Strona głównaModaCzy warto wybrać buty dziecięce z usztywnioną piętą?

Czy warto wybrać buty dziecięce z usztywnioną piętą?

Buty są podstawą prawidłowego i komfortowego chodzenia. Stąd też tak ważne jest wybieranie dla naszych dzieci obuwia dobrej jakości od producentów, którzy znają się na rzeczy. Jednak specjalne buty dla naszego dziecka nie muszą być ani bardzo drogie, ani zaawansowane technologicznie – wystarczy, by miały one m.in. usztywnioną piętę. Co to oznacza i dla kogo zostały stworzone tego typu buty? Zapraszam do lektury naszego krótkiego poradnika na ten temat. 

Buty z usztywnioną piętą – dla kogo?

Buty z usztywnioną piętą zostały stworzone dla dzieci, które dopiero uczą się chodzić. Oczywiście istnieją również takie dla dorosłych do chodzenia po nierównym terenie (np. trapery na górskie wycieczki), jednak w tym wpisie skupimy się na obuwiu dla najmłodszych. Otóż buty z usztywnioną piętą są świetnym rozwiązaniem, by jak najbardziej ustabilizować stawy i stopę dziecka. Jak wiemy, podczas nauki chodzenia dziecko nie potrafi dobrze i prosto postawić stopy na ziemi. W tym właśnie mają pomóc buty z usztywnioną piętą. Ich posiadanie może zapobiegać nie tylko urazom, ale również wadom postawy. Wsparcie dla pięty podczas pierwszych, nieidealnych kroków sprawia, że nasz maluch nie boi się wyzwań, a my jesteśmy o nie spokojniejsi. Tego typu buty przeciwdziałają koślawości pięty i całej stopy. Pomagają dzieciom z wadami stóp, także tym z nadwagą. Dodatkowo należy wiedzieć, że buty dla dziecka uczącego się chodzić powinny mieć sztywną piętę, jednak bardzo elastyczną podeszwę. Wszystko po to, by jak najlepiej układała się ona pod ciężarem ciała, niezależnie od podłoża. Ale to nie wszystko – dobre obuwie dla naszej pociechy, powinno być wykonane z najlepszej jakości materiałów, w tym tych oddychających. Wszystko to sprawi, że nasze dziecko będzie aż paliło się do samodzielnego chodzenia. Musimy w tym celu wybrać najwygodniejsze obuwie, jakie jest dostępne, szczególnie że obecnie możemy je zakupić także online. 

Buty z usztywnioną piętą a ich definicja

Buty z usztywnioną piętą charakteryzują się, jak ich nazwa wskazuje, bardziej usztywnionym materiałem w okolice pięty. Wpływa to na stabilizację podczas chodzenia. Materiałem tym może być guma w nieco większej ilości, ale także sztywna tkanina. Utrzymują one piętę, by ta nie zjeżdżała do przodu, nie podwijały się palce i nie dochodziło do koślawienia całej pięty. Buty z usztywnioną piętą należą do butów profilaktycznych i tak naprawdę każde dziecko, nie tylko te z problemami powinno takie posiadać. Tak jak zdrowa higiena chodzenia, ćwiczenia, prawidłowa postawa, tak i dobrze dobrane buty z usztywnionym zapiętkiem mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój dziecka. Nie jest kosztowna inwestycja, a buty dobrej jakości kosztują od 100 złotych. 

Rodzaje butów z usztywnianą piętą          

Na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów butów z usztywnianą piętą. Kapcie z usztywnioną piętą będą doskonałym rozwiązaniem na dbanie o zdrowe stopy naszej pociechy w domu, ale i w przedszkolu. Bardzo dobrze wiemy, że obuwie zmienne w żłobkach i przedszkolach jest obowiązkowe, dlatego musimy mieć dla naszego malucha kilka par. Sandały z usztywnioną piętą także są doskonałym wyborem jako obuwie zmienne, jednak częściej wybiera się je podczas wiosenno-letniego okresu. Będą dobre zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, jeśli wybierzemy zgodnie z ich gustem kolorystykę. Sztywna stopa lub sztywny zapiętek nie oznacza, że obuwie wygląda zupełnie inaczej niż te tradycyjne – jest zupełnie na odwrót, a nasze dziecko nie musi tłumaczyć się rówieśnikom, dlaczego nosi buty. Warto także pomyśleć o butach z usztywnianą piętą na zajęcia taneczne, rytmiczne i sportowe. Możemy wybierać także spośród eleganckich butów ze sztywnym zapiętkiem na specjalne okazje. 

Jak widać, buty z usztywnioną piętą są bardzo ważne w prawidłowym rozwoju kończyn naszej pociechy. Na szczęście nie mają one cech typowych butów medycznych – są lekkie, wygodne i wyglądają ja tradycyjne. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne