Strona głównaPoradyJaki powinien być idealny krem do pielęgnacji twarzy?

Jaki powinien być idealny krem do pielęgnacji twarzy?

Codzienna pielęgnacja twarzy to rytuał, którego powtarzalność gwarantuje oczekiwane efekty. Używanie kremów wysokiej jakości to inwestycja w swoje piękno i lepsze samopoczucie. Jak wybrać idealny krem i czym się kierować przy jego wyborze?
Dobry krem to wysoka jakość składników i ich skuteczność

Przede wszystkim wybierając krem, zawsze powinno się czytać jego skład. Tylko składniki wysokiej jakości mogą gwarantować efekty. Oczywiście nie można się ich spodziewać od razu, ale trzeba być cierpliwym. Kremy, które zawierają rożnego rodzaju kwasy i witaminy oraz skoncentrowane składniki, to bogactwo dla naszej cery. Czasem liczy się też odpowiednia kompozycja składników, które w połączeniu ze sobą działają jeszcze lepiej. Dobry krem powinien szybko się wchłaniać, mieć lekką konsytencję, nie zostawiać tłustej warstwy. Po nasmarowaniu nim twarzy powinno się odczuwać wyraźne nawilżenie przez dłuższy czas, a nie tylko zaraz po nasmarowaniu kremem. Dobry preparat jest skuteczny i daje rezultaty po określonym czasie stosowania. Rozróżnia się fazy po których widać efekty i są to najczęściej pierwszy tydzień, drugi tydzień i kolejne tygodnie lub miesiące. 

Skuteczny krem przeciwzmarszczkowy to must have w domowej kosmetyczce

Większość kobiet walczy ze zmarszczkami mniej lub bardziej skutecznie. Jedno jest pewne, na zmarszczki nie pomoże jedynie zwykły krem, który nie posiada aktywnych i bogatych składników. Takich jak na przykład kwas hialuronowy, retinol czy witamina Cg. Dobry krem przeciwzmarszczkowy najnowszej generacji, zawiera kilka cennych składników, które skutecznie pozwolą spłycić zmarszczki. Wygładzanie zmarszczek to podstawowe zadanie kremu przeciwzmarszczkowego. Z wiekiem niestety ich powstawanie jest nieuniknione, a po 25 roku życia zaczyna się proces utraty elastyczności skóry. Dlatego już wtedy warto zacząć używanie kremu przeciwzmarszczkowego. Popularne są kremy z kwasem hialuronowym, który posiada silne właściwości wiążące cząsteczki wody, a tym samym nawilża i ujędrnia suchą skórę. Podobnie pro-retinol, który wygładza zmarszczki i umożliwia regenerację skóry.

Jakiego rodzaju zmarszczki są najbardziej popularne?

Z wiekiem ryzyko powstawania zmarszczek na twarzy jest praktycznie nieuniknione. Rozróżnia się przede wszystkim zmarszczki mimiczne, które powstają na skutek ruchów mięśni twarzy i są ściśle powiązane z mimiką twarzy. Mogą się pojawiać już w okresie 25-30 roku życia. Pojawiają się w okolicach nosa, ust, oczu i czoła. Inny typ zmarszczek to posłoneczne lub senne, które są wynikiem szkodliwego działania słońca i ułożenia w trakcie snu, a także zmarszczki grawitacyjne. Te ostatnie wynikają z naturalnego procesu starzenia się skóry. Dobry krem przeciwzmarszczkowy potrafi po jednym tygodniu stosowania zredukować zmarszczki i sprawić, że koloryt skóry jest bardziej jednolity. Natomiast po kilku tygodniach może zmniejszyć przebarwienia, co także jest ważne w całym wyglądzie twarzy. Zmarszczki głębsze lub bardziej płytkie mogą się spłycić dzięki cennym substancjom w kremie, na przykład różnego rodzaju kwasom. Dlatego warto je regularnie stosować, aby potem cieszyć się gładszą cerą. 

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne