Strona głównaModaMrugała rozmiarówka – jak się przedstawia?

Mrugała rozmiarówka – jak się przedstawia?

Obecne czasy pokazały nam jak dobrze, że możliwe jest kupowanie ubrań i obuwia za pomocą sklepów internetowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku naszych pociech – szybko rosną, a my, czekając na otwarte sklepy, nie mielibyśmy w co je ubrać. Dlatego też warto wiedzieć, jak przedstawia się rozmiarówka poszczególnych firm. W tym wpisie opiszemy taką kwestię jak Mrugała tabela rozmiarów. Zapraszamy do lektury. 

Mrugała tabela rozmiarów i opis marki

Mrugała jest polską firmą produkującą obuwie dla dzieci, ale nie tylko. Działają oni już od ponad 25 lat i mają ugruntowaną pozycję na rynku. Nic więc dziwnego, że rodzice często wybierają obuwie Mrugała dla swoich pociech. Ich buciki charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz bardzo dobrymi materiałami. Są one świetne zarówno do stawiania pierwszych kroków, jak i biegania dla dzieci w starszym wieku. Ideą marki Mrugała jest wspieranie prawidłowego rozwoju stopy dziecka. Za sprawą odpowiedniego kroju, stabilizacji i przemyślanych rozwiązań, buty tej firmy są niezwykle bezpieczne i zdrowe dla stopy nawet najmniejszego maluszka. Dodatkowo są one po prostu estetycznie wykonane i wpisują się w gust nawet najbardziej wybrednych koneserów obuwia dziecięcego. 

Skoro wiemy już, jak pozytywne aspekty mogą wnieść buty Mrugała w życie naszego dziecka, musimy także wiedzieć, jak je doskonale dla niego dobrać. W tym celu warto zapoznać się z frazą „Mrugała tabela rozmiarów”, o czym szerzej napiszemy w następnym akapicie. 

Mrugała rozmiarówka – czym się cechuje?

Mrugała tabela rozmiarów to nic innego jak dokładny podział rozmiarów butów ze względu na długość wkładki. Jak ją określić u swojego dziecka? Przede wszystkim musimy odrysować stopę swojego malucha na kartce papieru. Dziecko musi wtedy stać na kartce, by rysunek przedstawiał faktyczną wartość. Następnie należy zmierzyć odwzorowanie stopy od największego palca, aż za piętę. Możemy tego dokonać również bezpośrednio na stopie dziecka, jednak nie będzie to tak dokładny pomiar, jak ten stopy stojącej. Kolejny krok to porównanie wyniku z Mrugała tabela rozmiarów. Przedstawia się ona następująco:

Rozmiar EU    Długość wkładki

20        13 cm

21        13,5 cm

22        14,2 cm

23        14,8 cm

24        15,5 cm

25        16,2 cm

26        17 cm

27        17,7 cm

28        18,4 cm

29        19 cm

30        19,7 cm

31        20,4 cm

32        21 cm

33        21,7 cm

34        22,4 cm

35        23 cm 

Oczywiście, to, który rozmiar wybierzemy, jest zależne od typu obuwia oraz okresu, na kiedy je potrzebujemy. Często nieco inaczej będzie przedstawiać się tabela rozmiarów buty dziecięce w przypadku trzewików, a inaczej sandałów. Należy zatem te informacje na bieżąco weryfikować i zawsze wybierać buty większe niż mniejsze. Stopa dziecka rośnie w szybkim tempie, zatem jeśli obliczymy, że ma ona 21,1 centymetrów, warto wybrać rozmiar 33, a nie 32. 

Tabela rozmiarów buty dziecięce 

Tabele rozmiarów dla dziecięcego obuwia, tak jak u dorosłych są różne. W Anglii rozmiarówka dziecięca rozpoczyna się od 0, u nas zaś od rozmiaru 14, gdzie jest to długość wkładki 8-8,2 centymetrów. W tabeli rozmiarów Mrugała najmniejszy rozmiar to 20, czyli 13 centymetrów (w rozmiarówce ogólnej EU jest to 12,5). Dzieje się tak z prostej przyczyny – buciki stworzone są do chodzenia, czyli dla dziecka w wieku około 10-14 miesięcy. Jest to oczywiście kwestia niezwykle indywidualna, ale wybór butów dla niechodzącej jeszcze pociechy nie musi być podyktowany marką, a jedynie wyglądem. Dopiero gdy nasza pociecha zaczyna chodzić, musimy zainwestować w dobrej jakości buty, by wspierać jego rozwój i ustabilizować stópki. W tym przypadku, renomowane marki zajmujące się w dużej mierze obuwiem dla dzieci, powinny stać się wyborem numer 1. Tak jest właśnie z polską firmą Mrugała, której buciki nie mają sobie równych. 

Jak widać, tabela rozmiarów buty dziecięce to kwestia, która jest zależna od marki. Niemniej jednak różnice pomiędzy nimi nie powinny być wielkie, by nie wprowadzać konsumentów w błąd. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne