Strona głównaPoradyJaki lekki rower damski do 10 kg wybrać?

Jaki lekki rower damski do 10 kg wybrać?

Wybór roweru będzie oczywiście decyzją bardzo ważną, bo będzie to determinować skuteczność treningu albo też przyjemność zwykłych codziennych przejażdżek. Szczególnie jednak duże wyzwanie może stanąć przed kobietami, które mają trochę większe w porównaniu do mężczyzn wymagania estetyczne. Jaki więc lekki rower damski do 10 kg wybrać tak, aby gwarantował maksymalny komfort? Czy trzeba się skoncentrować na kwestiach typowo użytkowych, a na stylistykę nie zwracać żadnej uwagi? 

Sprawdź: Polscy producenci rowerów.

Okazuje się, że wcale nie musimy rezygnować z walorów stylistycznych, wybierając na przykład lekki aluminiowy rower damski, bo są one obecnie projektowane przez bardzo doświadczonych projektantów, którzy mają na uwadze wszelkie czynniki gwarantujące zadowolenie klientom. Jest wiele produktów w tej kategorii, które gwarantują funkcjonalność i będą zadowalać panie, które chcę mieć bardzo lekki rower damski, który jest niedrogi, ale będzie też mieć rzeczywiście wyjątkowy design i preferowany kolor. Niestety nie zawsze potrafimy podjąć decyzję.

Bardzo lekki rower damski czy górski?

Trudno jest też zresztą jednoznacznie odpowiedzieć na to, jaki rower miejski typowo damski wybrać, aby nas zadowalał również podczas przejażdżek za miasto. Obecnie oferowane są modele, które niejednokrotnie będą przypominały rowery górskie. Jednym z lepszych rozwiązań będzie na pewno wybór produktów, które będą optymalne. Dlatego coraz częściej rekomenduje się rowery damskie miejskie z amortyzacją, które będą nadawały się nie tylko na przejażdżkę do sklepu albo po parku, ale z powodzeniem sprawdzą się nawet na leśnych drogach. One właśnie cieszą się bardzo dużą popularnością z uwagi na swoje wszechstronne wykorzystanie. 

Dzięki nim rodzinne wyprawy lub przejażdżki ze znajomymi nawet te typowo treningowe nie będą żadnym problemem. Oczywiście dla kobiet szczególnie tych nie za bardzo wysportowanych bardzo ważny będzie ciężar. Należy więc w takich sytuacjach wybierać lekki rower damski do 10 kg. Bezwzględnie trzeba też oczywiście zwrócić uwagę na inne czynniki, które będą decydowały o wygodzie jazdy. Wybierając lekki aluminiowy rower damski, celem musi być przede wszystkim jakość użytkowa. Dlatego ważne jest, z czego wykonano rower i czy są to rowery damskie miejskie z amortyzacją.

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu roweru?

Jeżeli już więc podejmujemy decyzję o zakupie i wiemy, że należy wybrać bardzo lekki rower damski, to będziemy musieli skoncentrować się na specyfikacji takiego produktu. Trzeba oczywiście poznać przynajmniej trochę budowę roweru. Musimy wiedzieć, czy oferowana jest rama wykonana ze stali, czy też z aluminium. Pamiętajmy o tym, że aluminiowe produkty mogą być trochę droższe z uwagi na to, że są właśnie lżejsze. Tak samo stalowy lub aluminiowy może być widelec. Poza tym, jeżeli zastanawiamy się, jaki rower miejski damski wybrać, warto też zwrócić uwagę, czy występuje w konkretnym modelu osłona łańcucha, a także błotniki. Pamiętajmy o tym, że każdy produkt ma przecież swoją cenę, a więc najlepiej tu porównać wydatki związane z zakupem dodatkowych elementów. Bez względu na to, czy mamy rower damski typowo miejski z amortyzacją albo jest on dedykowany do jazdy w terenie, błotniki zawsze mogą się przydać, jeżeli nie chcemy mieć zachlapanego ubrania. Poza tym dobrze też zwrócić uwagę, czy jest dołączony bagażnik. Zwykle lekki rower damski do 10 kg warto mieć, bo jest bardzo przydatny podczas zakupów.

Jaki rower miejski damski wybrać?

Podczas zakupu, gdy np nie wiemy, jaki rower miejski damski wybrać, bardzo ważne będą nasze indywidualne preferencje. Jeżeli zamierzamy nasz nowy lekki aluminiowy rower damski używać nie tylko do jazdy po mieście, to dobrze, aby był wyposażony w kilka przerzutek. Dzięki temu wyprawy poza miasto będą mniej męczące, gdy będziemy jechać pod górę. Zawsze też to, jaki rower miejski damski wybrać, może być zdradzone przez doradców w sklepie.

Sprawdź opinie dot. rowerów Indiana oraz o rowerze Triban Gravel 120.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne