Strona głównaBudownictwoKoszenie trawy - ile kosztuje? Cennik za godzinę, hektar, m2

Koszenie trawy – ile kosztuje? Cennik za godzinę, hektar, m2

Szybkie tempo życia, które mam wrażenie, nabiera coraz większej prędkości, nie sprzyja ludziom. W pogoni za sukcesem, podnoszeniem kompetencji i wywiązywaniu się z innych codziennych zobowiązań, mamy coraz mniej czasu na domowe obowiązki. Myślę, że najbardziej odczuwają to właściciele domków jednorodzinnych, których ogródki poprzez zaniedbanie, wynikające z braku wolnych chwil, niekiedy zaczynają przypominać wyglądem istną dżunglę.

Na szczęście w dobie internetu, coraz więcej usług pielęgnacyjnych dla naszego domu, możemy powierzyć odpłatnie osobom z zewnątrz. Jeśli więc widok z okna na Wasz trawnik przyprawia Was o gęsią skórkę, uspokajam. Sprawdziłam, ile kosztuje koszenie trawy oraz co oferują usługi koszenia trawy. Cennik w tej kwestii jest przejrzysty. 

Domyślam się, że skoro tu jesteście, to szukacie informacji na ten temat, zapraszam więc do lektury.

Koszenie trawy cennik – ceny za godzinę, hektar i m2 

Ile wyniesie koszenie trawy? Cennik osób, które świadczą tego typu usługi, często jest podobny. Przeglądając ich oferty, zauważyłam, że swoją pracę często wyceniają, biorąc pod uwagę ile czasu oraz ile m2, mają do skoszenia. Gdy przeglądałam ich oferty, zorientowałam się także, że czasami zdarzają się jednak pewne różnice w tym, ile wyniesie całościowo koszenie trawy. Cennik bowiem, jest często uzależniony od miasta, w którym dana usługa ma być świadczona. Im jest większe, tym bardziej rosną też ceny.

Koszenie trawy – cena za godzinę 

Jak wspomniałam już wcześniej, bardzo często ci, którzy nie mają czasu, powierzają zewnętrznym osobom koszenie trawy. Cena za godzinę takiej pracy, waha się od 120 złotych aż do 185 złotych. Gdy czytałam te dane, zauważyłam, że to województwo warmińsko – mazurskie, ma najwyższe stawki za koszenie trawy. Cena za godzinę wynosi tam właśnie 185 złotych. Najmniej zapłaci się w województwie pomorskim. Osoby, które wykonują tam tego typu prace, pobierają za 60 minut około 120 złotych. 

Koszenie trawy cena za m2 

Spotkałam się również, z podawaniem kosztorysu, który jest obliczony w oparciu o obszar powierzchni, gdzie ma się odbyć koszenie trawy. Cena za m2 w takim przypadku jest uzależniona również od tego, jakiej maszyny będą używać do tego, zatrudnione przez nas osoby z zewnątrz. Koszenie trawy i cena za m2 takiego serwisu, jest z tym mocno powiązana. Wzrasta, jeśli w tym celu wykorzystywana jest kosiarka rotacyjna, a maleje, gdy spalinowa. 

  • Koszenie kosiarką spalinową, kosztuje za m2 około 45 groszy natomiast rotacyjną, około 1,30 złotych.

Koszenie trawy – cena za hektar 

Wśród niektórych wycen, zauważyłam, że co poniektórzy jeszcze inaczej, wyceniają swoje koszenie trawy. Cena za hektar powierzchni, na której przeprowadzona będzie praca,  również często jest przez nich podawana. Jak w takim przypadku, wypadają koszta za koszenie trawy? Cena za hektar zazwyczaj wynosi w Polsce 150 złotych. Jeśli więc Wasz ogród jest bardzo duży, możecie w ten sposób, obliczyć jak dużo wyniesie koszenie trawników i cena, jaka będzie na koniec, do zapłacenia za tę usługę.

Koszenie trawy kosiarką bijakową – cennik 

Zapewne zauważyliście, że chociaż metody obliczania całkowitego kosztorysu koszenia trawy są różne, to w ostatecznym rozrachunku, cena wychodzi podobna. Różni się ona jednak jeśli zdecydujemy się na koszenie trawy kosiarką bijakową. Cennik, który znalazłam w internecie, ukazał mi rozbieżność pomiędzy 180 a 230 złotych za hektar. Czemu jednak pomimo wyższej kwoty, niektórzy decydują się na tę metodę? Maszyny te, potrafią dodatkowo rozdrobnić, skoszone rośliny. Miał, który powstaje ten sposób, jest idealną metodą na naturalne użyźnianie gleby. Jest to zatem sposób wspaniały, dla wszystkich, którzy cenią sobie ekologiczne rozwiązania. Maszyny te, są jednak dość drogie. Stąd pewnie koszenie trawy kosiarką bijakową i cennik za tę usługę, ma stawki nieco wyższe. Należy jednak pamiętać, że koszenie trawników i cena ostateczna mocno wzrośnie, przy wyborze kosiarki bijakowej. Mając to na uwadzę, unikniemy rozczarowania przy końcowym rozliczeniu.

Cennik koszenia trawy kosą spalinową 

Dla tych, którzy nie mają jednak aż takiego budżetu, aby postawić na koszenie trawy kosiarką bijakową, mam dobrą wiadomość. Wiele stron w internecie, pokazało mi, że cennik koszenia trawy kosą spalinową, ma stawki dość sporo niższe. Jak dobrze wiemy, rynek firm, oferujący tego typu maszyny jest naprawdę spory. Urządzenia te i to przy tym dobrej jakości, można nabyć za bardzo rozsądne pieniądze. Stąd też, usługi z ich użyciem są w ostatecznym rozliczeniu relatywnie niższe. Cennik koszenia trawy kosą spalinową, rozpoczyna się już od 60 groszy za m2.

Duża jest popularność świadczonej przez różne firmy, usługi koszenia trawy. Cennik zaś, coraz bardziej przystępny. Wiem, że wielu z Was, szukając informacji, ile kosztuje koszenie trawy, boi się, że stawki za tę czynność znajdują się daleko poza Waszym zasięgiem. Uspokajam jednak, że niepotrzebnie. Oczywiście, koszenie trawników i cena finalna, jest uzależniona od wielu czynników, jak chociażby od miejsca, gdzie mieszkamy.   Mimo to jesteśmy jednak w stanie obliczyć z góry, ile wyniosą usługi koszenia trawy. Cennik firm i osób się tym zajmujących, jest przecież często dostępny na ich stronach internetowych. Dzięki tym informacjom możemy obliczyć, ile kosztuje koszenie trawy, co przyda nam się na przykład, przy planowaniu comiesięcznego budżetu.

Cieszę się, że coraz więcej osób, może pozwolić sobie na powierzenie tego typu obowiązków, komuś innemu. Zaoszczędzony czas, można przeznaczyć na naukę, lekturę książki lub po prostu, na zasłużony odpoczynek.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne