Strona głównaModaPierwsze sandałki dla dziecka – jak je wybrać?

Pierwsze sandałki dla dziecka – jak je wybrać?

Dzieci zaczynają swoje pierwsze przygody z chodzeniem w okresie około 10-14 miesięcy, jednak pierwsze sandałki dla dziecka możemy wybrać już wcześniej. Dzięki temu będziemy przygotowani na cieplejsze miesiące. Jak je zatem dopasować i czym się kierować podczas zakupu? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika na ten temat.

Pierwsze sandałki dla dziecka, a ich cechy

Pierwsze sandałki dla dziecka powinny być oczywiście dobrane do pory roku. Zakładając, że jako rodzice wiemy, że jest to typowo wiosenno-letnie obuwie, powinniśmy zakładać je wyłącznie podczas dobrej, suchej aury. Następnie należy mieć na uwadze, że muszą być one na tyle stabilne, by dziecko mogło w nich doskonalić swoją naukę chodzenia. Oczywiście obecnie nie jesteśmy w stanie sprawdzić tego aspektu stacjonarnie, ponieważ najczęściej decydujemy się na zakupy online. Jednak i w tym przypadku możemy za pomocą opisu obuwia stwierdzić, czy materiał, z którego został wyprodukowany i sposób jest dla naszej pociechy wystarczający. Otóż sandałki dla dziecka muszą posiadać zabudowaną kostkę, by jak najlepiej ją ustabilizować. Z przodu palce naszego maluszka powinny być odkryte, ale w taki sposób, by nie obcierały one wrażliwej skóry dziecka. Oczywiście to, z jakiego tworzywa będzie wykonane obuwie, jest tak samo ważne, jak jego krój. Pierwsze sandałki dla dziecka muszą oddychać – to przepuszczalny, miły dla skóry materiał sprawi, że nasz maluch będzie chciał w nich pokonywać kolejne metry samodzielnie.  

Sandałki dla dziecka rocznego i półtorarocznego 

W celu jeszcze lepszego dobrania sandałków dla dziecka musimy dopasować je do jego wieku. Inaczej przecież będzie chodzić dziecko roczne (choć to też nie jest regułą), a inaczej starszy maluch. Sandałki dla rocznego dziecka mogą się różnić nie tylko rozmiarem, co jest oczywiste, ale krojem. Różnice mogą być niewielkie, stąd też kupując je, warto zadać pytanie jakie sandałki dla 1 5 dziecka będą odpowiednie. Wtedy będziemy mogli ich szukać zgodnie z klasyfikacją i ich przeznaczeniem. Jednak i tutaj może nie być reguły – każde dziecko rozwija się inaczej, w swoim tempie. Lepiej jest wybierać sandałki dla dziecka z rzepami niż ze sznurówkami, choć i tak te drugie są rzadkością. Zastanawiając się nad kwestią, jakie sandałki dla rocznego dziecka kupić, należy kierować się także względami estetycznymi – najczęściej dla chłopca wybierane są pierwsze sandałki w ciemniejszych barwach (niebieskich, zielonych, khaki), dla dziewczynek zaś w jasnych – różowych, białych, żółtych. Niemniej jednak w tym wieku dziecko nie ma jeszcze określonego gustu, a wybór podyktowany kolorem jest raczej stanowiskiem rodziców, producentów i sprzedawców, by łatwiej je sklasyfikować. 

Co jeszcze warto na ten temat wiedzieć?

Czas na pierwsze sandałki dla dziecka to również okres, w którym nasz maluch wybiera się do żłobka/przedszkola. Sandałki dla dziecka mogą stanowić obuwie zmienne, także te na rytmikę i zajęcia tańca. Jeśli się sprawdzą – warto kupić kolejną, większą parę, by nie kupować kota w worku, a przetestowana i zaaprobowane przez naszą pociechę obuwie. Często kolekcje są wycofywane, stąd też kupno na zapas będzie dobrym pomysłem. Podobnie jak czytanie opinii innych rodziców. W tym przypadku wartym polecenia są sandałki dla dziecka modele z otwartymi palcami i zabudowaną kostką marki Geox z serii Geox First Step. Wybierając je, mamy pewność, że są one skierowane do najmłodszych, dopiero uczących się chodzić. Są one specjalnie zaprojektowane tak, by, jak najbardziej utrzymać niestabilną jeszcze stopę dziecka. Stawiając na specjalistyczne, jednak nadal dostępne i estetyczne obuwie dla małych dzieci, mamy pewność, że ich stopy są bezpieczne. To niezwykle ważna dla ich zdrowia i prawidłowego rozwoju inwestycja.  

Podsumowując, to jakie sandałki dla rocznego dziecka wybrać nie jest uzależnione od ich wyglądu, ale funkcjonalności.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne