Strona głównaPoradyPranie w domu - sposoby na szybkie suszenie

Pranie w domu – sposoby na szybkie suszenie

Pralka to jedno z najczęściej używanych urządzeń w każdym domu, dlatego wiele osób często miewa problem z… suszeniem. Jest to szczególnie odczuwalne zimą i podczas opadów, gdy mamy niewielką szansę na to, aby wystawić dopiero co wyprane rzeczy na balkon lub taras. Jedyną opcją, aby w niesprzyjających warunkach wysuszyć mokre tkaniny, jest wtedy wyposażenie się w suszarkę, jednak jaką i dlaczego wybrać? Zerknij do poniższego artykułu.

Jak wysuszyć pranie w domu?

Aby móc wysuszyć wyciągnięte z pralki rzeczy, konieczne jest znalezienie na nie odpowiedniego miejsca. Najlepszym pomysłem są więc rozkładane suszarki na pranie, które – jeśli tylko mamy gdzie je postawić, pomogą się nam uporać z mokrymi rzeczami. Ich plusem jest to, że po wyschnięciu można je natychmiast złożyć na płasko, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest je przechowywać. Jeśli nie mamy wolnej przestrzeni na postawienie suszarki, warto rozważyć modele ścienne. Większość z nich również się składa, więc nie będą nam wadzić po użyciu. Kolejną opcją są suszarki sufitowe, których ogromną zaletą jest możliwość podciągnięcia pod sam sufit. To dobre rozwiązanie do łazienek, gdyż wiszące ubrania będą prawie niewidoczne. Jednak wybór suszarki na pranie to nie wszystko. Należy pamiętać również o kilku zasadach, takich jak maksymalne wirowanie rzeczy, a także systematyczne wietrzenie pomieszczeń, aby uniknąć ich zawilgocenia.

Suszarki na pranie są współcześnie dostępne także w wersji elektrycznej. To przypominające pralkę urządzenia, które w mechaniczny sposób wpływają na wysuszenie odzieży, co pozwala znacząco skrócić cały proces – w zależności od ustawionego programu. Jeśli brakuje nam wolnego miejsca, można wziąć pod rozwagę również urządzenia 2 w 1, czyli tzw. pralko-suszarki, dzięki którym połączymy przyjemne z pożytecznym.

Niezbędnik Pani domu – akcesoria i dodatki do prania

Zanim jednak przejdziemy do prania, często musimy przechować gdzieś brudne rzeczy. Najlepiej sprawdzają się kosze na pranie, które nie tylko są praktyczne, ale mogą ładnie współgrać z miejscem, w którym je postawimy. Do wyboru są te z tworzyw sztucznych, które nadają się do minimalistycznych aranżacji, ale również piękne plecione koszyki, które wspaniale ozdobią wnętrza skandynawskie i rustykalne. W sprzedaży znaleźć można również te z efektownymi grafikami, czy nawet pełniące przy okazji funkcję siedzisk, na których można przysiąść, segregując rzeczy. Propozycje dla siebie można znaleźć wśród tych otwartych, jednak w przypadku przechowywania brudnych rzeczy, lepszym pomysłem wydają się być produkty z zamykanym wiekiem, co redukuje rozprzestrzenianie się ewentualnych, nie zawsze przyjemnych zapachów.

Oprócz koszy na pranie pod ręką dobrze jest mieć kosz lub misę służące do przenoszenia gotowego już prania – w tym przypadku, najważniejsze są wygodne uchwyty, które usprawnią transportowanie rzeczy. Co jeszcze może się przydać? Klamerki do prania, dzięki którym ubrania i pościel nie będą się zsuwać w trakcie suszenia, a gdy pozostawimy je na zewnątrz – zabezpieczą je przed mocniejszymi podmuchami wiatru.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne