Strona głównaOpinieJak nawiązać kontakt ze zmarłą osobą?

Jak nawiązać kontakt ze zmarłą osobą?

Spotkaliście się z uczuciem, jakby kogoś z Was dotknięto bardzo zimną dłonią, jednak rozglądając się dookoła siebie nikogo nie zauważyliście? Być może była to próba nawiązania kontaktu przez kogoś z zaświatów? A czy my sami możemy inicjować taki rodzaj kontaktu? Jak skontaktować się ze zmarłą osobą? Jedni uważają to za absurd, inni wierzą w to całym swoim sercem. 

Kontakt ze zmarłymi – czy istnieje taka możliwość?

Tak jak nie wszyscy wierzą w życie pośmiertne, tak w kontakt ze zmarłą osobą jeszcze mniej. Ludzie podejmują próby, nawiązania kontaktu ze zmarłymi osobami z różnych pobudek. Powodów może być bardzo wiele, a rezultat dwojaki. Próby mogą przynieść porażkę lub faktycznie spowodować kontakt ze zmarłymi

Osobami, które zazwyczaj szukają sposobu jak nawiązać kontakt ze zmarłą osobą są Ci, którzy kogoś stracili. Utrata bliskiej osoby, poczucie bezradności w próbach załatania jej kimkolwiek lub czymkolwiek innym, skłania do podejmowania działań, aby skontaktować się ze zmarłą osobą

Inną grupą osób, które wiedzą już dokładnie jak można skontaktować się ze zmarłą osobą są jasnowidzowie, wróżbici i jeszcze inne osoby, które wskazują na odczuwanie kontaktu ze światem pośmiertnym. Przez kontakt ze zmarłym starają się pomóc jego krewnym uporać się ze stratą i bólem jaki odczuwają. Pomagają im zakończyć etap żałoby, aby rozpocząć dalsze życie.

Nie raz słyszało się jak ludzie dawali świadectwa, że osobiście odbyli kontakt ze zmarłym. Nikt nie dowie się czy jest to możliwe póki nie spróbuje na własnej skórze tego przeżyć. Z tego właśnie powodu część osób, chodź pewnie są to nieliczne osoby, próbują same, na własną rękę skontaktować się ze zmarłą osobą. Ciekawość ludzka bywa często silniejsza od strachu. Bo jak inaczej dowiedzieć się czy i jak skontaktować się się ze zmarłą osobą jak nie tylko przez podjęcie indywidualnej próby, aby samemu nawiązać kontakt i przeżyć to, jak by nie było, bardzo intrygujące doświadczenie.

Jak skontaktować się ze zmarłą osobą?

Starając się nawiązać kontakt ze zmarłym musimy przede wszystkim być bardzo cierpliwi. Proces polegający na tym, aby nawiązać kontakt ze zmarłą osobą musi być pozbawiony nacisku z jakiejkolwiek strony. Dusza musi czuć nasze wsparcie, ponieważ ona sama zależności od indywidualnych uwarunkowań może nie chcieć utworzyć z nami łączności. Może nie być gotowy jeszcze na życie pośmiertne, przeżywać swoją własną żałobę lub po prostu potrzebować czasu na przyzwyczajenie się do obecnego stanu rzeczy. Kontakt ze zmarłą osobą musi być więc poparty chęcią obu jego stron. Aby więc można było skontaktować się ze zmarłą osobą musi ona zaakceptować fakt całkowitego oderwania się od swojego dawnego ciała. Polega to na przerwaniu tak zwanej srebrnej nici, która jest łącznikiem duszy z ciałem. W zależności od duszy proces ten może trwać różną długość czasu. Zazwyczaj kontakt ze zmarłym następuje w krótszym czasie, jeśli był on za życia dobrym człowiekiem. Po śmierci dusze muszą wykonać wiele pracy, aby przystosować się do nowej przestrzeni i nauczyć się istnieć. Jeżeli będziemy podejmować próby, aby skontaktować się ze zmarłą osobą zbyt wcześnie, nim on zdobędzie niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do życia pośmiertnego, możemy mu bardzo zaszkodzić. Oderwanie duszy od wdrażania się w życie pośmiertne przez nawiązywany za szybko kontakt ze zmarłym, zaburzy mu proces porzucania ciała ludzkiego. 

Kontakt ze zmarłym, a nasze nastawienie

Bardzo ważnym elementem na to jak można skontaktować się ze zmarłą osobą jest nasze osobiste nastawienie. Nawiązując kontakt ze zmarłym nie możemy odczuwać do niego żadnego żalu czy pretensji. Okażmy się dla niego wsparcie. Będzie ono na pewno dla niego odczuwalne w życiu po śmierci. Myślmy o tej osobie pozytywnie, powiedzmy mu w naszych myślach to co chcemy, aby usłyszał. Kontakt ze zmarłą osobą będzie dla nas łatwiejszy jeśli wybaczymy mu wszystkie przewinienia za jego życia. 

Podjęcie się wyzwania polegającym na tym, jak skontaktować się ze zmarłą osobą nigdy nie jest łatwe dla żadnej ze stron tego kontaktu. Może on wzbudzać wiele emocji, a osiągnięty kontakt ze zmarłym może skutkować nie zawsze poprawą naszego samopoczucia. Trzeba być przygotowanym na różne możliwości, bo nigdy nie wiadomo jak może się to zakończyć.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

Popularne