Strona głównaPoradyKompresor olejowy czy bezolejowy

Kompresor olejowy czy bezolejowy

Kompresor jest koniecznym urządzeniem do m.in. pracy przy samochodzie, ale również w domu. Zarówno w sklepach specjalistycznych, jak również budowlanych można znaleźć różne rodzaju kompresorów. Kompresor bezolejowy opinie posiada bardzo dobre, choć wiele osób nie wie jaki kompresor olejowy czy bezolejowy. Postaramy się wyjaśnić różnicę pomiędzy dwoma tymi kompresorami.

Sprawdź także: https://budujemysami.pl/kompresor-olejowy-czy-bezolejowy-test-opinie-zasada-dzialania/

Kompresor do czego służy?

Należy wiedzieć również nieco więcej o tym urządzeniu. Wybierając kompresor – do czego służy i jakie są jego rodzaje?

Kompresor olejowy, podobnie jak kompresor bezolejowy, jest potrzebny do wytwarzania wysokiego ciśnienia sprężonego gazu. Wymusza również jego przepływ. Kompresor olejowy tłokowy posiada najprostszą konstrukcję, ponieważ składa się z układu korbowego, zaworu ssącego, zaworu tłocznego, a także obudowy cylindra, a także głowicy.

Jeśli chodzi o kompresor olejowy – zasada działania, to polega on na obrocie wału korbowego, który sprawia, że tłok znajdujący się na górnej części cylindra opada. W zamkniętej przestrzeni powstaje podciśnienie, a z kolei zawór ssący otwiera się. Do cylindra wpada powietrze z zewnątrz. Tłok kiedy opada na dno, wtedy zawór ssący jest zamknięty. Unoszenie się tłoka jest jednoznaczne z wytwarzaniem się ciśnienia.

Do czego służy kompresor

Wiele osób używa kompresorów, ale nie każdy wie do czego służy kompresor. Kompresor, czy to olejowy, czy bezolejowy ma za zadanie wytwarzać gaz pod ciśnieniem, dzięki czemu można np. z jego pomocą pompować opony, czy np. oczyszczać powierzchnię z pyłu. Zastosowanie kompresorów również jest bardzo popularne w przemyśle spożywczym, czy farmaceutycznym.

Kompresor bezolejowy zasada działania

Z kolei jeśli chodzi o kompresor bezolejowy, zasada działania jest nieco inna. Kompresor bezolejowy tłokowy jest używany do zasilania instalacji, ale również do mechanizmów pneumatycznych. Jest niewielki, dlatego będzie odpowiedni w małych warsztatach, czy w domu. Nie nadaje się jednak do ciągłej pracy i wymaga przerw w działaniu. Przed zakupem warto sprawdzić informacje na stronach internetowych, w tym wątki kompresor bezolejowy opinie, gdzie zasięgniemy porady dotyczącej wyboru kompresora. Wiele osób zastanawia się jaki kompresor olejowy czy bezolejowy wybrać.

Wśród kompresorów bezolejowych można również wyróżnić kompresory spiralne, które dają wysoką jakość sprężonego powietrza. Kompresor bezolejowy zasady działania ma podobne, niezależnie od rodzaju wybranego urządzenia, jednak spiralny kompresor da nam wysokiej jakości sprężone powietrze. Jest ono odpowiednie m.in. do produkcji artykułów spożywczych lub w przemyśle farmaceutycznym. Daje on również stosunkowo niski hałas.

Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?

Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy wybrać? Kompresor olejowy zajmuje więcej miejsca, ale z kolei nie wymaga od nas tak częstej konserwacji. Kompresor olejowy niestety generuje dość duży poziom hałasu i nie zawsze jest odpowiedni do małych warsztatów, ponieważ zajmuje niewiele miejsca. Kompresor olejowy jest wyjątkowo wydajny, ale również istnieje możliwość wybrania opcji z dużym bądź niewielkim zbiornikiem. Dodatkowo kompresor może pracować również w sposób ciągły, co jest bardzo potrzebne przy warsztatach samochodowych lub lakierniczych. Cechuje ich wysoka trwałość, dlatego wiele mechaników samochodowych wybiera właśnie kompresory olejowe.

 Myśląc nad tym jaki kompresor olejowy czy bezolejowy wybrać, warto sprawdzić również test kompresorów, w tym informacje o urządzeniu kompresor bezolejowy opinie, który można znaleźć na wielu forach dla mechaników. Kompresor olejowy ma niestety mniejszą wydajność, ale z kolei sprawdzi się w momencie, kiedy potrzebujemy czystego, sprężonego gazu, bez żadnej domieszki oleju. Kompresor bezolejowy opinie posiada m.in. wśród osób z branży dentystycznej, czy spożywczej, którzy używają kompresorów bezolejowych na co dzień. Kompresor bezolejowy jest również znacznie łatwiejszy do przewożenia. Często posiada w swojej obudowie również specjalne kółka, które w znacznym stopniu ułatwiają jego przewożenie z miejsca na miejsce.

Profesjonalny kompresor powinien mieć w sobie m.in. manometr, ale również różne końcówki, w tym również takie do kół, ale również kranik spustowy, który ułatwia zbieranie się skroplin.

W testach kompresorów bardzo popularne są marki takie jak: Decker, Tagred, Stanley. Przed zakupem sprawdźmy parametry kompresora oraz kompresor bezolejowy opinie.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne