Strona głównaZdrowieHerbalife - opinie, produkty, szkodliwość, cała prawda

Herbalife – opinie, produkty, szkodliwość, cała prawda

Herbalife jest firmą dostarczającą swoim klientom prozdrowotne produkty od 1980 roku. Od tego czasu krążą wokół niej opinie tak odmienne, że trudno wyrobić sobie o niej zdanie. Niniejszy artykuł pozwoli przyjrzeć się wszystkiemu, co pomoże nam ocenić konsumencką wartość produktów Herbalife. Czy Herbalife jest szkodliwy? Jakie są opinie lekarzy o Herbalife? Czy Herbalife zasługuje na negatywne opinie?

Czym jest Herbalife?

To, co oferuje Herbalife Nutrition ludziom jest niemal najważniejszą rzeczą w ludzkiej egzystencji – zdrowie. W ciągu lat firma wyspecjalizowała się w produkcji produktów ziołowych wspomagających odchudzanie i zdrowe życie. Z biegiem czasu ich oferta została powiększona o koktajle, witaminy odżywki proteinowe i produkty pielęgnacyjne.

Historia Herbalife Nutrition sięga lat 80. XX wieku. Wówczas na rynku, dzięki założycielowi firmy — Markowi Hughes, w Kalifornii, ruszył biznes produktów służących odchudzaniu. Biznes działa (i działa do dzisiaj) w modelu sprzedaży bezpośredniej marketingu wielopoziomowego.  Jest to rzecz, która wzbudza wśród niektórych wiele kontrowersji, jednak MLM jest obecnie dość powszechnym i prężnie rozwijającym się modelem biznesowym, z którego korzysta wiele film. 

Marka Herbalife nie miała jednak łatwych początków. W 1985 roku, 6 marca złożono pozew przeciwko firmie. W roli oskarżyciela wystąpił prokurator generalny Kalifornii, stanowy Departament Zdrowia oraz prokuratora okręgowego hrabstwa Santa Cruz. Rząd twierdził, że Herbalife składał fałszywe informacje medyczne na temat niektórych swoich produktów. Po długich bataliach, firmie udało się wyjść obronną ręką z całej sytuacji a rok później spółka weszła na amerykańską giełdę NASDAQ. 

Złote lata firmy przypadły na lata 90., gdy rozwinęła ona się w kilkudziesięciu krajach. Współcześnie Herbalife ma wartość rynkową około 6,3 miliarda dolarów. Herbalife Nutrition zbiera obecnie świetne opinie, dzięki prowadzeniu akcji edukacyjnych na temat zdrowego stylu życia dla dzieci i młodzieży, dostarczaniu najwyższej jakości produktów zdrowotnych oraz odważnej wizji rozwoju, która wprowadzana jest w życie każdego dnia.

Produkty Herbalife – cena, opinie

Zdrowie, dobre samopoczucie, odpowiednia waga oraz odpowiednio zbilansowana dieta. Te wszystkie hasła wpisują się w politykę firmy Herbalife. 

Marka obecnie zatrudnia ponad 300 pracowników z wykształceniem naukowym i ponad 50 z doktoratami. Stale wzbogaca ona także proces produkcyjny o nowe metody i standardy, by stopniowo stawał się on coraz bardziej zautomatyzowany, a zarazem dostarczał produktów jak najwyższej jakości.

Pomimo że Herbalife zbiera różne, czasem też nieprzychylne opinie w sieci, trzeba oddać tej firmie to, że dba o odpowiedni skład swoich produktów. Jednym z nich, który robi największą furorę jest koktajl. Koktajle herbalife są prawdziwymi bestsellerami i mają świetne opinie wśród wielu ludzi – od sportowców, po zwykłych ludzi, którzy są zbyt zabiegani, by zrobić obiad do pracy. Do zakupu produktu zachęca też cena. Herbalife to alternatywa dla fast foodów i innych dań „na mieście”. 

Koktajl Herbalife to zamiennik posiłku jest substytutem stałego posiłku, zwykle z określoną liczbą kalorii oraz zbilansowaną ilością składników odżywczych, które pomagają zrównoważyć spożycie, a tym samym — zmniejszyć wagę. Jest to dobra opcja dla ludzi, którzy muszą liczyć kalorie ze względu na poprawę osiągów sportowych (szczególnie przy redukcji tkanki tłuszczowej) oraz tych, którzy decydują się na skrupulatną dietę i nie mają czasu liczyć kalorii z każdego osobnego produktu.

Jedną z wielu korzyści zdrowotnych koktajli Herbalife w cenie, która spodoba się każdemu, zastępujących posiłek jest to, że są one wzbogacone w szeroką gamę witamin i cennych składników odżywczych. Dzięki nim można zaoszczędzić wiele czasu na przygotowanie obiadu czy kolacji. Co jednak jeśli potrzebujemy tańszej alternatywy?

 Koktajl Herbalife — czym zastąpić? 

Na to pytanie można odpowiedzieć z przekąsem, że koktajl Herbalife można zastąpić niczym innym jak zdrowym, sporządzonym w domu śniadaniem, albo dietą pudełkową. Współczesny rynek fitness przynosi nam jednak inne rozwiązanie. W sieci można znaleźć dziesiątki innych koktajli zastępujących posiłek takich marek jak: Noble Health, Huel, Supersonic czy Go Figure. Co więcej, ich wybór można dostosować nie tylko do zasobności portfela, ale też gustu smakowego danej osoby.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne