Strona głównaSerialeVider - opinie, czy jest darmowy? Bezpieczeństwo

Vider – opinie, czy jest darmowy? Bezpieczeństwo

W dobie powszechności platform streamingowych naprawdę łatwo zyskać dostęp do hitowych filmów i seriali. Co więcej, rozkwit kultury serialowej pozwala na utworzenie się fandomów poszczególnych produkcji czy zagadanie do kogoś, kto nosi koszulkę z serialem, który właśnie obejrzeliśmy. Niestety nic nie ma za darmo. I to dosłownie.

Większość użytkowników platform typu Netflix lub HBO to studenci. A oni, jak to studenci, rzadko mają sypnąć groszem. Dlatego szczególnie młodzi ludzie poszukują sposobów na darmowe seanse nowych produkcji. Jedną z platform, która staje się alternatywą dla topowych streamingów, jest Vider.info. Jakie zbiera opinie i czy Vider faktycznie jest darmowy? Sprawdźmy to.

Vider – co to? 

Jak łatwo domyślić się po wstępie, Vider.info jest platformą streamingową, gdzie można oglądać seriale, filmy i inne, krótsze klipy. Podobnie jak bardziej znane CDA. Statystyki z 2020 roku mówią, że Vider.info zanotował duży wzrost wejść na stronę. Jednym z jego atutów jest to, że Vider jest darmowy. 

Zobacz: Platforma Zalukaj – sprawdzamy opinie użytkowników

Trzeba przyznać, że po wejściu w stronę główną, zaczęliśmy się zastanawiać, czy jest to bezpieczna platforma. Jej layout nie wygląda zachęcająco, ale nie wszystkie strony dbają o swoje aspekty wizualne. Po próbie wejścia w dowolny odcinek serialu „Dom z papieru” wszystko odtworzyło się prawidłowo. I to bez zakładania konta. 

Dla pewności postanowiliśmy zanurkować w odmęty internetu, aby sprawdzić, jakie Vider ma opinie oraz uzyskać pewność, czy Vider jest darmowym portalem. 

Vider – opinie 

Pierwszym miejscem, które posłuży nam za odnośnik do tego, jakie Vider ma opinie, jest sekcja zapytaj na stronie Onetu. Powstały wątek jest stosunkowo świeży, ponieważ pochodzi z 2020 roku. Z odpowiedzi kreuje się następujący obraz – Vider.info działa, choć czasem się zacina. Inni użytkownicy podpięli się pod opinię, że strona Vider.info jest bezpieczna i prosta w użytkowaniu. 

W innym wątku użytkowniczka zwróciła uwagę na dziwne komunikaty, które wyskakują w trakcie korzystania ze strony. Pozostali komentujący polecili, aby nie klikała w wyskakujące okna, a wszystko będzie w porządku. Nie należy przepisywać żadnych kodów ani uzupełniać pojawiających się z nagła okienek. Chyba że są to standardowe testy, czy nie jesteście botem. Takie polecenie nie powinno budzić wątpliwości.

Źródło: Zapytaj.onet.pl

Czy vider jest darmowy? 

No dobra. Opinie są całkiem w porządku, oferta możliwych do obejrzenia produkcji zachęcająca, co w takim razie może stanowić jeszcze większą korzyść? W sytuacji, gdy większość topowych kanałów streamingowych, takich jak Amazon Prime, Netflix, HBO czy Disney+ są płatne, zostało sprawdzić, czy Vider jest darmowy. 

Opinie o stronie, które da się znaleźć w przestrzeni internetu, wskazują, że nie ma powodów do wątpliwości. Vider.info jest portalem w pełni darmowym, który nie zdziera z kasy, jak mają w zwyczaju mniej znane platformy streamingowe.

Zobacz: WandaVision – gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix?

Istnieje pewne „ale”

Przeszukując internet w poszukiwaniu opinii o streamingu Vider.info, znaleźliśmy kilka informacji, o których warto wspomnieć. Naszą szczególną uwagę zwrócił artykuł na stronie Orange, w którym obsługa telefonii opisała problem, z jakim spotkał się ich klient. W jego kalendarzu zaczęły pojawiać się wydarzenia niemożliwe do usunięcia, których dana osoba z pewnością tam nie wpisywała. To były oznaczenia typu Wygrałeś nagrodę! lub Jesteś narażony online

Próba wejścia w wydarzenie, by je usunąć, kończyła się przekierowaniem na podejrzane strony. Śledztwo konsultantów doprowadziło do wcześniejszej aktywności na telefonie. Okazało się, że pociechy klienta odwiedziły stronę Vider.info. Pracownicy Orange przestrzegali przed wchodzeniem w strony z dopiskiem –info. Po wejściu w stronę Hybrid Analysis i wpisaniu nazwy domeny raport sandboxu wskazał, że strona nie wzbudza zaufania. Vider ma opinię podejrzanej strony.

Nie oznacza to, że sama strona nie działa. Streaming Vider.info bez problemu ładuje się w przeglądarce i umożliwia darmowe seanse. Niemniej sytuacja klientów telefonii Orange, poparta badaniem sandboxu, pozwala mieć pewne wątpliwości, czy aby wraz z chęcią darmowego użytkowania, nie dostaje się w zamian niechcianego pakietu niebezpiecznych linków. 

Kwestią użytkownika jest dokonanie wyboru, z jakich platform chce korzystać. Podzieliliśmy się z wami całą wiedzą, jaką zdobyliśmy w trakcie naszego miniśledztwa. Nie ma już wątpliwości, czy Vider jest darmowy. Natomiast kwestia bezpieczeństwa jest już względna. Być może lepiej będzie skorzystać z w pełni legalnych źródeł i złożyć się z bliskimi na popularne, zaufane platformy streamingowe. 

Jeśli macie doświadczenie z platformą Vider.info i chcecie się nimi podzielić z nami, jak i resztą czytelników – czekamy na wasze opinie w sekcji komentarzy!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne