Strona głównaPoradyCo oznaczają kontrolki w zmywarce Electrolux?

Co oznaczają kontrolki w zmywarce Electrolux?

Obecnie zmywarka jest urządzeniem, bez którego nie wyobrażamy sobie współczesnej kuchni. Nie ma co się temu dziwić – w końcu ułatwia sprzątanie po każdym posiłku. Wystarczy odpowiednio załadować naczynia do środka, umieścić środki czyszczące i włączyć. Sprawa się komplikuje, gdy zmywarka Electrolux kontrolki zaczynają się świecić w nieznanych nam kolorach i konfiguracjach. Co zatem mogą one oznaczać? Czy należy się bać i dzwonić do serwisu czy jest to powiadomienie o domowym serwisie urządzenia, które ma pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji? Jeżeli zastanawiasz się co oznaczają kontrolki w zmywarce Electrolux, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Zmywarka Electrolux – opis kontrolek

Każde urządzenie do zmywania posiada tak zwany panel sterujący, który zawsze jest zlokalizowany na górnej części zamykających się drzwiczek. Na panelu znajdziemy między innymi:

  • włącznik urządzenia,
  • zmywarka Electrolux kontrolki widoczne na wyświetlaczu,
  • pasek wyboru,
  • przyciski funkcji.

Wszelkie informacje dotyczące urządzenia (wskazujące błędy czy obowiązki użytkownika) najczęściej znajdziemy na wyświetlaczu. Każda zmywarka Electrolux opis kontrolek posiada odpowiednią legendę dotyczącą swoich ikonek. Dla przykładu – mogą wskazać brak płynu do nabłyszczania, konieczność czyszczenia i konserwacji urządzenia czy nawet wskazywać odpowiedni program podczas mycia naczyń (chociażby suszenie). Jak zatem widać, nie zawsze pojawiające się elementy na panelu sterującym muszą oznaczać problemy. 

Zmywarka Electrolux – czerwona gwiazdka

Zwykle kolor czerwony nie kojarzy się z niczym dobrym. Czy nasze urządzenie też wysyła nam subtelne znaki, że coś jest nie tak? Sprawdź kiedy zmywarka Electrolux czerwona gwiazdka oznacza problemy. Wezwać serwis czy uda się samodzielnie naprawić błąd? Przede wszystkim zacznijmy od faktu, że sam symbol czerwonej gwiazdki nie jest tym samym co zmywarka Electrolux czerwona kontrolka. Co prawda skupia uwagę użytkownika na sobie, ale nie zwiastuje kosztownych napraw i dużych problemów. Co zatem oznacza? Z instrukcji użytkownika można wyczytać, że w przypadku urządzeń z panelem QuickSelect czerwona gwiazdka pojawiająca się na wyświetlaczu nakazuje… włączenie programu czyszczącego Machine Care. Ten program jest odpowiedzialny za utrzymanie całego urządzenia w dobrej kondycji, pozbywając się osadu z kamienia i tłuszczu. Co zrobić, aby zmywarka Electrolux czerwona gwiazdka zniknęła? Wystarczy podążać dalej za instrukcją użytkownika – oczyszczając filtr i ramiona spryskujące. Następnie dodać preparat dedykowany urządzeniu do przeczyszczenia. Na zmywarce Electrolux opis kontrolek znajdziemy również instrukcję jak uruchomić sam program Machine Care. Wystarczy odpowiednia kombinacja przycisków i zamknięcie drzwiczek. Po tym procesie czerwona gwiazdka zniknie, pozostawiając zmywarkę w idealnej czystości i świeżości. Czy to jedyny sygnał, jaki może pokazać urządzenie? Nie!

Zmywarka Electrolux – czerwona kontrolka

Urządzenie może wskazywać błędy i ostrzeżenia na różne sposoby. Najbardziej subtelnym jest ten w formie świecących się elementów na panelu sterującym. Jednakże dopuszczalne są też dźwiękowe – te jednak oznaczają prawdziwe problemy. Stąd sprawdź, czy Twoja zmywarka Electrolux kontrolki pokazuje błędy i sprawdź je w instrukcji użytkownika. Na panelu mogą pojawić się w różnej formie – np. na wyświetlaczu w formie zapisu litera + cyfra. Wtedy najłatwiejszą metodą rozszyfrowania jest sprawdzenie instrukcji bądź poradnika na stronie producenta. Co, jeżeli zmywarka Electrolux czerwona kontrolka zaczyna się świecić? Co to może oznaczać? Niestety nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Można natomiast powiedzieć jedno – wymaga ingerencji użytkownika. Być może zatkany jest filtr, pompa nie pobiera wody, spadło ciśnienie lub urządzenie napotkało na mechaniczne przeszkody. Zastanawiasz się co oznaczają kontrolki w zmywarce Electrolux? Jak widać, nie zawsze to droga do problemów. Pamiętaj też, że sygnał ze strony urządzenia wskazuje na przeszkodę, która może przerodzić się w usterkę, dlatego nie ignoruj kontrolek, sprawdzając co w rzeczywistości oznaczają.

Zobacz również:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne