Strona głównaCelebryciAndrzej Rosiewicz — ile ma lat, wiek, żona, dzieci, utwory, rok urodzenia,...

Andrzej Rosiewicz — ile ma lat, wiek, żona, dzieci, utwory, rok urodzenia, młody, rodzina

Andrzej Rosiewicz to jeden z najbardziej znanych polskich głosów, który od lat jest piosenkarzem estradowym, a także gitarzystą, tancerzem, satyrykiem oraz kompozytorem. Ile lat obecnie ma Andrzej Rosiewicz i z czego jest najbardziej znany?

Andrzej Rosiewicz — kto to? Najsłynniejsze utwory

Andrzej Rosiewicz to niezwykle znany polski piosenkarz estradowy. Zasłynął między innymi w czasach PRLu, gdy wykonał „Propagandę Sukcesu” na Festiwalu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku. Wtedy Rosiewicz został nazwany głosem antykomunistycznej opozycji. Jego największe hity to utwory „Najwięcej witaminy”, „Czy czuje pani cha-chę”, „Zenek Blues”, „Chłopcy radarowcy”, „Czterdzieści lat minęło…”, czy też „Wincenty Kalemba”. 

Na samym początku nie był jednak solistą, a piosenkarzem estradowym i uczestnikiem różnych zespołów. Na karierę solową zdecydował się dopiero w 1978 roku. Na scenę próbował powrócić po upadku komunizmu. Tworzył wtedy utwory z gatunku Disco polo. Na początku XXI wieku z kolei w swoich utworach śpiewał na temat sukcesów polskich sportowców. Wyróżnienia w ten sposób doczekali się między innymi Adam Małysz, Otylia Jędrzejczak, czy też Jerzy Dudek.

źródło: Facebook

Obecnie z kolei występuje czasami w Radiu Maryja, czy też Telewizji Trwam. Tworzy on satyryczne piosenki, które mają komentować bieżące wydarzenia polityczne. Taką działalnością zajmuje się już dość długo, gdyż na przykład w 2003 roku wydał piosenkę „Mamo, ja chcę do Iraku”, która miała krytykować wysyłanie tam polskich żołnierzy.

Andrzej Rosiewicz próbował także swoich sił w polityce, jednak nie przyniosło to żadnych skutków. W 2014 roku kandydował do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Ten komitet wyborczy nie zdobył jednak żadnych mandatów. Podobnie było w roku 2019. Wtedy Rosiewicz był kandydatem do Parlamentu Europejskiego jako członek komitetu Polska Fair Play. Ten komitet również nie zdobył żadnego mandatu. 

Zobacz: Andrzej Dużyński – wiek, życiorys, jego sekretarka, pierwsza żona, majątek, pochodzenie

Andrzej Rosiewicz — wiek, ile ma lat? Wspomnienia, kiedy był młody

Andrzej Rosiewicz to obecnie mężczyzna o dość sędziwym wieku. Ma on już bowiem aż 78 lat. Jego data urodzenia to 1 czerwca 1944 roku, więc wychowywał się w czasach powojennych i właśnie w PRLu rozpoczynał swoją karierę. Kariera estradowa Rosiewicza rozpoczęła się, gdy ten był bardzo młody. Doszło do tego w 1953 roku, gdy dołączył do Zespołu pieśni i tańca Dzieci Warszawy. 

W młodości rozwijał się między innymi, gdy w trakcie studiów, na które uczęszczał w latach 60., występował w warszawskich restauracjach oraz klubach jazzowych. W tamtych latach działał też między innymi z zespołem „Pesymiści”, a w latach 1967-1968 był członkiem formacji jazzowej „Old Timres”. Szczyt jego popularności miał miejsce jeszcze, gdy Rosiewicz był względnie młody. 

Mowa tu bowiem o latach 70 i początku lat 80., gdy wydawał takie hity jak „Chłopcy Radarowcy”, „Najwięcej Witaminy”, „Czy czuje pani cha-chę”, „Zenek Blues”, „Żaba Story”. 

Andrzej Rosiewicz — rodzina, żona, dzieci

Andrzej Rosiewicz niesamowicie późno założył swoją rodzinę. Doszło do tego bowiem dopiero w roku 1997, gdy miał już 53 lata. Swoją żonę, z którą wtedy się ożenił, poznał podczas wyborów Miss Rzeszowszczyzny, które miały miejsce trzy lata wcześniej. Wszytko, potoczyło się niesamowicie szybko, gdyż po zaledwie trzech latach związku para ożeniła się i to pomimo tego, że Iwona, która jest żoną Rosiewicza, jest od niego młodsza aż o 23 lata. 

To, że poznali się podczas wyborów Miss Rzeszowszczyzny, nie oznacza, że była ona ich uczestniczką. Andrzej Rosiewicz wypatrzył ją na trybunach, a następnie zapoznał się z nią na bankiecie. Jak to sam określił „Była ładną i zdolną muzycznie blondynką. Nadal jest”. 

Związek Rosiewicza z młodszą Iwoną rozpoczął się po kilku spotkaniach. Wpierw umówili się w trakcie bankietu po wyborach Miss Rzeszowszczyzny i zaledwie kilka spotkań wystarczyło, by zapałali do siebie uczuciem. 

Andrzej Rosiewicz ze swoją ukochaną doczekał się trójki dzieci. Najstarszy z nich to syn Jędrzej, który w obecnie ma około 24 lat. Oprócz tego Rosiewicz ma też dwójkę młodszych bliźniaków: Irenę oraz Adama. Co ciekawe matką chrzestną Adama Rosiewicza jest Violetta Villas, która, gdy tylko usłyszała, że bliźniaki Rosiewicza nie są jeszcze ochrzczone, szybko powiedziała, że chce zostać matką chrzestną Adama. 

Zobacz: Maryla Rodowicz bez makijażu – zdjęcia zaskakują

Rosiewicz w swoich dzieciach zaszczepił też miłość do muzyki. Jego najstarszy syn Jędrzej gra na fortepianie, Irena wybrała flet, a Adam gra na wiolonczeli. Jest to więc w pełni muzyczna rodzina, w której muzyka odgrywa ogromną rolę na każdym z etapów.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne