Strona głównaZdrowieBerimal - opinie lekarzy

Berimal – opinie lekarzy

Cholesterol jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jednak jego nadmiar, a właściwie nadmiar jego złej odmiany może być powodem poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Cholesterol możemy podzielić na dwie frakcje:

Cholesterol LDL — potocznie zwany “złym cholesterolem”. To on jest jednym z czynników wpływających na występowanie chorób w układzie sercowo-naczyniowym. Jego nadmiar może prowadzić do zawałów, udarów czy choroby wieńcowej serca.

Cholesterol HDL — możemy go nazwać “dobrym cholesterolem”. Dzięki niemu nasz organizm samoistnie usuwa cholesterol LDL z naczyń krwionośnych. Co z kolei zapobiega miażdżycy i innym chorobom układu krążenia.

Jeśli zależy nam na tym, by do późnej starości cieszyć się zdrowiem, powinniśmy zawsze dbać o dużą ilość dobrego cholesterolu oraz małą ilość tego złego. Jak tego dokonać? Oto lista rzeczy, o które warto zadbać:

Spożywanie błonnika — wielu z nas zapomina o tym, jak ważnym elementem naszej diety powinien być. Jest łatwo dostępny, a organizm dobrze przyswaja go z produktów takich jak: produkty pełnoziarniste, orzechach, nasionach, roślinach strączkowych, a także w warzywach i owocach.

Nie pij tyle! – Lampka wina do obiadu jest wskazana, ale upijanie się piwem lub wysokoprocentowym alkoholem może znacząco zmniejszyć nasze szanse w walce z cholesterolem.

Zamiast windy czas na schody — aktywność fizyczna i wysiłek oprócz poprawienia naszego samopoczucia i wyglądu pomogą nam w utrzymaniu prawidłowej wartości cholesterolu.

Co zatem zrobić, jeśli aktywnie spędzasz czas wolny i dbasz o zdrowe odżywianie, a mimo to wyniki cholesterolu wyglądają tragicznie? Odpowiedzią jest Bermial!

Berimal to suplement diety, który skutecznie pozwoli Ci bronić się przed wpływem złego cholesterolu na twój organizm. To jednak nie wszystkie korzyści płynące ze stosowania tego produktu. Pomoże on także utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi, a także będzie pozytywnie wpływał na mikrokrążenie.

Dlaczego Berimal może pomóc? W jego składzie znajdziemy tajemniczy skrót “ActiBPF”, który producent rozszyfrowuje jako polifenole pochodzące z rośliny o nazwie bergamota. Jeżeli dalej mówi Ci to niewiele, to bez obaw zaraz wszystko zrozumiesz.

Czym jest bergamota? Jest to roślina z Kalabri, czyli południowego regionu Włoch. 

Poliflenole to związki organiczne, naturalne przeciwutleniacze znajdują się one w większości roślin i odpowiadają za ich naturalną ochronę przed grzybami i wirusami, dlatego po spożyciu mogą pomóc też Tobie.

Berimal forte opinie

Mógłbyś teraz pomyśleć, że wystarczy jeść wystarczająco dużo różnego rodzaju zieleniny i to załatwi sprawę. Z tym że jest pewien “haczyk”. Poliflenole są wysoko delikatnymi związkami, a ich wydobycie przez zwykłego śmiertelnika jest niemalże niemożliwe z powodu ich wrażliwości na temperaturę i reakcje z innymi substancjami.

Jeśli chodzi o ich praktyczną stronę to idealnie sprawdzają się jako związki, które dzięki swojemu działaniu przeciwutleniającemu są w stanie likwidować wolne rodniki, przez co ułatwiają regenerację i oczyszczanie organizmu. Ta substancja w składzie Berimalu jest zatem jego zdecydowanym plusem.

Berimal forte opinie forum

Poliflenole to nie jedyny aktywny składnik tego suplementu diety, który pomoże twojemu dobremu cholesterolowi wrócić na właściwe tory i przejąć władzę w organizmie. Berimal zawiera również ekstrakt z czosnku, który jak wiadomo jest źródłem wielu witamin i minerałów potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania ciała oraz umysłu.

Co więcej, skondensowany w Berimalu czosnek również jest przeciwutleniaczem, który poprawia działanie naczyń krwionośnych, przez co zapobiega zbyt szybkiemu starzeniu się komórek oraz powstawaniu zatorów w żyłach i naczynkach.

Berimal forte opinie lekarzy

Jak wiadomo, każdy lek i suplement diety ma swoje przeciwwskazania. Tak samo Berimal i Berimal forte może okazać się niewłaściwy dla ciebie. Dlatego przed zastosowaniem go powinieneś dokładnie zapoznać się z jego składem i sprawdzić, czy nie jesteś uczulony na któryś z komponentów. Stara ludowa mądrość mówi “Ze zdrowiem nie ma żartów”, dlatego najbezpieczniej Berimal stosować po zasięgnięciu opinii lekarza.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne