza. Jest to ogromny plus. Wiadomo, że zawsze można skorzystać z usług przychodni, w której dostanie się receptę lub zwolnienie za darmo (jeśli jest się ubezpieczonym), ale wszyscy wiemy, jak działają w Polsce przychodzie. Ciężko jest się do nich dodzwonić, a kolejki do lekarzy powalają. Czasem coś jest potrzebne na już i wtedy ciężko jest załatwić to bezpłatnie w placówce NFZ. 

Receptomat a L4

Czy L4 wystawiane przez receptomat jest bezpieczne? Tak – nie martw się, Twój pracodawca musi je zaakceptować. Choroby atakują nas najczęściej znienacka – dostanie się do lekarza w przychodni po południu graniczy z cudem. W takich placówkach umawiać trzeba się rano, najlepiej od razu po otwarciu rejestracji. Jeśli wiesz, że Twój stan nie zagraża Twojemu życiu, to lepiej jest wtedy siedzieć w domu i załatwić sobie L4 online, niż chodzić do przychodni i narażać się na kolejne zarazki. Najprawdopodobniej na wizycie stacjonarnej dostalibyśmy te same leki. Online również możesz dostać receptę i L4.

Receptomat – opinie

Jakie Receptomat ma opinie? Bardzo dobre. Średnia gwiazdek w Google to 4,8/5. Opinii tych jest mnóstwo – ponad 5 tysięcy osób postanowiło podzielić się tam swoimi odczuciami związanymi z portalem Receptomat. Co ludzie chwalą, a co krytykują? Zacznijmy od plusów:

  • szybkość działania 
  • rozbudowana ankieta, która weryfikuje stan naszego zdrowia
  • niska cena za receptę
  • możliwość odnowienia starych recept, bez konieczności ponownego wypełniania niektórych rubryczek
  • konsultacje z lekarzami przebiegają sprawnie 

Receptomat – opinie na forum

Jakie są jeszcze opinie na forach o Receptomat? O pozytywnych już wspominaliśmy, więc teraz przejdźmy do tych mniej przychylnych. Jeśli dana firma ma możliwość dodawania opinii, to oczywiście znajdą się również te mniej przychylne. Ludzie są różni – wszyscy mamy inne standardy i jeden portal nie jest w stanie spełnić wymagań wszystkich konsumentów. Jakie negatywne opinie na forach znajdziesz?

  • czasem recepty są realizowane długo – nawet kilka godzin
  • Receptomat odmówił niektórym konsumentom wydania recepty
  • leki od Receptomat są w 100% odpłatne

Część osób, która wystawiała takie opinie na forach, nie zapoznała się jednak z regulaminem Receptomatu. Jest w nim jasno napisane, że odpłatność leków, na które receptę mamy z ich strony, jest 100%. Jest to prywatna placówka, dlatego tak to właśnie wygląda. 

Jeśli chodzi o odmowę wystawiania recepty, to jest to raczej dobry znak. Czerwona lampka powinna by nam się zapalić, jeśli specjaliści z Receptomatu przepisywaliby pacjentom wszystkie leki. Przez to, że wizyty mają tam charakter online, to lekarze nie zawsze mają pewność czy dany lek jest dla pacjenta odpowiedni. W takim przypadku przeważnie dostaje się zalecenie, żeby z lekarzem spotkać się na wizycie stacjonarnej. Możemy się wtedy ubiegać o zwrot kosztów. 

Receptomat – opinie o L4

Opinie z forów sugerują, że L4 wystawiane przez Receptomat działają bez zarzutu. Ich pracodawcy zawsze je akceptują i nie ma z nimi żadnych problemów.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z Receptomatu, to daj znać w komentarzu, jaka jest Twoja opinia o tym portalu – czekamy!

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne