Strona głównaRTV/AGDAlternatywy dla Thermomixu - TOP 5

Alternatywy dla Thermomixu – TOP 5

Thermomix skradł serca Polaków już dobre kilka lat temu. Ludzie pokochali wielofunkcyjność tego urządzenia. Życie trzeba sobie ułatwiać, a Thermomix zdecydowanie upraszcza nam kuchenne obowiązki. Jednak jest jedno ale – cena Thermomixu skutecznie odstrasza, zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji. Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla tego urządzenia? Oczywiście – i to nie jedna. W tym artykule znajdziesz TOP 5 zamienników Thermomixu – zapraszamy do lektury.

Sprawdź: Thermomix – opinie. Negatywne, z forum, czy warto kupić?

Termorobot MRK-18 iCoook

To pierwsza alternatywa Thermomixu w naszym zestawieniu – dlaczego? Bo iCook jest najtańszą opcją na rynku – a jak wszyscy wiemy, tańsze nie zawsze znaczy gorsze. iCook ma mnóstwo pozytywnych opinii – ludzie pokochali jego cenę i funkcjonalność, która wcale nie odbiega od droższych alternatyw Thermomixu. Możesz nim gotować, smażyć, blendować, wyrabiać ciasto, ubijać, kroić, gotować na parze, ważyć itd. Jego pojemność użytkowa to 2,3 l (całkowita 3,5 l). iCook ma funkcję Wi-Fi, dzięki której można aktualizować bazę przepisów – jak na razie jest ich ponad 115. Urządzenie ma dotykowy ekran, a jego moc to 1300 W. Ile kosztuje iCook? Około 1700 zł

Monsieur Cuisine Smart, czyli tzw. Lidlomix

Drugą alternatywą dla Thermomixu jest Monsieur Cuisine Smart, czyli tzw. Lidlomix. Nie jest on dostępny w ofercie Lidla na stałe – pojawią się okazjonalnie, dlatego trzeba być na bieżąco z gazetkami tego supermarketu. Lidlomix jest droższy od iCook, ale ma więcej pozytywnych opinii. Co cenią w nim jego użytkownicy? Na przykład dużą pojemność użytkową, która wynosi 3 l – dla porównania najnowsza wersja Thermomixu ma misę 2 l. Monsieur Cuisine Smart ma oczywiście funkcję Wi-Fi, dzięki której możemy łączyć się z Internetem w celu pozyskiwania przepisów lub aktualizować bazę przepisów od Lidla. Urządzenie ma również funkcje takie jak smażenie, gotowanie zwykłe i na parze, ugniatanie, miksowanie itd. Wiele osób chwali sobie duży ekran w Lidlomixie – ma on aż 8 cali. Robot kuchenny ma wagę oraz podziałkę – co 5 gramów. Najnowszy Lidlomix kosztuje 2499 zł.

Termorobot Sam Cook Wi-Fi PSC-11

Termorobot Sam Cook również zbiera sporo dobrych recenzji. Ma 7-calowy ekran, dużo różnych funkcji – gotowanie, smażenie, ubijanie itd. – wifi, pojemność użytkową 3 l, bazę przepisów, która ma aż 250 pozycji. Jest to bardzo dobrze oceniana alternatywa Thermomixu, dlatego warto jest przejrzeć wszystkie parametry Termorobota Sam Cook. Jego cena to 2599 zł.

Sprawdź: Thermomix 7 – kiedy premiera?

Hendichef

Hendichef ma bardzo zbliżone funkcje do poprzedników. Ma dużą misę (3 l), wagę, bazę z przepisami, ekran dotykowy i mnóstwo akcesoriów. W opiniach wypada dobrze, ale nie tak dobrze, jak wyżej wymienione alternatywy dla Thermomixu. Hendichef kosztuje 2499 zł, czyli dokładnie tyle, co Lidlomix. 

SOGO easyCOOK 

Sogo easyCook jest najdroższym urządzeniem w naszym TOP 5 alternatyw dla Thermomixu – kosztuje 4799 zł, ale często jest na promocjach, na których można go dostać za około 3900 zł. SOGO easyCOOK ma bardzo zbliżone funkcje do poprzedników. Wyróżnia go jednak duża pojemność misy – 3,5 l. 

To już wszystkie pozycje w naszym TOP 5 alternatyw dla Thermomixu. Daj znać w komentarzu, jeśli zdecydujesz się na któreś z wymienionych urządzeń – czekamy!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne