Strona głównaPracaPraca chałupnicza - jak zarobić w domu?

Praca chałupnicza – jak zarobić w domu?

Praca chałupnicza – sposób na dodatkowe pieniądze czy praca na pełen etat? Czym w ogóle jest praca chałupnicza? Jest to praca wykonywana w domu, rozliczani jesteśmy w systemie – ile sztuk danego produktu wykonamy, tyle otrzymamy pieniędzy. Praca chałupnicza jest bardzo dobrym sposobem dla kobiet, które muszą zajmować się dziećmi i nie mają czas na pracę w pełnym etacie. Praca chałupnicza to zazwyczaj proste czynności takie jak skręcanie, łączenie czy szycie. Na chałupnictwie możemy zarobić nawet 20 złotych na godzinę, lecz jak wybrać odpowiednią ofertę pośród wielu ofert i jak rozpoznać oszustów?

skręcanie długopisów

Praca w domu skręcanie długopisów

Najczęściej praca chałupnicza kojarzy nam się z skręcaniem długopisów. Popularne zajęcie chałupnicze cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem już ponad 15 lat temu, gdzie pierwsze ogłoszenia mogliśmy zauważyć w telegazecie. Aktualnie jest to biznes pełen oszustów i bardzo rzadko znajdziemy ofertę pracy, która jest prawdziwa. Na czym zarabiają tacy oszuści? Aby otrzymać długopisy musimy przelać pieniądze na opłacenie kuriera. Koszty te mają być zwrócone po tym, jak odeślemy skręcone długopisy, lecz nie jest, ponieważ żadnych długopisów nie dostajemy. Kontakt oczywiście się urywa, a przelane 25 złotych na przesyłkę długopisów to za małą kwota, aby groziło coś osobie. Więcej podczas wyboru pracy chałupniczej należy uważać, bo zamiast zarobić to uszczuplimy swój budżet jeszcze bardziej.

Ciekawą alternatywą dla pracy chałupniczej mogą być płatne ankiety. Firma taka jak Surveycompare czy ePanel oferują pieniądze za wypełnione ankiety.

Praca chałupnicza szycie rękawic

Kolejną pracą, która cieszy się dużym zainteresowanie, zwłaszcza wśród kobiet jest szycie rękawic. Szycie rękawic cieszy się lepszą opinią niż skręcanie długopisów i tutaj faktycznie możemy zarobić pieniądze. Pytanie czy dobre? Firmy, które zatrudniają często wymagają doświadczenia jako szwaczka, aby przesłany materiał nie został zmarnowany. Jakie są zarobki takiej pracy chałupniczej? Przede wszystkim jak każda praca chałupnicza jest to praca na akord. Oznacza to, że ile sztuk rękawiczek uszyjemy tyle otrzymamy pieniędzy. Minusem jest to, że musimy posiadać swoją maszynę do szycia. Jeśli nie posiadamy to zakup może być dla nas kosztowny, bo dobra maszyna do szycia to koszt rzędu paruset złotych.  

SZYCIE RĘKAWIC

Praca chałupnicza dla artystów

Jeśli lubisz robótki ręczne to praca taka jak tworzenie kartek okolicznościowych może być dla Ciebie. Wystarczy tutaj trochę kreatywności. Nie zarobimy na tym milionów, ale zarobki w okolicach 50-60 złotych dziennie są jak najbardziej realne. Pracy chałupniczej przed Bożym Narodzeniem jest naprawdę sporo. Zwłaszcza dla osób, które mają lekką rękę do malowania czy ozdabiania przeróżnych rzeczy. Wykonywanie indywidualnych własnoręcznie zdobionych bombek czy przygotowywanie szopek bożonarodzeniowych jest coraz bardziej cenione wśród wielu ludzi i z roku na rok zapotrzebowanie na produkty własnoręcznie robione rośnie. Przygotowywanie stroików wielkanocnych jest również bardzo ciekawym sposobem, aby dorobić sobie paręset złotych do swojej wypłaty.

Pierwsza zasada pracy chałupniczej – sprawdź firmę

Wiele osób widząc ogłoszenia, gdzie podana jest stawka “nawet 30 złotych na godzinę” jest zachwycona i bez wahania wysyła swoje CV. Pamiętajmy jednak, że takie w 99% to oszustwa. Przed wysłaniem jakiegokolwiek CV sprawdź dokładnie firmę. Czy posiada NIP, jakie ma opinie? Opinie bardzo łatwo sprawdzić w wizytówkach Google lub serwisach typu gowork. Jeśli firma posiada słabe opinie to należy się zastanowić czy aby na pewno jest to firma godna zaufania. Pamiętaj, że przejaskrawione opinie też mogą być podejrzane i mogą być celową zagrywką ze strony oszusta. Jeśli firma nie jest wirtualna i faktycznie funkcjonuje to wtedy warto się nią zainteresować. Jeśli znacie jakieś inne ciekawe oferty pracy chałupniczej to koniecznie napiszcie o tym w komentarzu!

praca w domu

Szukasz pracy w domu?

Jeśli szukasz pracy w domu to pamiętaj, że w internecie każdy może być kim chce. Dlatego namnożyło się mnóstwo oszustów. Praca w internecie. Tutaj również możemy znaleźć miliony ofert. Promowanie produktów na facebook’u za nawet 300 złotych dziennie. Takie posty na różnego rodzaju grupach FB są codziennością. W praktyce wymagają reklamowania produktów różnego typu kosmetyków typu Avon, często też możemy znaleźć takie ogłoszenia, gdzie będziemy zmuszeni namawiać ludzi do otwierania konta bankowego. Następną pracą, która jest żmudna i na której zarobimy marne grosze to ankiety. Jest wiele firm, które prowadzą badania na temat danych produktów i płacą za to swoim użytkownikom. Firmy te są wypłacalne i otrzymujemy realne pieniądze na nasze konto, lecz za ankietę dostajemy od 50 groszy do 15 złotych. Tygodniowo takich ankiet dostajemy 1-2, więc w ciągu miesiąca możemy zarobić w okolicach 50 złotych. Dodatkowo niektóre ankiety są naprawdę długi i zawierają zestaw pytań, który może sięgać nawet 100 okienek do wypełnienia. Klikanie w reklamy. Była to praca bardzo popularna ponad 10 lat temu. Zarobki za taką pracę są bardzo małe, bo wynoszą od 20 do 30 złotych miesięcznie, gdzie musimy się naprawdę naklikać tych reklam, ponieważ jedno kliknięcie przynosi nam około 1 grosza zysku.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne