Strona głównaPoradyNajlepsze lumpeksy w Warszawie - ranking

Najlepsze lumpeksy w Warszawie – ranking

Ubieranie się w rzeczy z drugiej ręki jest coraz bardziej popularne. To nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne. Skończyły się czasy, kiedy w lumpeksach przeważały nieatrakcyjne, staroświeckie, czasami wręcz zniszczone ubrania. Współcześnie najlepsze ciucholandy w Warszawie i innych miastach mają w ofercie naprawdę wiele porządnych, atrakcyjnych ubrań. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie warto się udać. Oto krótki przewodnik po najlepszych lumpeksach w Warszawie.

Gdzie wybrać się do second handu w Warszawie?

Jaka jest przyczyna wzrostu zainteresowania sklepami typu second hand w Warszawie? Markowa odzieży cieszy się dużą popularnością, a właśnie taką bardzo często znaleźć można w ofercie lumpeksów. Wiele kobiet, ale także mężczyzn, chce ubierać się w oryginalny sposób. Ciucholandy to okazja do zrealizowania tego pragnienia. Najlepiej jednak zamiast osiedlowych sklepów z odzieżą używaną, w których rzadko znaleźć można coś naprawdę ciekawego, postawić na sprawdzony lumpeks. Z pewnością nie będzie tam aż tak tanio, jednak oczekiwać można odzieży zdecydowanie lepszej jakości. Nie będzie trzeba grzebać w przepastnych koszach pomiędzy poplamionymi albo zniszczonymi ubraniami, by znaleźć perełkę. W takich miejscach, jeżeli ma się naprawdę szczęście, znaleźć wręcz można ubrania od projektantów. Czasami nawet w internecie znaleźć można posty osób chwalących się, że w najlepszym lumpeksie w Warszawie znaleźli na przykład klasycznych płaszcz Burberry, który w normalnym butiku kosztować może nawet kilka tysięcy złotych, za cenę nieprzekraczającą stu złotych.

Jeżeli szukasz najlepszych ciucholandów w Warszawie, powinnaś zacząć od sprawdzenia sieciówek. Jedną z bardziej popularnych jest sieć Szmizjerka, która w stolicy ma aż 9 punktów. Dwa najbardziej popularne znaleźć można na Kabatach oraz w Centrum. Co istotne, część dostępnych tam ubrań umieszczonych jest w koszach, skąd kupuje się je na kilogramy, a część, szczególnie droższych marek, wisi na wieszakach. W zależności od dnia tygodnia (ile czasu minęło od dostawy), o tyle spada początkowa cena.

Second hand w Pasażu Natolińskim

Innym z grona najlepszych lumpeksów w Warszawie jest Ciucholand w Pasażu Natolińskim. Nie jest on zbyt duży. Korzyścią jest to, że wszystkie ubrania za wyjątkiem spodni są sprzedawane na kilogramy. Na miejscu znaleźć można prawdziwe perełki. Dotyczy to zarówno ubrań sportowych, jak i bardziej klasycznych, wyjściowych.

Grono najlepszych ciucholandów w Warszawie nie byłoby pełne bez Kantoni na Polinezyjskiej. Jest to jeden z najlepiej ocenianych lumpeksów w Polsce. Klienci cenią dobry stan ubrań, ich przyjemny zapach, porządek w sklepie i bardzo miłą obsługę. To second hand z gatunku tych, że nawet jeżeli nic się w nim nie kupi za pierwszym razem, to i tak każdy chętnie tam wróci.

Second hand w Warszawie

Dużo second handów w Warszawie z markowymi ubraniami znaleźć można także na Pradze Północ, między innymi na ulicy Targowej. To prawdziwe lokalne zagłębie sklepów tego rodzaju. Ze względu na ich nagromadzenie, nawet jeżeli w jednym niczego się nie znajdzie, w pobliżu są inne podobne. W tych ciucholandach przeważają ubrania popularnych marek, takich jak H&M albo Zara. Zazwyczaj trzeba spędzić w nich trochę czasu zanim znajdzie się jakieś atrakcyjne ubranie. Jednak z drugiej strony niskie ceny naprawdę zachęcają do skorzystania z takiej możliwości.

Najlepsze lumpeksy we Wrocławiu

Nie tylko w stolicy znaleźć można najlepsze ciucholandy. Warszawa ma dużą konkurencję pod tym względem. Najlepsze lumpeksy we Wrocławiu także dają spory wybór miłośnikom niedrogich ubraniowych zakupów. Pod tym względem w mieście prym wiedzie Lumpex De Lux. To duża powierzchnia kilkuset metrów kwadratowych, które przekładają się na rozbudowane możliwości wyboru idealne stroju dla siebie. Wśród najlepszych lumpeksów we Wrocławiu znajduje się także Second hand from London, kolejny dobrze zaopatrzony sklep z dużym wyborem produktów najbardziej znanych marek.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne