Strona głównaOpinieSklep Sandbella - jakie pojawiają się opinie? Czas dostawy, skąd wysyłka -...

Sklep Sandbella – jakie pojawiają się opinie? Czas dostawy, skąd wysyłka – 2022

Sanbella to kolejny sklep internetowy, który wysyła ubrania z różnych stron świata. Dlaczego? Na Sandbella znajdziesz rzeczy różnych producentów, którzy swoje siedziby mają w różnych krajach. 

Sandbella – co to za sklep? Czy to Polska firma – skąd wysyłka? Jakie ubrania mają opinie? Jaki jest adres do zwrotu i jaki proces zwrotu ma opinie? Ile idzie paczka – opinie z forum. Rozwinięcia wszystkich powyższych kwestii znajdziesz w tym artykule 🙂

Sandbella – co to za sklep?

Sandbella – co to za sklep? Jest to sklep online, który dość mocno się rozreklamował w 2022 roku.Oferta sklepu jest skierowana tylko i wyłącznie dla kobiet. Co w asortymencie ma Sandbella? T – shirty, shorty, jeansy, legginsy, bluzki, koszule, swetry, buty, torebki, bieliznę – to tylko niektóre kategorie w sklepie internetowym. Znajdziesz tam ubrania od XXS do 3XL.  

Sandbella działa na zasadzie Aliexpress czy Shein – co to oznacza? Że sprzedawane są tam ubrania od różnych producentów. Przez to czas dostawy opiniowany jest różnie – rzeczy idą z różnych stron świata. 

Sandbella – czy to polska firma? Skąd wysyłka?

Sandbella – skąd wysyłka? Czy to polska firma? Nie, Sandbella nie jest polską firmą. W zakładce „Kontakt” znajduje się informacja, że jeśli mieszkamy w Europie, to mamy kontaktować się z placówką na Cyprze, a jeśli poza Europą, to z placówką w Dubaju. Wychodzi więc na to, że Sandbella ma siedziby w dwóch krajach. Sprzedawane są tam jednak ubrania i dodatki od różnych producentów, dlatego wysyłki nie są na pewno realizowane tylko z Cypru czy Dubaju, tam znajdują się raczej biura Sandbelli, a nie magazyny z towarem. Nie znamy więc dokładnej odpowiedzi na pytanie skąd Sandbella wysyła swoje produkty. Wiemy natomiast, że wiele z nich jest dostarczanych z Chin, co dla wielu osób jest minusem. Jednak nie wszystko, co jest tam produkowane, jest słabej jakości.

W razie zwrotów można pisać też na [email protected]

Sandbella a czas dostawy – opinie

W wielu opiniach na forach przeczytać możemy, że paczki idą dłużej niż spodziewali się klienci. W zakładce „Wysyłka” nie ma dokładnej odpowiedzi na pytanie ile idzie paczka – jest tylko informacja, że przygotowanie towaru trwa 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty i że czas dostawy jest zależny od kraju, z którego wysyłany będzie towar i od wagi paczki. Wielu klientów skarży się na długi czas oczekiwania, jednak w wielu przypadkach paczka dotarła do Polski już w ciągu 7 dni. Najwidoczniej wszystko zależy od tego, z jakiego miejsca będą szły nasze ubrania. Wielu konsumentów najpierw zamawia rzeczy, a dopiero później zapoznaje się z regulaminem sklepu – jest to mało rozsądne i prowadzi do niepotrzebnych nieporozumień. Dużo przesyłek jest dostarczanych do Polski aż z Chin – ciężko więc żeby taka przesyłka była u nas w kilka dni. 

Sandbella – ile idzie paczka?

Ile idzie paczka? Jak już wcześniej wspominaliśmy, jest to zależne od producenta i jego siedziby. Na pewno nie nastawiaj się na dostarczenie paczki w 3 – 5 dni. Wiele kobiet pisze na forach, że na swoje ubrania czekały nawet 40 dni. Jeśli więc potrzebujesz czegoś „na już” to przemyśl, czy chce Ci się denerwować – Sandbella wysyła tylko zza granicy, ciężko więc, żeby wysyłka trwała niespełna tydzień. 

Sandbella ubrania – opinie

Sandbella – ubrania opiniowane są bardzo różnie. Część klientów jest zadowolona z zakupów – dostarczone ubrania wyglądają tak, jak na zdjęciach, a czas ich wysyłki nie był specjalnie długi. Inni konsumenci nie rekomendują zakupów w Sandbelii – jakość ubrań, które zamówili pozostawia wiele do życzenia. Klienci w opiniach z forum skarżą się również na otrzymywanie innych, niż zamówili ubrań. Niestety często jest tak, że ubrania w sklepie internetowym wyglądają o niebo lepiej niż w rzeczywistości. Robienie zakupów online wiąże się z takim właśnie ryzykiem – chodzenie na zakupy stacjonarne może i jest bardziej czasochłonne, ale daje nam możliwość dotknięcia i przymierzenia ubrań. Jednak w obecnych czasach ciężko nam wygospodarować odpowiednią ilość czasu dla bliskich, a co dopiero na zakupy. Załatwianie takich spraw internetowo jest super wygodne i ułatwia życie. Dobrze jest po prostu analizować opinie o danej marce i samodzielnie zdecydować, czy ryzykuje i sprawdzam, czy daje sobie spokój z daną firmą, jeśli opinie o niej są podzielone. O Sandbelii opinie są bardzo podzielone więc ciężko o jakąś jednoznaczną poradę.

Sandbella zwroty – opinie

Opinie na ceneo o sandbella

Proces zwrotu w opiniach konsumentów jest oceniany dość słabo. Zgodnie z regulaminem, paczki trzeba odesłać na własny koszt, który dość często jest droższy niż wartość zamówienia. Nie ma się jednak co dziwić – wiele ubrań jest wysyłanych z Chin. Ważne, aby najpierw zgłosić chęć odesłania rzeczy na: [email protected] – inaczej Twój zwrot nie zostanie zaakceptowany. Rzeczy nie mogą mieć żadnych śladów użytkowania – muszą mieć metki i opakowania. Nie możesz zwrócić: kolczyków, bielizny ani biżuterii. 

Sandbella – adres do zwrotu

Adres do zwrotu to: [email protected] – jeśli chcesz zwrócić ubrania, to skontaktuj się z obsługą klienta pod tym właśnie adresem. Wysłanie maila na [email protected] z informacją jaki towar chcesz zwrócić jest konieczne, pamiętaj o tym. Jeśli odeślesz paczkę na adres podany na przesyłce, bez powiadomienia o tym obsługi klienta Sanndbella, to nie zostanie on zaakceptowany i stracisz pieniądze związane z kosztem wysyłki. 

Sandbella – czy warto?

To zależy. Czasem warto jest przetestować jakiś sklep mimo podzielonych opinii na jego temat. Każdy z nas ma inne standardy i jeśli coś bardzo przypadnie Ci do gustu z asortymentu Sandbelli, to spróbuj. Nie radzimy jednak od razu robić w nowych miejscach zakupów za kilkaset złotych. Weź również pod uwagę, że raz możesz być z zakupów na Sandbelii zadowolona, a drugi raz już niekoniecznie – ma to związek z tym, że są tam różni producenci, lepsi i gorsi. Na Sandbella można komentować konkretne aukcje, dlatego warto jest przejrzeć najpierw opinie o rzeczy, która wpadła Ci w oko.

oferta ze sklepu internetowego marki Sandbella

Sandbella – czy to etyczne?

Jak już wcześniej wspominaliśmy Sandbella działa bardzo podobnie do Shein czy Aliexpress. Kupowanie w tych sklepach jest w ostatnim czasie piętnowane. Naszym celem nie jest piętnowanie, ale uświadamianie. Fast – fashion (bo tak nazywa się tego typu modę) ma na celu ciągle nadążać za nowymi trendami – w konsekwencji czego, producenci zlecają wytwarzanie takich ubrań szybko i dużo, bo jest na nie popyt. Takie działania są obciążające dla środowiska. Dlaczego? Tę kwestie rozłożymy na czynniki pierwsze w kolejnych częściach artykuły.

Sandbella – środowisko 

Sandbella nie jest transparentna jeśli chodzi o działania na rzecz środowiska. Jak już pewnie zauważyłaś marki wydają raporty, które związane są z tym ile wyprodukowały w danym roku czy kwartale, z jakich materiałów, jakie części ich kolekcji były zrobione z recyklingu itp. Na stronie Sandbella nie mamy żadnych informacji z tym związanych. Na pewno jest to duży sklep, który działa na skalę światową, dlatego możemy spodziewać się, że produkują oni bardzo dużo ubrań, które często są do nich z różnych powodów odsyłane. Może to powodować problemy ze składowaniem odpadów. Tak duża produkcja wpływa oczywiście na zanieczyszczanie powietrza, gleby i wód (za sprawą chemikaliów potrzebnych do wytworzenia np. poliestru). Działanie fabryk oraz transport zwiększają ślad węglowy, który z kolei wpływa na globalne ocieplenie. 

Jednak patrząc na tę kwestię w takich kategoriach, to właściwie producenci wszystkich przedmiotów się do tego przyczyniają. Jeśli nie robisz zakupów ubraniowych co miesiąc, to nie ma co się samobiczować, w czymś chodzić musimy i czasem chcemy kupić sobie coś nowego. Bardziej chodzi o zachowanie w tym umiaru i o szukanie również w jakiś alternatywnych źródłach – takich jak np. second handy. Przekonanie, że w lumpach kupują tylko biedni ludzie, którzy nie mają pieniędzy na nowe ubrania, jest już na szczęście za nami – rzeczy z drugiej ręki są super! Ich jakość jest często bardzo dobra, wiele z nich było noszone przez lata, a nadal wygląda niemalże jak nowa rzecz. Jeśli jednak chcesz kupić coś na Sandbella, to po prostu przemyśl czy na pewno tego potrzebujesz 🙂 

Sandbella – plusy i minusy

Sandballa, jak każdy duży sklep, ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy od tym pierwszych:

PLUSY: 

 • różne kategorie – od bielizny, po eleganckie bluzki, sukienki, kurtki zimowe, biżuterię czy bieliznę
 • duży wybór – znajdziesz tam wiele fasonów ubrań, dlatego zamówienie możesz skompletować razem z siostrą, mamą czy przyjaciółką, nie ważne czy wasze gusta są zbliżone, na pewno każda z was znajdzie coś dla siebie
 • tania wysyłka – zważywszy na to, że ubrania idą czasem aż z Chin, to w opiniach użytkowników cena wysyłki jest oceniana pozytywnie. Oczywiście jest ona zależna od kraju wysyłki, ale często kręci się ona w okolicach 10 – 20 zł.
 • przejrzysta strona internetowa – podział na kategorie, możliwość filtrowania
 • szeroka rozmiarówka – od XXS po 3XL
 • niskie ceny
 • jakość niektórych ubrań jest zadowalająca mimo niskiej ceny
 • opinie na każdej z aukcji o danej rzeczy
 • częste promocje

WADY:

 • długi czas wysyłki – jest to zależne od kraju wysyłki i producenta, czas wysyłki może być długi, ale nie musi
 • dostarczanie innych produktów, niż te które były zamówione
 • słaba jakość materiałów – jest to zależne od aukcji, czytaj komentarze i opinie poszczególnych aukcji
 • często koszt wysyłki zwrotu jest wysoki – ok. 50 zł
 • firma nie jest transparentna
 • nie ma na aukcjach podanego składu danej rzeczy
 • brak ustandaryzowanego czasu wysyłki – jest zależny od tego, od jakiego producenta kupujemy rzecz

Jak widać zakupy na Sandbella mają swoje plusy i minusy. Ciężko jest ocenić ten sklep jednoznacznie – znajdziesz tam aukcję od różnych producentów. Polecamy – jak w przypadku każdego nowego sklepu internetowego – żeby najpierw zamówić mniej rzeczy i wypróbować dane miejsce, a dopiero później wydawać w nim większe sumy. Jeśli masz na Sandbella coś upatrzonego i rzeczywiście bardzo tego potrzebujesz, to daj szansę portalowi. Jeśli zdecydujesz się na zakupy w Sandbella, to podziel się z nami swoją opinią w komentarzu – czekamy! 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

23 KOMENTARZE

 1. Sandbella- ten sklep to jedno wielkie oszustwo!!!!!!! 12 lutego zamówiłam rzeczy, za prawie 300 zł, które do dzisiaj nie doszły. Pisałam z 5 razy, z prośbą o zwrot pieniędzy i jestem za każdym razem spuszczana po żyletce. Ostatnio link dostałam do śledzenia przesyłek, że niby rzeczy zostaną wysłane i od 8 kwietnia jest informacja, że przesyłka jeszcze nie ruszyła. Uważajcie na ten sklep, bo przelewy przyjmują, ale nic poza tym!!!! Jak dla mnie jedno wielkie kłamstwo i oszustwo!!!!!!!

 2. Ten sklep powinien przestać istnieć, bo to nie są ubrania tylko szmaty, nie nadające się do chodzenia.
  Na stronach sklepu, te wszystkie ubrania wyglądają zupełnie inaczej, niż te, które przychodzą.
  Jestem jedną z takich szczęściar, która po 3 miesiącach odebrała swoją przesyłkę z grubym sweterkiem
  , tak sądziłam, ale to, co wyjęłam, to prawdziwy dramat!
  To coś, wygląda jak po wieloletnim noszeniu, z jednym wyjątkiem, jest śmierdzący ale w zasadzie czysty, można to tak ująć!
  To jest oszustwo ale jak z tym walczyć, gdy towar reklamowany wygląda inaczej!?
  Ktoś to chce? Oddam za darmo!

 3. Jakiś czas temu zamawiałam kostium kąpielowy, dotarł do mnie po 30 dniach ale jest taki jak na zdjęciu. Tydzień temu zamawiałam sukienkę ale po wpłacie na konto zrezygnowałam z zamówienia! Poprosiłam o zwrot pieniędzy, nie było problemu, po trzech dniach pieniądze były u mnie na koncie!

 4. Witam
  Oszuści są ,brak kontaktu do zwrotu, piszą zeby się skontaktować e-mail po otrzymaniu towaru w sprawie zwrotu (reklamację@sandbella.com) Jedak po napisaniu e maila w sprawie zwrotu zeby otrzymać adres do odesłania paczki nie otrzymałam do dziś żadnej odpowiedzi
  Tylko wyłudzanie kasy bo zwrócić nie można i kasa przepada , iść do chińczyka kupić na miejscu jeśli ktos ma, będzie lepszym rozwiązaniem bo można zwrócić i kasę odzyskać,
  Pierwszy i ostatni raz kupilam z tej strony
  Ostrzegam ze zwrotów nie ma i kasa nie do odzyskania

 5. właśnie dostałam bluzki. tragedia. dosyć że przesłali po ponad 3 miesiącach to bluz gruba jest naprawdę tylko na części kaptura. reszta to jest powyciągany w różne kierunki materiał. bluzka natomiast nie nadaje się na szmaty bo jest z poliestru najgorszej jakości bo o noszeniu nie ma mowy; sztywne i pod wpływem ciepła ciała parzy a w chłodzie sztywnieje na blachę i nic nie da się z tym zrobić. przesyłkę podzielono na 2 paczki .Reklamacja natomiast mozna złożyc raz do zamówienia.Drugiej paczki nie chce juz nawet dotykać . Tragedia.

 6. Sklep Sandbella powinien zostać jak najszybciej pozbawiony praw sprzedaży. Wymagają zapłaty towaru przez internet a następnie podają czas dostawy od 10 do 35 dni to jest nie do zaakceptowania i jest dużym nadużycie wobec klienta. Zlikwidować ten sklep

 7. Po raz pierwszy złożyłam zamówienie w powyższym sklepie 12 kwietnia.W dniu dzisiejszym tj.10 czerwca, po wcześniejszych monitach otrzymałam zamówiony towar z tym, że z zamówionych trzech produktów otrzymałam ….jede
  Złożyłam reklamacje….jak długo będę czekała na zwrot kosztów za nie otrzymamy towar?Po tak wielu negatywnych opiniach /których niestety wcześniej nie sprawdziłam/ obawiam się,że długo.
  Wiele produktów kupuję on-line ale po raz pierwszy spotkałam się z taką ignorancją.
  Nie polecam.

 8. Ostrzegam wszystkich przed zakupem, właśnie po 3 tyg dostałam paczkę (przed zakupem był inny termin realizacji). Sukienka uszkodzona, wzór odbiegający od zdjęć, uszkodzona w pasie, materiał tragedia, jakiś rozciągliwy materiał, od spodu biały. Właśnie zaczynam procedurę zwrotu, czy ktoś wie gdzie można zgłosić takie naruszenie???

 9. Ten sklep to jest jedno wielkie oszustwo, zamówiłam cztery rzeczy, otrzymałam trzy. Sukienka Boho na zdjęciu ładna, ta którą mi przysłano zwykła szmata, do niczego się nie nadaje. Zakupy zrobiłam w tym sklepie pierwszy i ostatni raz, szkoda pieniędzy bo te ciuchy nadają się tylko na wyrzucenie.

 10. To prawda. Ja również dostałam przesyłkę po długim oczekiwaniu. Ubrania tragedia . Nie polecam !!!! Przesyłkę odesłałam do Chin. Czekam na zwrot pieniędzy . Pytanie czy ktoś dostał zwrot pieniędzy???? Mam wrażenie , że zostałam oszukana i nie doczekam się kasy.

 11. Potwierdzam, to co napisali przedmówcy. Ja paczki jeszcze nie otrzymałam. Link do śledzenia paczki nie działa. Czekam już prawie 2 miesiące. Chyba należałoby zrobić wszystko, by sklep został zknięty. To są oszuści !!!!!!!

 12. Niestety u mnie to samo nie sprawdziłam zakupy ponad 700zl to co przyszło w 90procentach nie przypomina ubrań prezentowanych na stronie. Odradzam, oszuśc !!! Próby kontaktu bezskuteczne, zero odpowiedzi, w poniedziałek spróbuję odesłać ale obawiam się że strata czasu i pieniędzy 😔

 13. Po prawie 40 dniach od płacenia przesyłki dokładnie 3 czerwca, dziś otrzymałam paczkę. Oczywiście po kilkunastu interwencjach.
  Jakość tych ubrań to żenada, nawet wstyd komuś to oddać za darmo. Materiały straszne i do tego wszystko krzywo uszyte.
  DRAMAT. NIE KUPYJCIE TU NICZEGO !!!!!!

 14. jakaś tragedia
  sukienka przyszła po 40 dniach – miała być na wesele , wygląda jak szmatka dla lalki , po przecenie kosztowała ok 150 zł a za przesyłkę każą zapłacić mi 89 zł , jedno wielkie wyłudzanie pieniędzy,
  ostrzegam nie dajcie sie nabrać

 15. Zgadzam się z Panią Anią. Towar zamówiłam 24 maja 2022 a otrzymałam 25 lipca 2022. Gdzie powinno być do 35 dni. Przy składaniu zamówienia brak informacji że to towar z zagranicy dopiero w regulaminie należy się zagłębić i przeczytać. Towar porażka !! Jak bym wiedziała że to z zagranicy nigdy bym nie kupiła. Z całego serca i czystego rozumu odradzam zakup. Błąd który mnie dużo kosztuje. NIE POLECAM !!!!

 16. Sklep to naciągacze i oszuści.
  Przestrzegam wszystkich, którzy chcą cokolwiek tam zamówić.
  Dwa i pół miesiąca czekam na towar.
  Odpowiedzi na moje zapytania(wysłałam parę maili)
  to ciągle to samo „proszę o cierpliwość”.
  Nie można zrezygnować z zamówienia!!!
  To powinno być karane.
  Nie stosują się do swojego regulaminu.
  Nie zamawiajcie NIC z SANDBELLA!!!

 17. Ja od dwóch miesięcy czekam na przesyłkę , co chwilę jak do nich pisze mam info żeby nie odbierać i zwrócą mi pieniądze. I ile będę czekać kolejne 2 miesiące . Robią sobie żarty z ludzi . Zlikwidować ten sklep!!!

Popularne