Strona głównaModaRozmiarówka Geox – czym się charakteryzuje?

Rozmiarówka Geox – czym się charakteryzuje?

Bardzo często wybierając buty dla dzieci, zastanawiamy się, czy pomiędzy markami istnieją różnice w rozmiarówce. Stąd też warto ją poznać, szczególnie jeśli lubimy obuwie danej firmy. Tym razem skupimy się na rozmiarach butów Geox. Jeśli chcesz wiedzieć, jak przedstawia się Geox tabela rozmiarów, zapraszamy do lektury naszego małego poradnika na ten temat. 

Geox tabela rozmiarów – jak się przedstawia?

Obuwie marki Geox charakteryzuje się przede wszystkim swoją wygodą i oddychającymi materiałami. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat firma stała się obuwniczą potęgą, a już w 2007 roku (ponad 10 lat temu) marka sprzedała 21 milionów par butów, dzięki czemu zarobiła 123 miliony Euro. Kochają ją zarówno dorośli, jak i dzieci, a ich kolekcja dla najmłodszych cieszy się szczególnym uznaniem. Warto więc znać taką kwestię, jak Geox tabela rozmiarów, by móc swobodnie, przez Internet zamówić buty cieszące się taką popularnością. 

Ze względu na to, że buty tego producenta sprzedawane są już w 68 krajach, Geox rozmiarówka oparta jest na zależności od centymetrów (ogólnej miary europejskiej). Klasyfikacja rozmiarów do długości wkładki jest niezwykle wygodnym i powszechnym rozwiązaniem. Wystarczy na kartce papieru narysować swoją stopę (lub stopę swojego dziecka), a następnie zmierzyć jej długość od największego palca do pięty. Dzięki temu możemy porównać wynik do obowiązującego w danej marce podziału. Przykładowo, jeśli długość stopy wyniesie 25,4 centymetry, będzie to rozmiar 38 według takiego podziału, jak dziecięca tabela rozmiarów butów Geox.   

Geox rozmiarówka butów dla dzieci

Wracając do butów Geox dla dzieci – stworzyli oni serię obuwia dla maluchów uczących się chodzić. Cechują się one głównie swoją stabilnością, doskonałym krojem i materiałem, który wspiera dziecko w trakcie stawiania pierwszych kroków. Jest to hit wśród rodziców, jednak ze względu na zamknięte w większości sklepów, należy tego typu zakupu dokonać poprzez sklepy online, takie jak nasz. Dlatego tabela rozmiarów butów Geox staje się tutaj podstawą i prawdziwym wsparciem. Zacznij od ustalenia długości stopy Twojego maluszka, a następnie wpisz wyszukiwarkę Geox tabela rozmiarów dziecięcych, jeśli chcesz zobaczyć ją w grafice. Porównanie ich do siebie staje się formalnością. Oto jak dokładnie przedstawia się Geox rozmiarówka: 

Rozmiar          Długość wkładki (cm)

19        12,7

20        13,4

21        14

22        14,7

23        15,4

24        16

25        16,7

26        17,4

27        18

28        18,7

29        19,3

30        20

31        20,6

32        21,4

33        22

34        22,7

35        23,3

35,5     23,6

36        24

37        24,7

37,5     25,1

38        25,4

38,5     25,7

39        26

39,5     26,4

Widzisz? To proste! Jedyne co pozostaje to wybranie modelu oraz koloru. Bardzo często pomaga w tym również opis w karcie produktu. Co ciekawe, tabela rozmiarów butów Geox przedstawia się nieco inaczej w przypadku obuwia damskiego i męskiego. Tam długość stopy 26 centymetrów to damski rozmiar 40, gdzie w męskiej takie obuwie nie występuje. 

Co jeszcze warto w tej kwestii wiedzieć?

Stopa dziecka niezwykle szybko rośnie, dlatego też nie warto zamawiać rozmiarów, takich samych, jak wynosi długość wkładki. Na przykład, jeśli obliczyliśmy, że stopa naszego malucha ma 22,8 centymetrów, nie wybierajmy rozmiaru 34, a 35, by dziecko miało swobodę podczas noszenia. Brzmi jak oczywistość, jednak wielu rodziców zastanawia się nad tym i obawia się, by podczas chodzenia but nie był zbyt luźny. Tutaj więcej znaczy lepiej – gdy but będzie stanowczo za duży, warto założyć maluchowi grubszą skarpetkę. Zawsze możemy także zamówić dwie pary – mniejszy i większy rozmiar dla porównania. W najlepszej sytuacji będą tutaj rodzice dwóch pociech, gdzie mogą się one dzielić między sobą obuwiem i próbować tego, które będzie leżeć najlepiej.  

Podsumowując, poznanie tabeli rozmiarów butów Geox, ale nie tylko, sprawia, że zakupy przez Internet stają się znacznie prostsze. Nie musimy martwić się o to, że będziemy musieli je zwrócić. Choć i tak w wielu przypadkach zwroty są bezproblemowe. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne