Strona głównaTechnologiaGiga Connect Box - opinie

Giga Connect Box – opinie

Marka UPC ciągle zaskakuje swoich klientów ciekawymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest system inteligentnego Wi-Fi. Dzięki niemu obsługa sieci bezprzewodowej w domu stanie się naprawdę niekłopotliwa. Nowość UPC Giga Connect Box opinie ma naprawdę pozytywne recenzje i dlatego warto się nią zainteresować.

Modem Giga Connect Box – specyfikacja

Jest to nowoczesny modem, który obsługuje najnowszy standard sieci Wi-Fi, czyli 802.11 ac Wave2. Umożliwia on wykonywanie bezprzewodowej transmisji danych, których prędkość to aż do 1,3 Gb/s. W składzie modemu są 4 porty Ethernet 1000 Mb/s. Przewodowo jednocześnie daje to możliwość podłączenia 4 urządzeń. Widać wyraźnie, że modem Giga Connect Box specyfikacje ma naprawdę godną uwagi i od czasu wprowadzenia w 2021 roku cieszy się największą popularnością wśród klientów.

Wśród modemów Wi-Fi to właśnie on gwarantuje najlepszy zasięg bezprzewodowy z uwagi na 11 anten (3×3 dla 2,4 GHz oraz 4×4 dla 5 GHz + anteny kierunkowe). 

Giga Connect Box wymiary ma 205 mm x 116 mm x 91 mm. W przypadku Giga Connect Box wymiary idą w parze z bardzo estetycznym wyglądem urządzenia, które umieścić można w dowolnym miejscu w domu.

Zakupić go można tylko wraz z usługą Internet Światłowodowy 1000 Mb/s (1 Gb/s).

Na czym polega “inteligencja” tego Wi-Fi? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że współczesne urządzenia działają na dwóch częstotliwościach: 2,4 or 5 GHz. Mogą obsługiwać jedną albo obie. Oferta UPC sprawia, że przełączanie się pomiędzy obiema częstotliwościami odbywa się automatycznie w zależności od okolicności. Zmiana pasma przynosi natychmiastowy efekt. Nie tylko poprawia się zasięg, ale także prędkość działania sieci. Dlatego modem Giga Connect Box opinie na swój temat ma tak korzystne. Użytkownicy doceniają tę nową technologię.  

Giga Connect Box – test

Jak wypada w przypadku Giga Connect Box test? Użytkownicy potwierdzają, że to naprawdę dobry sprzęt, który prawdziwie rewolucjonizuje codzienne użytkowanie sieci bezprzewodowej w domu. Szczególnie jeżeli jednocześnie korzysta z niej więcej osób. Giga Connect Box opinie  na swój temat ma pozytywne również na skutek działania blogerów i innych osób, którzy zdążyli go już przetestować. Obietnice producenta są spełnione stuprocentowo.

Giga Connect Box – problem 

W przypadku Giga Connect Box problem z siecią pojawia się bardzo rzadko. Jednak jeżeli do tego dojdzie, nietrudno jest znaleźć sposób rozwiązania tego problemu. W wielu przypadkach pomaga wykonanie twardego resetu modemu. Wykonuje się go, by z konfiguracji usunąć wszelkie nieprawidłowości. Trzeba na ten czas podłączyć do modemu przewód antenowy, a modem musi być włączony. W Giga Connect Box czerwona dioda oznacza poprawne zalogowanie modemu. Z tyłu urządzenia znajduje się bardzo niewielki otwór podpisany jako reset. Skorzystaj z czegoś długiego i cienkiego, na przykład wykałaczki, aby przytrzymać przycisk przez około 30 sekund. W tym czasie na Giga Connect Box czerwona dioda powinna przestać mrugać, a następnie zapalić się stabilnym światełkiem. To dowód na to, że modem ponownie działać powinien poprawnie.

Pamiętaj, że w wyniku twardego resetu usunięte zostaną wszelkie hasła i nazwy sieci. Trzeba je wprowadzić ponownie, korzystając z danych podanych na naklejce znajdującej się na spodzie modemu. Nie jest to problematyczne.

Giga Connect Box opinie ma bardzo dobre, z uwagi przede wszystkim na swoją bezawaryjność. Kolejne atuty to estetyczny wygląd i sprawne działanie. Tak naprawdę mało którego użytkownika sieci internetowej w ogóle interesuje, jak ona działa. Oczekuje on przede wszystkim efektów. Właśnie w tym pomaga korzystanie z modemu Giga Connect Box. Opinie jasno wskazują, że udało się to stuprocentowo spełnić. 

Atutem wyboru sieci UPC jest również możliwość korzystania z wygodnej aplikacji. To w niej znajdują się wszelkie informacje pozwalające na samodzielne sterowanie siecią Wi-Fi w swoim domu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne