Strona głównaZakupyRozdrabniarki do gałęzi - ranking

Rozdrabniarki do gałęzi – ranking

Rozdrabniarki do gałęzi często są uznawane za zbyteczny wydatek, ale przy sporym ogrodzie mogą być bardzo przydatne. Można sprawdzić ranking rozdrabniaczy do gałęzi, by wybrać, czy chcemy rozdrabniacz spalinowy, czy też elektryczny. Rozdrabniacz do gałęzi jest konieczny w momencie, kiedy chcemy rozdrobnić małe gałęzie, czy też liście drzew i krzewów na niewielkie kawałki. To dość przydatne, ponieważ przy dużej ilości ściętych gałęzi możemy mieć problem z ich kompostowaniem. Po ich rozdrobnieniu będą idealnym i przede wszystkim naturalnym paliwem do ogrzewania domu.

Rozdrabniacz do gałęzi ranking – jaki rozdrabniacz wybrać?

Ranking rozdrabniaczy do gałęzi obejmuje zarówno rozdrabniacze nożowe, jak również frezowe. Poza rodzajem zasilania, warto również sprawdzić właśnie mechanizm rozdrabniający. Nieco tańsze będą rozdrabniacze nożowe. Są również mniej wydajne konstrukcyjnie, ale za to ich cena będzie atrakcyjna. Są odpowiednie do małych ogrodów. Mają element rozdrabniający gałęzie, jako zespół obrotowy z nożami tnącymi. W zależności od ceny mają ich od dwóch do czterech. Takie rozdrabniacze do gałęzi mogą wykonać dla nas trociny o wielkości 2-3 cm. Niestety trzeba pamiętać, że noże tnące muszą być poddawane konserwacji, ponieważ dość często się tępią.

Frezowy rozdrabniacz gałęzi opinie ma znacznie lepsze, ponieważ potrafi on samodzielnie wciągać gałęzie poprzez podajnik, a następnie bardzo mocno i dokładnie je rozdrabnia. Ranking rozdrabniaczy do gałęzi mocno faworyzuje frezowe rozdrabniacze do gałęzi, dzięki któremu nie musimy martwić się o ich szybkie rozdrobnienie. Te modele potrafią samodzielnie wyciągać gałęzie przez podajnik. Dzięki automatycznemu podajnikowi praca jest znacznie bezpieczniejsza, a także zwiększa się jej tempo. Wpływa to również na znacznie bezpieczniejszą eksploatację rozdrabniacza. Wiele frezowych rozdrabniaczy posiada także bieg wsteczny, dzięki któremu łatwiej usuniemy zbyt dużą gałąź, która utkwiła w urządzeniu. Zanim kupimy rozdrabniacz gałęzi opinie są bardzo istotne. Ranking rozdrabniaczy do gałęzi pozwoli nam ocenić, czy wypatrzony przez nas sprzęt jest godny uwagi.

Rozdrabniacz rębarka do gałęzi 2800W AL-KO MH2800

Jest to bardzo nowoczesna rozdrabniarka do gałęzi, która pozwoli na łatwiejsze pielęgnowanie drzew i krzaków. Posiada technikę cięcia oraz walcowania, dzięki czemu gałęzie są szybko rozdrabniane. Stabilne podwozie pozwala na znacznie lepszą pracę rozdrabniarki oraz daje nam pełne bezpieczeństwo. Przy zdejmowaniu pojemnika AL.-Ko Easy Crush urządzenie automatycznie się wyłącza. Działa na napięciu 230 V, ma wyłącznik zerowy oraz tnie gałęzie o maksymalnej średnicy 40 mm. Pojemność kosza to aż 48 litrów.

ROZDRABNIACZ SPALINOWY NOŻOWY GREENSO GBK-150

Bardzo lekki i łatwy w użytkowaniu rozdrabniacz spalinowy z nożami, posiadający moc aż 8600 W. Posiada system nożowy, a także kółka transportowe, znacznie ułatwiające jego przewożenie po ogrodzie. Może ciąć gałęzie nawet o szerokości 100 mm.

ROZDRABNIACZ GAŁĘZI, RĘBAK FREZOWY 2800W FAWORYT GTR2800

Bardzo wytrzymały, nie potrzebujący częstej konserwacji rozdrabniacz gałęzi frezowy, ze sterownikiem elektrycznym. Posiada rozdrabniacze w kształcie walca nożowego, czyli frezu, z możliwością ich regulacji i dopasowania do naszych potrzeb. Może rozdrabniać gałęzie nawet do maksymalnie 44 mm. Ma bardzo wysoki stosunek rozdrabniania. Dzięki przełącznikowi na bieg wsteczny nasz rozdrabniacz jest wyjątkowo praktyczny, ponieważ pozwala na szybkie odblokowanie noży. Jest wykonany z bardzo odpornego materiału ABS, dzięki czemu posłuży nam bardzo długo. Jest odporny m.in. na uderzenia zewnętrzne. Posiada także bardzo wzmocniony stelaż metalowy, dzięki któremu jego transport jest znacznie prostszy. Jest odpowiedni do dużych ogrodów, w których mamy dojście do zasilania elektrycznego.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne