Strona głównaTechnologiaSwappie - opinie. Czy jest legit? Czy warto?

Swappie – opinie. Czy jest legit? Czy warto?

Swappie to firma, która sprzedaje odnowione telefony marki Apple. Jeśli chcesz kupić Iphone’a w niższej cenie, możesz to zrobić w Swappie. Poniżej sprawdzamy, co to jest Swappie i czy Swappie jest legit. Przejrzeliśmy opinie forum, opinie Wykop oraz recenzje tych, którzy skorzystali  z oferty. Przeczytaj i sprawdź, czy warto kupić odnowiony telefon Iphone od Swappie.

Swappie – co to jest?

Dziś wielu ludzi zastanawia się, co to jest Swappie i jak działa ten serwis. Swappie to platforma online, za pomocą której można kupić lub sprzedać telefon marki Iphone. Nie ma możliwości wymienić telefonu na inny model, czyli Swappie nie działa jak komis samochodowy, gdzie można zostawić auto w rozliczeniu. Kupno i sprzedaż telefonu w Swappie zachodzą niezależnie od siebie.  

Swappie działa jak sklep internetowy – oferuje klientom używane, odnowione telefony z 12-miesięczną gwarancją. W tym czasie telefony są wymieniane lub naprawiane, jeśli pojawią się jakieś usterki. 

Wszystkie telefony, które sprzedaje Swappie, są sprawne technicznie. Bateria działa na poziomie minimum 80%, co zdaniem producenta pozwala na swobodne korzystanie z telefonu. 

Pod względem wizualnym telefony podzielone są na trzy klasy, nazywane kategoriami stanu: znakomity, bardzo dobry, akceptowalny. Jeśli znasz cenę i wiesz, w jakim stanie jest telefon, możesz samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto w niego zainwestować. 

Znalezione przez nas opinie Wykop i opinie forum są raczej podzielone: niektórzy uważają, że różnica w cenie pomiędzy telefonem nowym, a odnowionym nie jest aż tak duża, by decydować się na używanego Iphone’a. Innym udało się kupić w dobrej cenie jeden z nowszych modeli, więc będą polecali usługi Swappie innym. 

Swappie – opinie, z Wykop, z forum

O opinie na temat Swappie pyta wielu użytkowników forum Wykop. Zastanawiają się, czy warto inwestować w odnowiony telefon Iphone, zwłaszcza że czasem różnica w cenie między nowym, a używanym telefonem nie jest duża. Chcą też wiedzieć, czy Swappie jest legit, ponieważ w paru miejscach przeczytali opinie forum, które mówiły, że to scam. 

Opinie Wykop nie przyniosły jednak odpowiedzi na pytanie, czy warto skorzystać ze Swappie. Wielu użytkowników powołuje się na pojawiające się w internecie recenzje, a nie własne doświadczenia. Zdarza się też, że w ogóle negują sens kupowania Iphone’a, bo telefony z systemem android są ich zdaniem lepsze. To zresztą dość typowe dla Wykopu: użytkownik zadaje pytanie, po czym zamiast odpowiedzi może przeczytać wymianę poglądów na temat odbiegający od meritum.  

Swappie – czy jest legit, czy warto?

Swappie jest firmą, która prowadzi legalną działalność na terenie naszego kraju. Każdy, kto kupi używany telefon przez ich sklep, może go zwrócić bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni. Takie prawo przysługuje zresztą wszystkim konsumentom, którzy dokonali zakupu przez internet. Oznacza to, że można spokojnie sprawdzić działanie telefonu: obejrzeć, czy ma jakieś uszkodzenia mechaniczne i w jakim stanie jest bateria. 

Przeglądając opinie forum, natknęliśmy się na argumentację w rodzaju: jeśli telefon ci nie odpowiada, trzeba było go zwrócić. I rzeczywiście część użytkowników tak robi, ponieważ wyobrażali sobie, że kupiony telefon będzie w lepszym stanie. W podobnym tonie przedstawiają się też opinie Wykop. 

Swappie – recenzje, kod rabatowy

Recenzje, które zostawiają klienci Swappie w internecie w większości są pozytywne. Zadowolenie wyrażają zarówno ci, którzy sprzedawali telefon, jak i kupujący Iphone’y. Zdarza się, że niektórzy kupowali sprzęt przez Swappie już po raz drugi. 

Niektóre negatywne opinie dotyczą sprzedaży telefonu. Klienci, którzy wysłali swój telefon do Swappie, ale nie zaakceptowali oferty cenowej, otrzymali z powrotem niekompletny sprzęt: brakowało ładowarki albo oryginalnego pudełka. 

Z kolei wśród kupujących pojawia się zarzut, że telefon z opinią jak nowy ma duże ślady użytkowania na obudowie lub wyświetlaczu.

Użytkownicy, którzy zapiszą się do newslettera Swappie, mogą otrzymać jednorazowy kod rabatowy uprawniający do zniżki w wysokości 45 zł. Dodatkowy kod rabatowy można uzyskać też na stronach oferujących promocje do sklepów internetowych. 

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne