Strona głównaModaNaszyjnik, który podkreśla urodę: Jak go dobrze dopasować?

Naszyjnik, który podkreśla urodę: Jak go dobrze dopasować?

Wybierając naszyjnik dla siebie, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego walory estetyczne, ale również to, jak komponuje się on z kształtem twojej twarzy. To dopasowanie może być ważnym czynnikiem, który znacząco podkreśla urodę. Jak dobrze wybrać naszyjnik dla siebie, aby czuć się w nim atrakcyjnie i komfortowo? Wszystkie niezbędne wskazówki znajdziesz w tym poradniku. Sprawdź je już teraz!

Jaki srebrny naszyjnik pasuje do okrągłej twarzy?

Kobiety o okrągłych rysach powinny skorzystać z długich, wiszących naszyjników, które optycznie wydłużają sylwetkę i twarz, nadając im smuklejszy wygląd. Rewelacyjne będą modele z pionowymi liniami lub zawieszki kierujące wzrok w dół, zamiast podkreślać szerokość twarzy. Nienoszenie krótkich, obcisłych chokerów czy kolii ściśle oblegających szyję pomoże unikać efektu dodatkowej pełności.

Naszyjniki damskie typu princess, osiągające długość około 45 do 50 centymetrów, są również korzystnym wyborem. Takie ozdoby kończą się tuż poniżej obojczyka, subtelnie akcentując tę część szyi. Warto również rozważyć srebrny naszyjnik z wiszącym elementem, który jest prostokątny lub w kształcie litery V, co jeszcze bardziej przyczyni się do optycznego wydłużenia twarzy. Wybierając dla siebie ozdobę na szyję, panie o okrągłej twarzy mogą skupić się na tym, aby szukać smukłej i długiej tego typu biżuterii.

Naszyjniki damskie – jakie pasują do owalnej twarzy?

Kobiety o owalnej twarzy mają tę wyjątkową zaletę, że większość stylów naszyjników pasuje do ich rysów. Ozdoby typu choker czy łańcuszki o średniej długości, które kończą się na linii obojczyków, mogą korzystnie podkreślić urodę pań o owalnej twarzy. Dla tych kobiet, które chcą zaakcentować swoją sylwetkę, naszyjniki typu matinee, sięgające od 50 do 60 centymetrów, będą również rewelacyjnym rozwiązaniem.

Panie charakteryzujące się takimi tym kształtem twarzy mogą eksperymentować z różnorodnymi kształtami i rozmiarami zawieszek. Dzięki temu takie kobiety łatwo dodadzą stylu i swoim stylizacjom, jednocześnie nie ryzykując zaburzenia harmonii rysów. Naszyjniki z większymi, bardziej wyrazistymi elementami często stanowią atrakcyjny i ważny element stroju. Ponadto, kobiety o owalnej twarzy mogą swobodnie wybierać między delikatną a bardziej zdecydowaną biżuterią, zależnie od osobistych preferencji oraz okoliczności.

Twarz trójkątna – jak wybrać odpowiedni naszyjnik?

U pań o trójkątnej twarzy, z węższą żuchwą i szerszym czołem, odpowiednio dobrane naszyjniki mogą stworzyć zachwycającą harmonię. Tego typu ozdoby, które posiadają masywne, zaokrąglone elementy, często optycznie poszerzają dolną część twarzy, tworząc wrażenie pełniejszej żuchwy. Kobiety o takich rysach mogą sięgać po naszyjniki o średniej długości, które delikatnie opierają się na obojczykach. W ten sposób równoważą optycznie proporcje twarzy. Choker lub naszyjniki typu collar estetycznie zaakcentują odpowiednią szerokość linii żuchwy. W przypadku trójkątnych twarzy zaleca się unikanie wąskich i długich zawieszek. Zamiast tego, pełne i szeroko rozstawione wzory naszyjników przyniosą pożądany efekt wizualnej równowagi.

Twarz kwadratowa a odpowiedni naszyjnik

Dla pań o kwadratowej twarzy, z charakterystycznymi, mocno zarysowanymi liniami żuchwy, świetne będą okrągłe ozdoby. Długie naszyjniki z delikatnymi łańcuszkami lub perłami mogą wizualnie wydłużyć szyję i złagodzić rysy. Natomiast ozdoby o zaokrąglonych kształtach, z dużymi, okrągłymi zawieszkami lub koralikami, pomogą optycznie złagodzić wyraźną linię żuchwy.

Kluczem do znalezienia najlepszego dla siebie naszyjnika jest rozpoznanie swoich rysów twarzy. Następnie należy wybrać taki naszyjnik, który podkreśli naszą urodę. Powodzenia na zakupach!

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne