Strona głównaCelebryciAdam Darski - partnerka, wzrost, Irena Darska, książki, Doda

Adam Darski – partnerka, wzrost, Irena Darska, książki, Doda

Adam Darski, pseudonim Nergal, jest muzykiem, multiinstrumentalistą i producentem muzycznym. Należy do Akademii Fonograficznej ZPAV. Szerokiej publiczności jest znany głównie jako wokalista black-death metalowego zespołu Behemoth, którego był współzałożycielem. Media zaczęły pisać na jego temat z uwagi na to, że w 2009 roku związał się z popularną wokalistką Dorotą Rabczewską (Doda). Jest bohaterem i współautorem książki Spowiedź heretyka. Sacrum profanum, która prowadzona w formie wywiadu ukazuje całą sylwetkę artysty: wczesne dzieciństwo, młodość i dojrzałe życie. 

Jeśli chcesz wiedzieć, co dziś robi Adam Darski i jakie są jego najważniejsze zawodowe osiągnięcia, czytaj dalej. W tekście wspominamy też o jego rodzicach, partnerce i twórczości muzycznej.  Nie sposób było też nie napisać o licznych procesach sądowych, które pojawiały się w związku z tym, że był wielokrotnie oskarżany o obrazę uczuć religijnych. 

Adam Darski – partnerka

Najbardziej znaną partnerką Adama Darskiego była Dorota Rabczewska. To przez rozgłos, którą przyniósł mu związek ze znaną piosenkarką, stał się w Polsce bardzo popularny. Przez wzrost zainteresowania tym, co robi i kim w ogóle jest, zaczął udzielać wywiadów, wystąpił także w telewizyjnym talent show The voice of Poland dla osób utalentowanych muzycznie. Wtedy też musiał zmierzyć się ze sporą krytyką. Jego przeciwnicy zarzucali telewizji, że zatrudniła zbyt kontrowersyjną postać. Znaleźli się także tacy, dla których wizerunek trenera muzycznego zupełnie nie przystaje do tego, który Nergal kreuje na scenie. 

Sam związek królowej popu i artysty metalowego wzbudzał w mediach sporo kontrowersji. Gdy u Nergala zdiagnozowano białaczkę, Rabczewska poruszyła niebo i ziemię, by znaleźć dla niego dawcę. Wtedy cała Polska miała okazję obserwować, jak ogromną miłością darzy artystę i zrobi wszystko, by go uratować. Niedługo po tym Adam Darski postanowił zakończyć związek z Dodą. Dziś nie darzą się sympatią. Szerzej na temat tego, co Adam Darski mówi o Rabczewskiej, piszemy poniżej. 

Kilka lat temu media znów przypomniały sobie o Nergalu, ponieważ na publikowanych przez niego zdjęciach pojawiła się jego partnerka – Kinga Damaziak. Dziewczyna pracuje jako modelka i agentka nieruchomości. Nie wiadomo, czy nadal spotyka się z wokalistą. Ostatnie wspólne zdjęcia pary pochodzą sprzed dwóch lat. 

Adam Darski i Irena Darska

Rodzice Adama Darskiego pochodzą z Pomorza. Ojciec Zenon pracował w Stoczni Gdańskiej jako technolog budowy okrętów. Matka Irena Darska była zatrudniona w fabryce łożysk Bimet. 

Kilka lat temu Nergal pokazał w swoich mediach społecznościowych zdjęcia, na których pozuje z mamą. Fani wokalisty bardzo je komplementowali. Wielu z nich było przekonanych, że Irena Darska to siostra, a nie matka artysty. 

W ubiegłym roku Adam Darski poinformował w mediach społecznościowych, że jego 77-letni wówczas ojciec walczy z nowotworem. O mamie pisał, że jest niezwykle silna, a on sam czuje dumę, że jest synem takich ludzi. 

Adam Darski – wzrost, wiek

Adam Darski urodził się 10 czerwca 1977 roku w Gdyni, a dzieciństwo i młodość spędził na gdańskiej Żabiance. 

Adam Darski – podstawowe informacje:

wiek: 46 lat

wzrost: 176 cm 

Adam Darski o Dodzie

Adam Darski był w związku z piosenkarką Dodą przez 2 lata. Artystka nigdy nie ukrywała, że była w nim bardzo zakochana i wierzyła, że to miłość po grób. To Doda sprawiła, że cała Polska chciała znaleźć dla niego dawcę szpiku. Związek z nią przyniósł mu ogromny wzrost popularności. Zyskał rozgłos i rozpoznawalność, której wcześniej w Polsce nie miał. Jego zespół zgromadził rzesze fanów, ale sporo z nich za granicą, gdzie najczęściej koncertował. 

W jednym z wywiadów, którego udzielił już po rozstaniu z Rabczewską powiedział, że ten związek był mezaliansem. Jego własne środowisko dziwiło się, że związał się z kobietą, która pochodziła z zupełnie innego świata. Choć twierdzi, że ze swoimi byłymi partnerkami utrzymuje serdeczne relacje, z Dorotą Rabczewską jest inaczej. 

Ci, którzy są po lekturze książki Spowiedź heretyka nie patrzą na Nergala przez pryzmat jego związku z Dodą. Ten wywiad rzeka rzeczywiście ma charakter wyznania, ale niekoniecznie grzechów. Adam Darski jawi się w nim jako oczytany intelektualista, którego poglądy – choć niepopularne – są trwałe i oparte na wieloletnich obserwacjach rzeczywistości. Za nie zresztą Darski wielokrotnie stawał przed sądem, bo był oskarżany o obrazę uczuć religijnych. Najbardziej znany proces wytoczył mu były polityk po tym, jak artysta podarł w czasie jednego z koncertów Biblię. Biegły uznał, że wszystkie egzemplarze tej książki są przedmiotem czci religijnej, ale postępowanie karne zostało umorzone. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne