Strona głównaModaObcas Thomasa – czym jest i kiedy kupić obuwie z nim

Obcas Thomasa – czym jest i kiedy kupić obuwie z nim

Szybkie wzrastanie, nieprawidłowa postawa, brak ruchu… to wszystko sprawia, że nasze dziecko może mieć problemy ze stopami, a w konsekwencji z kręgosłupem. Jak temu zaradzić? Kupując obuwie z obcasem Thomasa. Czym jest i kiedy się go stosuje? O tym piszemy szerzej w poniższym wpisie. 

Buty z obcasem Thomasa – dla kogo?

Dzieci zarówno te, które zaczynają chodzić, jak i starsze mogą cierpieć na wiele schorzeń, które wpływają na ich późniejsze życie. My, jako rodzice chcemy ich zapewnić jak najlepszą ochronę i przestrzec je przed negatywnymi czynnikami zmieniającymi ich funkcjonowanie w przyszłości. Takim przykładem są wady postawy, którym możemy zapobiec poprzez kontrolę ortopedy, wczesną diagnozę, prawidłowe układanie ciała, prostowanie pleców, ćwiczenia w domu i fizjoterapeuta. Według zaleceń lekarza możemy również zaopatrzyć nasze dziecko w buty z obcasem Thomasa

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „obcas Thomasa dla kogo”, możemy natknąć się na uwagę, że powinno być to obuwie przepisane przez lekarza. To prawda – dla bezpieczeństwa, warto dobrać je ze specjalistą, ponieważ jest ono stworzone dla dzieci ze schorzeniami związanymi z postawą, stawami, nieprawidłowym stawianiem kroków, napięciem mięśni, więzadeł. Konstrukcja buta z obcasem Thomasa pozwala na odciążenie stopy w strefach wzrostowych dla zachowania odpowiedniej równowagi i poprawy ich kondycji. Obuwie z obcasem Thomasa, zalecane jest głównie w przypadku występowania szpotawości. Efekty w poprawie postawy widoczne są już po kilku miesiącach. Jest to jeden z szybszych i najmniej inwazyjnych sposobów na wyeliminowanie wad. 

Buty obcas Thomasa, a ich definicja 

Istnieją dwa rodzaje butów tego typu: tradycyjny buty z obcasem Thomasa oraz te zawierające odwrócony obcas Thomasa. Te pierwsze mają ulokowany obcas pod piętą, a te drugie, z pronacją, działają dokładnie odwrotnie niż obuwie z supinacją (zwykły obcas Thomasa). Wtedy to obcas podwyższa nieznacznie piętę wyłącznie od strony zewnętrznej, przez co wyrównuje tempo wzrostu kończyn i poprawia układ stóp. Brzmi skomplikowanie? Wcale takie nie jest. Jeśli Twoje dziecko wymaga butów tego typu, ortopeda powinien wszystko dobrze wytłumaczyć także i jemu. To dziecinnie proste – z wiedzą, jakiego typu buty z obcasem Thomasa wybrać, możesz je kupić bez problemu przez Internet. Są one wtedy o wiele tańsze niż w specjalistycznych sklepach medycznych. Zazwyczaj posiadają one usztywniony zapiętek, by nie uciekały one podczas chodzenia. W zależności od rodzaju zabudowane obuwie ma szeroki wysoki nosek, są zapinane na wygodne rzepy oraz profilowaną wkładkę pokrytą skórzaną, oddychającą wyściółką. Możemy wybierać zarówno spośród trzewików, jak i butów sportowych. Istnieją również kapcie z obcasem Thomasa, by dziecko mogło w nich chodzić po domu. 

Co warto jeszcze wiedzieć na temat obcasa Thomasa?

Ceny i dostępność obuwia z obcasem Thomasa jest przystępna. W renomowanych sklepach online, jak nasz kosztują one około 100-200 złotych. Są one niezwykle bezpieczne i zdrowe dla naszej pociechy. Są podzielone na buty z obcasem Thomasa dla chłopców i dziewczynek, To, co je wyróżnia to krój i kolor. Buty z obcasem Thomasa również należy dobrze dobrać do stopy. Rozmiar jest zawsze podany przez producenta i zależny od długości wkładki. Nie istnieje uniwersalna tabela z rozmiarówką dziecięcą butów z pronacją i supinacją. Zawsze należy kupować rozmiar większy niż mniejszy – buty te nie mogą być niekomfortowe dla naszego malucha. Niektóre modele nie wyglądają jak klasyczne buty ortopedyczne – na rynku możemy znaleźć eleganckie buty z obcasem Thomasa na specjalne okazje, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Można również znaleźć w asortymencie sklepów buty uniwersalne, pasujące do wielu stylizacji.  

Podsumowując, warto zawczasu zainwestować w profilaktyczne, lecznicze obuwie dla dzieci, by zapobiec wadom postawy, skoliozie i ewentualnym bólom kręgosłupa.  

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne