Strona głównaGryCS GO - od ilu lat? CS GO pegi

CS GO – od ilu lat? CS GO pegi

Counter Strike to jedna z bardziej kultowych gier na świecie. Od lat cieszy się niemalejącą popularnością. Powiem więcej! Nawet osoby takie jak ja, które raczej nie spędzają wolnego czasu na graniu w gry, przynajmniej raz w życiu słyszały na jej temat. Nie mogłam w związku z tym oprzeć się pokusie, aby dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Informacjami na jej temat, zamierzam się oczywiście z Wami podzielić. 

Counter Strike, od ilu lat jest już na rynku? Jaki jest wymagany do grania w CS GO wiek, który należy mieć? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do lektury.

CS GO – od ilu lat? Od lat 18!

Myślę, że większość osób ma jakieś tam pojęcie na temat zasad gry Counter Strike. Dla przypomnienia jednak dodam kilka słów w kwestii jej fabuły. Najprościej rzecz ujmując, jest to gra typu strzelanka. Gracze mogą prowadzić w niej pojedynki z innymi osobami, które w danym momencie w nią grają. Często gra ta, wykorzystywana jest do różnych zawodów, które można podglądać w sieci. Jest wspierana przez Valve Software, a to wiąże się z licznymi aktualizacjami, które są na niej przeprowadzane.

Produkcja Counter Strike Go jest już czwartą z tej serii. Domyślam się, że ciekawi Was kategoria wiekowa, która jest przypisana CS GO, od ilu lat można w nią grać? Według jej twórców od 18 roku życia. Czemu zalecany do grania w CS GO wiek jest taki wysoki? Wynika to zapewne z faktu, że większość scen, które mają tam miejsce, są mocno realistyczne oraz krwawe. To zadecydowało najprawdopodobniej o tym, od ilu lat jest CS GO dozwolony. 

Główną fabułą gry, jest walka antyterrorystów z terrorystami. Warto nadmienić, że gracz ma dowolność wyboru strony, po której chce grać. Jak już wspomniałam, brutalność niektórych scen, które mają tam miejsce, ma jednak spory wpływ na to od ilu lat jest CS GO. 

CS GO – pegi, co to oznacza? 

CS GO pegi, jakie jest znaczenie tego symbolu? Warto zacząć od rozwikłania znaczenia tego skrótu. Pegi to nic innego jak Pan European Game Information. Oznaczenie to zostało stworzone w 2003 roku. Jego głównym celem, jest poinformowanie gracza o kategorii wiekowej, do której przypisana jest dana gra. Jakie widnieje na CS GO pegi? Jak już wspomniałam, gra ta przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Dlaczego CS:GO jest od 18 lat? 

Wiemy już, od ilu lat jest CS GO. Dla przypomnienia dodam, że aby zagrać w tę grę, trzeba posiadać minimum 18 lat. CS GO i wiek, który został jej przypisany, wynika z faktu dość sporego rozlewu krwi, który się tam odbywa. Jeśli natomiast zastanawiacie się, czy chcąc rozpocząć potyczki w CS, wiek mniejszy niż 18 lat będzie odpowiedni, warto poprosić o opinię rodziców. Wszystkie rekomendacje do zagrania w Counter Strike i od ilu lat powinno się to robić, są opiniami osób, które mają w tej dziedzinie doświadczenie. Wiadomo jednak, że teoria ma nieraz niewiele wspólnego z praktyką. 

Domyślam się, że jest to marzenie wielu z Was, aby w wolny wieczór rozpocząć potyczki z terrorystami w CS GO i wiek, który jest zalecany przez twórców, nie ma dla Was znaczenia. 

Counter Strike i od ilu lat jest już na rynku, pozwoliło jednak na opracowanie jak najlepszych wytycznych, które zalecane są wszystkim graczom, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tą grą. 

CS GO i od ilu lat jest dozwolona ta gra (w teorii), to kwestia, o której nie należy zapominać, decydując się na jej zakup. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że niektórym przypisane jej 18 lat, może wydać się zbyt wysokie. Warto jednak pamiętać, że śmierć w tej grze, stanowi o zwycięstwie danej drużyny. Prawdopodobnie to właśnie ta zasada, zdecydowała o tym, że CS GO, otrzymało pegi 18. Nadmienię tylko, że samych brutalnych scen lub ukazujących nagość w tej grze nie ma. Być może więc twórcy, skategoryzowali tę produkcję na wyrost, aby uniknąć potem kontrowersyjnych opinii i problemów prawnych. 

Najprawdopodobniej jednak mogli mieć po prostu rację, biorąc pod uwagę, jak w ostatnich czasach młodzi ludzie, wykazują problemy z odróżnieniem fikcji od realnego życia. A Wy jak myślicie? Dobre pegi otrzymał CS GO?

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne