Strona głównaPrzemysłPalety przemysłowe - wymiary, producent, cena

Palety przemysłowe – wymiary, producent, cena

Wybór palety przemysłowej jest naprawdę istotny – zapewniają one wygodny i bezpieczny transport przedmiotów o większych gabarytach. Niestety, wielu producentów produkuje mało funkcjonalne palety, które w dodatku są zrobione ze słabych, nietrwałych tworzyw. Jakie rozmiary palet warto wybrać? Ile średnio kosztują palety przemysłowe? Poniższy artykuł jest krótkim przewodnikiem po świecie palet przemysłowych – zapraszam do lektury.

Palety przemysłowe – najpopularniejsze wymiary

Rozmiar palety przemysłowej jest istotny – jaki wybrać, aby paleta była jak najbardziej uniwersalna? Standardowe wymiary palet przemysłowych to: 1200 × 800 × 150 mm lub 1200 × 1000 × 150 mm. Wybierając paletę przemysłową, zwróć również uwagę na to, jakie jest jej dopuszczalne obciążenie statyczne – najlepiej jest wybrać te w granicach 5000-6000 kg. Jest to ważne, bo przeciążenie palety może doprowadzić do jej trwałego odkształcenia lub nawet pęknięcia któregoś z jej elementów.

palety przemysłowe

Na mocną, uniwersalną konstrukcję składa się również materiał, z którego wykonana jest paleta przemysłowa – wiele konsumentów, którzy na co dzień pracują z paletami poleca PP UIC. Polipropylen (PP) ma bardzo wysoką odporność na różnego rodzaju środki chemiczne. Stosuje się go również do produkcji palet przemysłowych przeznaczonych do transportu żywności, ponieważ jest obojętny fizjologicznie – nie absorbuje wody, ma zdolność przepuszczania powietrza oraz jest bezwonny.

Palety przemysłowe – cena, ile kosztują takie palety?

W ostatnich miesiącach chyba wszyscy zaczęliśmy zwracać większą uwagę na ceny – inflacja daje w kość każdemu z nas. Jeśli chodzi o ceny palet przemysłowych, to są one bardzo różne – od czego zależy cena palety przemysłowej? Na przykład od tego, czy ma ona wzmocnienie metalowe – te ze stalowymi profilami kosztują przeważnie trochę więcej. Na cenę palety przemysłowej wpływa również krawędź zabezpieczająca – te, które ją mają, są zazwyczaj droższe. Oczywiście na cenę ma również wpływ wielkość palety, materiał, z którego została ona wykonana czy to, jakie dopuszczalne obciążenie statyczne ma dany model. Najbardziej podstawowa paleta przemysłowa o wymiarach 1200 x 800 x 150 mm kosztuje przeważnie ok. 220 – 250 zł. Za taką, która ma wzmocnienia metalowe i zabezpieczenie krawędzi zapłacisz już ok. 300 – 350 zł. Jednak pamiętaj, że jest to sprzęt, który służyć powinien Ci latami – postaw więc na jakość materiałów, solidne wykonanie i funkcjonalność. Wiele film łączy korzystne ceny z jakością – nie musisz przepłacać, żeby cieszyć się paletami z najwyższej półki.

Palety przemysłowe – producent, kogo wybrać?

No i tu zaczynają się schody – producentów palet przemysłowych jest na rynku bardzo wielu. Może to spowodować mętlik w głowie i problem z podjęciem ostatecznej decyzji – najlepiej jeśli będziesz kierować zarówno cenami, jak i jakością i renomą danej firmy. Znanym producentem jest Georg Utz, który ma w ofercie również skrzyniopalety, które obok palet, są niezbędne do transportu wielu rzeczy. Firma Georg Utz ma sklep internetowy https://www.utzgroup.pl/skrzyniopalety/, w którym dostaniesz zarówno składane skrzyniopalety, jak i pojemniki sztywne o różnych wymiarach. Możliwość złożenia pojemników jest świetnym rozwiązaniem, bo pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, które w branży transportowej jest na wagę złota. Modele sztywne można ustawić w stosie, co również jest bardzo funkcjonalne. Skrzyniopalety wykorzystuje się w wielu branżach, ponieważ służą one do transportu i przechowywania – jeśli więc szukasz czegoś dla siebie, to przejrzyj ofertę Georg Utz. Producent ten zna się na rzeczy, bo zajmuje się produkcją pojemników, palet i skrzyniopalet już wiele lat. Daj znać w komentarzu, czy artykuł pomógł Ci w wyborze idealnej dla Ciebie palety przemysłowej lub skrzyniopalety 🙂

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne