Strona głównaOpinieMann Hummel – filtry i podzespoły, które zapewnią każdemu pojazdowi dłuższe życie?...

Mann Hummel – filtry i podzespoły, które zapewnią każdemu pojazdowi dłuższe życie? Opinie

Czym tak naprawdę jest filtracja? To proces, który ma na celu niedopuszczenie zanieczyszczeń do silnika, skrzyni biegów czy tak zwanego „lewego” powietrza do mieszanki spalinowej. Aby zapewnić swojemu samochodowi najlepsze części, trzeba sięgnąć po prawdziwego lidera będącego najlepszym światowym ekspertem w dziedzinie rozwiązań filtracyjnych – Mann Hummel.

Czy warto oszczędzać na filtrach samochodowych? ABSOLUTNIE NIE! Przez układ smarowania przepływa 3 razy więcej oleju, czyli około 1250 litrów. Przy tak dużym przepływie bardzo ważną rolę spełnia filtr – separuje on zanieczyszczenia krążące w układzie smarowania. Aby zminimalizować ryzyko przedostania się zanieczyszczeń do silnika, trzeba wybrać najwyższej jakości filtr. Wśród wielu producentów filtrów olejowych, częstym polecanym wyborem jest Mann Hummel. 

Mann Hummel ma bogaty katalog, w którym znajdują się między innymi: filtry oleju, filtry paliwa, filtry kabinowe, filtry cieczy, a także elementy z tworzyw sztucznych, które stanowią komponenty układów filtrujących i chłodzących. 

Najnowocześniejsze technologie filtracji – innowacyjność firmy Mann Hummel. Opinie i przemyślenia

W zależności od modelu samochodu zwykle istnieje kilka elementów filtracyjnych. Inaczej wygląda układ filtrowania w samochodzie osobowym z napędem benzynowym, niż w ciężarówce z typowym „dieslem”. 

Co więcej, producenci samochodów coraz częściej decydują się na dodanie nowych wentylacji, filtrów oraz systemów czyszczących silnik, a także inne ważne elementy- od skrzyni biegów, aż po wał korbowy.

Jedną z technologii, która stosowana jest, by poprawić osiągi i zmniejszyć awaryjność jest oferowana przez koncern Mann Hummel – wentylacja wału korbowego. Na każdy skok tłoka w silniku spalinowym przepływają spaliny pomiędzy pierścieniami tłokowymi a tulejami. Gazy te dostają się do skrzyni korbowej, gdzie tworzą niebezpieczne ciśnienie, które musi zostać odpowietrzone. 

Współczesne silniki podlegają wyższym wymaganiom pod względem sprawności, ekologiczności oraz żywotności. Dlatego często wykorzystuje się technologię, która przetransportuje gazy, przedostające się do skrzyni korbowej z powrotem do układu dolotowego, gdzie są spalane. W ten sposób podczas kilkuletniego używania auta zmniejsza się przedostawanie szkodliwych gazów do atmosfery. Również w tym wypadku jedną z najlepszych okazuje się być firma Mann Hummel. Opinie o komponentach silników spod szyldu tej firmy są wyjątkowo dobre, przede wszystkim ze względu na ich żywotność.

Jak widać na powyższym przykładzie,  nowoczesne technologie nie tylko poprawiają żywotność samochodu, ale też przyczyniają się do zmniejszania wydalania szkodliwych spalin do środowiska.  

Niezależnie czy jeździmy „benzyniakiem”, czy dieslem, ciężarówką, czy „osobówką”, należy dbać o najwyższej jakości części filtrujące silnik, kabinę oraz wał korbowy. O świetnej jakości produktów Mann Hummel świadczą pozytywne opinie ludzi, w których samochodach się znajdują oraz mechaników serwisujących ich auta.

Mann Hummel Gostyń – niemiecka technologia w kraju nad Wisłą

Firma rozwijająca się od 1941 roku w końcu odwiedziła Polskę. Zakład produkcyjny firmy Mann Hummel mieści się w wielkopolskim Gostyniu. To fabryka, która zapewnia pracę wielu Polakom. 

Mann Hummel stosuje zasady etycznej pracy i jest bardzo ceniona jako odpowiedzialny, dobry pracodawca. Zapewnia między innymi inwestycję w rozwój pracownika, prywatną opiekę medyczną, oraz atrakcyjne premie świąteczne.

Dodatkowo firma stawia na integrację pracowników, a także wspieranie lokalnej społeczności. Dzięki temu stopniowo zyskuje miano jednego z najlepszych pracodawców w regionie, stosującego zrównoważony sposób gospodarowania zasobami. Zatem warto podejmować pracę w firmie Mann Hummel i zdobywać cenne doświadczenie pod okiem najlepszych.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne